Що робити, якщо закипів двигун?

У вас закипів двигун. Що робити? Для початку треба зрозуміти, що сприяло перегріву і закипанню. Насправді проблем може бути маса, ми розглянемо найчастіші, на які припадає найбільший відсоток закипання. Першою причиною, може стати, як це не банально, просто нестача охолоджуючої рідини або тосола. Вся система покликана охолоджувати працюючий двигун складається із з’єднувальних трубок, хомутів, прокладок, і інших сполучних елементів, і під тиском і температурою рідина може знайти слабке місце, від цього ніхто не застрахований. Як говоритися де тонко – там і рветься. Часто під автомобілем залишаються численні плями. Так от, в більшості випадків це навіть не масло, а підтікаюча система охолодження, рідина з бачка, або з радіатора.

Другою причиною може стати падіння коефіцієнта охолодження радіатора. Причиною тому може служити ослаблення натягу ременя або забруднення ребер радіатора. Тому відведення тепла скоюється в недостатній кількості, що і викликає перегрів.

Іноді поломка незначна – наприклад вихід з ладу термостата, який не реагує на зростання температури. Тоді вам прямо до найближчого сервісу. Перегрів може бути викликаний відсутністю зустрічного повітряного потоку, тоді в роботу включається вентилятор. Але найчастіше його просто недостатньо. Така проблема особливо актуальна для великих мегаполісів, де ніхто практично не їздить, а все тільки стоять у пробках. Тоді двигун працює на холостому ходу і не отримує належного охолодження.

Отже, якщо ж все таки двигун закипів, а ознаками можуть бути валить пар з під капота і миготливий датчик перегріву на приладовій панелі, слід увімкнути аварійну світлову сигналізацію і зупинити машину на узбіччі, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху. Для того, щоб циркуляція в системі охолодження тривала, краще за все не глушити машину, а залишити її на холостих обертах. Так само рекомендується включити опалення салону, щоб гаряче повітря відводився ще ефективніше.

Рекомендується підняти кришку капота, щоб збільшити приплив повітря, але робити це слід обережно і бажано в рукавичках. Не торкайтеся до внутрішніх деталей, що не викручуйте кришку радіатора або бочка. Слід деякий час почекати адже зазвичай, щоб охолонути, вистачає і 30-40 хвилин, далі можна або викликати евакуатор, або долити тосол і з включеною пічкою їхати на найближче СТО. Постійно контролюйте температуру, не допускайте її до критичної позначки, якщо стрілка повзе вгору – зупиняйтеся.
Щоб захистити вашого залізного друга від такої неприємності, стежте за системою охолодження. Систематично відвідуйте станції технічного обслуговування, виробляєте підтяжку ременя вентилятора. До речі, саме хороший бензин допоможе вам уникнути перегріву, так як високоякісне пальне не детонує. Періодично проводите чистку радіатора від скопилася там бруду.

Якщо ж закипання відбулося, це викликає не дуже хороші наслідки. Справа в тому, що багато деталі не терпимі до високих температур і можуть деформуватися в результаті цього. Це можуть стати масляні ковпачки, кільця на поршнях. Двигун почне “є масло” в результаті прогорання системи і доливати його доведеться часто. Вихлопна система даватиме сизий дим, що говорить про те неполадках. До того ж це сильний удар по довкіллю. Тому, поломку найкраще запобігти, ніж потім її постійно лікувати. Не доводьте свій автомобіль для такого стану і він прослужить вам ще дуже довго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *