8 порад по сервіровці святкового столу

Гарно оформлений стіл не тільки допоможе створити святковий настрій і підкреслить урочистість моменту, але і зробить вечір приємніше. Звичайно, в сервіровці багато залежить від смаку господині. Але все-таки є речі, без яких нікому не обійтися.

Отже, ми зібрали для вас 8 корисних порад по сервіровці святкового столу:

1. Одна з найбільш важливих деталей – скатертину. Красива скатертина (звичайно, не з клейонки, а з тканини) відразу задає тон. Вона повинна бути випрасуваний і підібрана так, щоб звисати зі столу на 25-30 см з кожного боку.

2. Посуд. Тарілки краще взяти з сервізу, щоб всі вони були в одному стилі. Звичайно, всі вони повинні бути чисто вимиті, висушені рушником і відполіровані до блиску за допомогою серветки. Те ж стосується і келихів. Закусочні тарілки розташовуються навпроти кожного стільця, на відстані близько двох см від краю столу. Пиріжкова тарілка ставиться ліворуч від закусочної.

3. Столові прибори. Звичайно, всі ви знаєте, що ніж кладуть праворуч, повернувши лезо до тарілки, а вилки – зліва зубцями вгору. За тарілками ставлять за зростанням: чарки, келихи, фужери. Десертні прилади, ложечку, вилочку і ножик, кладуть перпендикулярно столовим – над тарілкою.

Як правильно сервірувати стіл у новорічну ніч?

4. На тарілку для закусок кладуть серветку з текстилю, бездоганно білу, красиво згорнуту конусом або вітрилом. Її прийнято класти на коліна складену вдвічі, згином до себе. Також знадобляться і паперові серветки. Ними прийнято витирати рот або руки в процесі їжі. Серветки можна поставити в декількох місцях у витончених вазочках.

5. У центрі столу поставте головні спеції: сіль і перець. Там же – ваше фірмове блюдо і ще пару-трійку основних. Вони повинні стояти так, щоб всім було зручно до них дотягнутися. При новорічної сервіровці в центр доречно поставити фігуру діда морозу, композицію з шишок або інша прикраса новорічної тематики. Варто відзначити, що прикраси не повинні бути високими, щоб не заважати гостям бачити один одного, страви на столі і, звичайно ж, спілкуватися.

6. Ще стіл прекрасно прикрасять фрукти. Їх бажано подавати або ближче до кінця трапези, або на окремому закусочної столі. Фрукти потрібно вимити перед подачею, вирізати плодоніжки, де це доречно, і натерти чистим рушником до блиску. Укладають фрукти в такій послідовності: яблука та груші кладуть на дно, на них – цитрусові, наверх – виноград, а абрикоси і сливи – з боків.

7. І, нарешті, вино. Винні пляшки розставляють по всьому столу, але ближче до центру. Їх заздалегідь відкорковують і протирають горлечка. До речі, гарний декантер може стати цікавою деталлю вашої сервіровки. Не забудьте, що шампанське краще подавати в відерцях з льодом.

8. Коли гості насолодилися хорошою їжею і вином, можна перейти до чаювання. Тут слід згадати правила чайної сервіровки. Чашки ставте на блюдця, ручку розгортаємо вправо. Чайна ложечка теж розташовується праворуч. Великий чайник з окропом і маленький чайник для заварювання повинні стояти так, щоб всім було зручно до них дотягнутися. Варення і цукор краще подавати в окремих креманках, а лимон – на маленькій розетки. Молочник або сливочник краще ставити праворуч від гостя на пиріжкову тарілку.

Звичайно ж, всі ці правила носять рекомендаційний характер, так що не бійтеся проявляти свій смак і фантазію. Оформляйте свій новорічний стіл, виходячи з особистих симпатій і зручності гостей. Але пам’ятайте, що частіше запам’ятовують те, що бачили, ніж те, що з’їли!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *