Найдавніші міста в світі

Найдавніші міста існують і в наш час. Ці місця пережили безліч століть і пройшли «перевірку на міцність» самим часом. Такі міста можуть пишатися не тільки своєю старовиною, але й архітектурою тих давніх часів. Ще вони можуть повідати свої дивовижні історії.

Найдавніші міста в світі

Сузи. Раніше це місто було величною столицею Еламської імперії. Найперші поселення датуються 4 200 роком до нашої ери. Місто розташоване на території Ірану. Існувала Еламська імперія до захоплення ассирійськими військами. Трохи пізніше місто захопив Кир Великий з династії Ахеменідів. Сузи славилися своїми театральними виставами, такими, як трагедії Есхіла і «Перси». На сьогоднішній день на місці цього древнього міста розташоване місто Шуш, чиє населення становить приблизно 65 тисяч чоловік.

«Тоді і зараз»: як змінилися міста за кілька десятиліть.

Найдавніші міста в світі

Бейрут. У третьому тисячолітті до нашої ери тут з’явилися перші поселення. Цьому центру культурної столиці, а також всієї історії ліванській столиці, налічується п’ять тисяч років. Коли проводилися розкопки на цій території, то були виявлені останки різних поселень: османських, фінікійських, арабських і римських. Після того, як закінчилася громадянська ліванська війна, це місто знайшов славу серед туристів.

Найдавніші міста в світі

Пловдив. Місто розташовувалося на території сучасної Болгарії. Перші поселенці фіксуються в 4 тисячолітті до нашої ери. Спочатку це було невелике поселення під назвою Траціан. Тільки по події часу тут був розташований найголовніший римський центр. До того, як Пловдив став належати Болгарії, він був частиною візантійської, а після і османської імперії. На території Пловдива збереглося чимало руїн, в число яких входить і римський амфітеатр і акведук. Також туристів приваблюють і османські ванни.

Найдавніші міста в світі

Єрусалим. Сам по собі місто в рекламі і попередньому ознайомленні не потребує. Єрусалим є третім священним містом мусульман. Варто відзначити, що крім цього, Єрусалим – духовний центр усього ізраїльського народу. У 2800 до нашої ери тут з’явилися перші мешканці. У місті існує кілька релігійних святинь: Стіна Плачу, Храм Гробу Господнього, мечеть аль-Акса і мечеть Купол Скелі. Єрусалим пройшов через «вогонь і воду». За своє існування на нього нападали 52 рази, він переніс 23 облоги, і захоплювали місто 44 рази. Варто відзначити, що два рази Єрусалим мало не стерли з лиця землі.

Найдавніші міста в світі

Біблос. У цьому ліванському місті перші поселенці з’явилися в 5 тисячолітті до нашої ери. Засновники міста, фінікійці, назвали його Гебал. З цього міста греки отримували папірус, і вони-то і називали його Біблос. До речі, слово «Біблія» якраз бере свій початок саме звідси. Місто багате такими пам’ятками, як церква святого Іоанна хрестителя, побудовану хрестоносцями в 12 столітті, найдавніші фінікійські храми, знаменитий замок Біблос і середньовічна міська стіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *