9 історій про успіх, який народився з невдач

Пора викоренити із свого мозку пораженські настрою! Звичайно, є речі, які неможливо. Наприклад, якщо у тебе немає чарівної пилу фей, ти навряд чи навчишся літати. Все інше в твоїх руках, але тільки якщо ти почнеш ставитися до своїх падінь, як до можливості чогось навчитися. А якщо ти сприймаєш провали, як кінець, то ти слабак. Не можна чогось добитися, якщо весь час здаватися. Не треба здаватись, треба падати і підніматися.

Сім’я, де семеро дітей — не перешкода, а головний мотиватор для успіху.

Ось кілька прикладів невдач, які напевно надихнуть тебе продовжувати провалюватися і ніколи не здаватися.

1. Дж.До.Роулінг

9 історій про успіх, який народився з невдач

Джоан Роулінг, автор серії романів про Гаррі Поттера, працювала офіціанткою і жила на соціальну допомогу, коли почала писати першу книгу із серії, яка стала однією з найпопулярніших за всю історію людства. Її книгу відкинули десятки видавців. Зрештою, її опублікували, але тільки тому, що на це генерального директора видавничого дому вмовила його восьмирічна донька.

“Невдачі – відмінний спосіб позбутися від усього зайвого”

2. Майкл Джордан

9 історій про успіх, який народився з невдач

Можливо, тебе це здивує, але чоловік, який став кращим в історії гравцем в баскетбол, не зміг потрапити в свою шкільну команду.

Здорові зв’язки і суглоби — запорука успіху.

“Я помилявся більше 9000 разів за свою кар’єру. Я програв майже 300 матчів. Мені 26 раз довіряли зробити вирішальний кидок, який міг принести перемогу моїй команді, і я помилявся. Я зазнав у своєму житті дуже багато поразок. І завдяки цьому я досяг”

3. Томас Едісон

9 історій про успіх, який народився з невдач

У Томаса Едісона були проблеми зі слухом і нервами. Він провчився у школі всього три місяці. Його вчителі сказали, що він «занадто дурний, щоб взагалі чому-небудь навчитися». Зрештою, він став вчитися вдома разом зі своєю мамою. Розповідаючи про те, як винайшов лампочку, він сказав:

“У мене не було невдач. Я просто знайшов 10 000 способів, які не працюють”

4. Джеймс Карвілл

9 історій про успіх, який народився з невдач

Під час президентської кампанії 1992 року не було більшої суперзірки, ніж помічник Білла Клінтона, Джеймс Карвілл. З його лисою головою, зміїними рисами обличчя і сильним луїзіанським акцентом, він був схожий на персонажа з фільму «Зона Сутінок» (Twilight Zone)!

Сьогодні його вважають одним з найкращих політичних діячів свого покоління. Але перш, ніж отримати роботу над доленосною кампанією, він у свої 40 років був без копійки в кишені, без належного досвіду і навіть не міг оформити в банку кредитну картку. З боку він виглядав абсолютним невдахою. Але він не здався і, зрештою, опинився в Білому Домі.

“Ніхто ніколи не зможе звинуватити Джеймса Карвілла в тому, що він ставиться до себе занадто серйозно”

5. Людвіг ван Бетховен

9 історій про успіх, який народився з невдач

Його ранні здібності до музики і гри на скрипці нікого не вражали. Вчителі вважали, що він безнадійний. Але батько Людвіга побачив у ньому потенціал і сам взявся за його освіту. З часом Бетховен поступово втратив слух і написав чотири найбільш великих твори, вже будучи абсолютно глухим.

“Слава Богу, Бетховен вміє писати музику, тому що більше він нічого не вміє”

6. Крістофер Рів

9 історій про успіх, який народився з невдач

Коли актор, який грав Супермена, виявився паралізований, це стало не іронією долі, а трагедією. Він так і не зміг навчитися радіти своєму положенню – а хто б на його місці зміг? Але він навчився з цим жити.

“Вранці мені потрібно хвилин двадцять, щоб виплакатися, звикнутися з тим, що я втратив, і врешті-решт сказати собі: а тепер – вперед!”

Щодня йому доводилося виділяти кілька хвилин на те, щоб змиритися з тим, ким він став і в якому становищі опинився. Але він не дав цьому себе зупинити. Незважаючи на свою травму, Крістофер Рів багато подорожував, виступав від імені людей, які страждають травмами хребта, збирав кошти для благодійних фондів і навіть став режисером. Він навчився задовольнятися тим, що у нього було, і користуватися цим, щоб допомагати іншим.

7. Опра Вінфрі

9 історій про успіх, який народився з невдач

У неї було жахливе дитинство, повне насильства і крайньої убогості. Але як і більшість успішних людей, Опру це не зупинило.

“Я ніколи не вважала себе бідною дівчинкою з гетто, якій вдалося чогось досягти. Я вважаю себе людиною, яка вже з раннього віку знала, що сама несу відповідальність за своє життя і повинна чогось досягти”

8. Вінсент ван Гог

9 історій про успіх, який народився з невдач

Великий художник страждав маніакально-депресивним психозом. Більшу частину часу він ледве міг функціонувати. Він так і не знайшов успіх при житті, але сьогодні його роботи вважаються одними із самих великих творів мистецтва на всій планеті. Завдяки цьому, його ім’я стало символом боротьби для невизнаних художників по всьому світу.

“Я знаю, що можу допускати помилки, але це не рятує мене від того, щоб все одно їх здійснювати. Я піднімаюся тільки тоді, коли падаю”

9. Оскар Вайльд

9 історій про успіх, який народився з невдач

Уайльд, британський драматург і сатирик, був гомосексуалістом в ті часи, коли за це можна було загриміти за ґрати. Так і сталося. На відміну від усіх попередніх героїв, Оскар Вайльд народився в успішній та привілейованої сім’ї. Він здобув популярність вже при житті, але помер ранньою смертю, як наслідок свого ув’язнення. Не можна забувати, що він був готовий швидше втратити все, – і так і сталося – ніж прикидатися тим, ким він не був. І незважаючи ні на що, він ніколи не втрачав своє почуття гумору.

“Життя – дуже важлива штука, щоб говорити про неї серйозно”

І на завершення ще одна знаменита фраза Майкла Джордана:

“Деякі хочуть, щоб щось сталося, інші мріють про це, а деякі просто беруть і роблять так, щоб це трапилося”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *