10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринку

Найуспішнішими країнами вважаються ті, які здатні збалансувати взаємодію трьох важливих факторів: енергетичної безпеки, справедливості та раціональності. Перший визначається ефективним використанням будь-яких наявних ресурсів, другий – справедливим розподілом цих ресурсів серед людей і третій – раціональним їх використанням, щоб вистачило і майбутнім поколінням. Пропонуємо огляд країн, яким вдалося об’єднати всі три фактори, активно користуючись альтернативними джерелами.

10. Бельгія

10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринку

У Бельгії склалася потужна енергетична система, яка працює в основному на природних ресурсах. Основними джерелами електроенергії є вітер і сонце. Їх сонячні «квіти» відомі у всьому світі. Винайшов це чудо Олександр Данг, французький художник, інженер, що використав сонячну енергію в своєму кінетичному мистецтві.

5 кращих місць в ближньому зарубіжжі.

9. Франція

10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринкуУ Франції спробували об’єднати різні види відновлюваних джерел електроенергії, хоча атомні та гідро становлять 80%. У країні практично немає запасів нафти, тому довелося активно розвивати атомну енергетику. Зараз Франція є найбільшим європейським виробником атомної енергії.

8. Фінляндія

10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринкуВсе починалося колись з бажання фінів вирішити проблему забруднення навколишнього середовища, тобто зменшити кількість викидів СО2 в атмосферу. З тих пір Фінляндія домоглася багато чого, перетворивши геотермальне джерело електроенергії.

7. Австрія

10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринкуХоча Австрія і залежить від імпорту електроенергії, вона з усіх сил намагається зменшити цю залежність. Ставка зроблена на сонячну енергію.

6. Канада

10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринкуКанада використовує декілька джерел електроенергії. Гідростанції виробляють 59%, 22% надходить від гідротермальних джерел і 13% дають атомні станції.

5. Данія

10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринкуУ Данії немає вугілля, тому ставка зроблена на нафту. Її запасів в Данії 123 млн тонн. На другому і третьому місці знаходяться газова і термальна енергія.

4. Великобританія

10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринкуЗапаси нафти у Великобританії становлять 400 млн тонн, але країна активно використовує альтернативні джерела електроенергії. 70% становлять гідротермальні, 18% – атомні станції.

3. Норвегія

10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринкуНорвегія – одна з найбагатших країн світу, практично з нульовими показниками бідності. Крім величезних незаселених територій, у неї є навколишні її моря, і навіть айсбергам в Норвегії знайшли застосування. Основне джерело електроенергії – вода.

2. Швеція

10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринкуУ країні ретельно продумані енергозберігаючі технології, аж до трамваїв і метро. Гідроелектростанції – основне джерело, на другому місці – атомні.

1. Швейцарія

10 країн, мінімально залежних від сюрпризів на світовому енергетичному ринку
Швейцарському уряду вдалося вивести країну на перше місце з раціонального використання енергії. У країні немає нафти, газу і вугілля, тому основним джерелом стали гідро (53% вироблюваної енергії) і атомні (42%) електростанції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *