Як правильно зберігати свіжу рибу?

Свіжа риба і морепродукти мають не тільки чудовим смаком, але й великою цінністю для здоров’я. Щоб переконатися, що риба зберегла свою первозданну свіжість після улову, потрібно бути дуже уважним при її покупці. Незважаючи на істинність старої німецької прислів’я: «Духовка — найкраще місце для свіжовиловленої риби» – будуть випадки, коли Вам знадобиться зберігати рибу або морепродукти протягом декількох днів перед приготуванням.

Так як риба має вишуканий смак і дуже корисна для здоров’я, не дивно, що дієтологи рекомендують вживати її в їжу принаймні раз на тиждень. Розглянемо кілька важливих правил, як правильно зберігати свіжу рибу.

Продуктовий ринок в містечку Сет, Франція.

Звертайте увагу на свіжість риби при покупці. Чим свіже риба, яку Ви купили, тим довше вона буде зберігатися.

Отже, як зрозуміти, свіжа риба чи ні? При купівлі дотримуйтесь наших порад нижче.

  • Риба повинна мати слабовиражений запах, у більшості випадків – аромат моря або йоду. Залежалась риба має неприємний запах.
  • Блискуча, пружна й еластична луска – ознака свіжої риби.
  • У свіжої риби відкриті, опуклі, яскраві і напівпрозорі очі. Тьмяні і сірі очі притаманні несвіжої риби.
  • Зябра повинні бути світлими і блискучими. Жовті і бурі відтінки характеризують залежану рибу.
  • Якщо можливо, сильно натисніть вказівним пальцем на луску риби. Свіжа риба буде твердою і пружною, а на лусці не залишиться сліду після натискання. Плоскі риби не повинні втрачати форму, коли Ви берете їх у руки.
  • Ідеально, якщо продавець зберігає рибу в контейнері з льодом, а не на льоду, так вона краще охолоджується.

Містяться в рибі мікроорганізми впливають на термін її зберігання. Холодильник уповільнює діяльність мікроорганізмів і подовжує термін зберігання продуктів. Однак температура +5°C у звичайних холодильниках не підходить для зберігання риби і морепродуктів, так як оптимальний температурний діапазон для зберігання – від -2°C до 0°C. З цієї причини у звичайних холодильниках риба буде залишатися свіжою тільки протягом одного дня. Звичайно, Ви можете встановити температуру в холодильнику нижче, але тоді вона буде занадто низькою для інших продуктів. Для вирішення цієї проблеми найкраще взяти окремий контейнер, заповнений кубиками льоду і розмістити в ньому рибу. Завдяки цьому Ви зможете зберігати її в звичайному холодильнику на один або два дні довше.

Зберігання риби у великих кількостях:

У любителів рибної ловлі існує потреба заморожування великої кількості риби. Перед заморожуванням риба повинна бути свіжою, її необхідно вимити, очистити і висушити від залишків води. Ідеально, щоб вона була підготовлена для подальшого споживання настільки швидко, наскільки це можливо після улову. Якщо Ви зловили рибу самостійно, то потрібно обробити її, а потім попередньо заморозити на підносі без упаковки, щоб уникнути злипання. Згодом рибу або філе можна розмістити у термосумках для компактного зберігання та повної заморозки.

Також важливо вибирати правильні і герметичні упаковки. Для цієї мети ідеально підходять сумки-холодильники і термопакеты. Оптимальні умови для зберігання риби досягаються у вакуумній упаковці. Упакована риба повинна мати етикетку з датою зберігання, вагою, типом риби та інформацією про її призначення.

Перед тим, як помістити заготовлену рибу в морозильник, необхідно активувати функцію «суперзаморожування». Це дозволить швидко знизити температуру в морозильній камері або низькотемпературному ларе, створить резерв холоду, щоб температура не піднімалася вище встановленої межі при приміщенні в камеру великої кількості розморожених продуктів.

Будь ласка, зверніть увагу, що заморожена риба не повинна зберігатися довше 6 або 12 місяців (в залежності від вмісту жиру), тому що жир в рибі може зіпсуватися з плином часу.

Як розморозити рибу?

Заморожену рибу найкраще повільно розморожувати в холодильній камері. Якщо вона буде використовуватися при приготуванні супу або рагу, то її можна готувати наполовину розмороженої. Риба, яка буде готуватися в духовці або на сковороді, повинна бути повністю розморожена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *