8 міфів про силові тренування

Про заняттях бодібілдінгом, важкою атлетикою і тими фізичними навантаженнями, які їх супроводжують, ходить безліч найнеймовірніших чуток. Розглянемо і проаналізуємо ще декілька поширених заперечень проти силових тренувань.

Міф 1. Штанги підходять тільки чоловікам

Правда: Чоловіки дійсно фізично сильніше жінок. Однак фізіологія чоловіків і жінок в цілому не відрізняється: у тих, і у інших однаково відбувається кровообіг, дихання, оновлення клітин, ріст м’язів та ін. Саме тому в тренажерних залах ви не знайдете виключно чоловічих або суто жіночих снарядів. Точно так само не існує чисто чоловічих або жіночих вправ. І штанга, і тренажер – це не окремі снаряди з гендерної типу, а взаємодоповнюючі інструменти для удосконалення будь-якого тіла.

Міф 2: «Залізо» не сприяє схудненню

Правда: Заняття з «залізом» бувають різні. Природно, якщо мета ваших тренувань – розвиток сили і массонабор, то схуднути вам, звичайно, не вдасться. Але за допомогою гантелей і штанги можна також займатися, наприклад, аеробікою. А як впливає додаткове навантаження на інтенсивні тренування, нам всім відомо. Так що, якщо ваша мета – скинути вагу, то просто віддайте перевагу силовий аеробіки.

Міф 3: Штангу не можна піднімати дітям і підліткам

Правда: Всім відомо, що незміцнілий організм не можна перевантажувати тяжкістю. І це дійсно так. У той же час, заняття з обтяженнями стимулюють у дітей та підлітків вироблення гормону росту, який, у свою чергу, стимулює ріст кісток у довжину. Так що не бійтеся відпускати свою дитину в спортзал. Тим більше, що в процентному відношенні вправи зі штангою навіть у дорослих спортсменів займають під час тренування досить незначну її частину.

Яке тренування вважається ефективним?

Міф 4: Щоб прибрати жир на животі, достатньо качати прес

Правда: Абсолютно помилкова думка. Позбутися від жиру тільки в одному місці можна виключно хірургічним шляхом. У вас немає бажання лягати під скальпель? Тоді єдиний вихід – постійні фізичні навантаження і дефіцит калорій на 10-15%. Тільки таким способом ви самостійно зможете створити для свого організму умови для спалювання жиру. При цьому результат з новими зменшеними розмірами ви відчуєте по всьому тілу, а не в одному конкретному місці. І, погодьтеся, це набагато приємніше!

Міф 5: Щоб накачати руки не потрібно розпорошуватися на все інше

Правда: Як ми вже зрозуміли з попереднього прикладу, наш організм являє собою єдине ціле, в якому все взаємопов’язане. Тепер один факт: для збільшення обсягу біцепса на 1 см необхідно додати 3-4 кг загального обсягу м’язів нашого тіла. А за рахунок чого швидше за все нарощується м’язова маса? Правильно. За рахунок великих м’язів, які знаходяться на ногах, сідницях та спині. Можливо, це парадоксально звучить, але якщо прагнете розвинути сильні руки – качайте ноги!

Міф 6: Навантаження на руки робить їх перекачаними

Правда: Як правило, це один з найбільших жіночих страхів. Така загроза є, але тільки за умови, що ваш організм напханий величезною кількістю анаболічних стероїдів і тестостероном. В іншому випадку, як би жінки не качали свої руки, їм не вдасться досягти чоловічих результатів.

Міф 7: Можна одночасно прибрати жир і накачати м’язи

Правда: На жаль, без вживання анаболічних стероїдів це неможливо. Розщеплення жиру являє собою катаболический процес. Він пов’язаний з руйнуванням тіла, тобто, з ращепленіем складних речовин на більш прості. А накачування м’язів в обсязі – це анаболічний процес, який пов’язаний з побудовою тіла. У цьому випадку прості речовини перетворюються в складні. Відповідно, наш організм може перебувати або в анаболической фазі, або в катаболической. Тому доведеться визначити пріоритетну послідовність для своїх прагнень.

Міф 8. Якщо їсти після тренувань – НЕ схуднеш

Правда: В середньому за одне заняття в спортивному залі ми позбавляємося приблизно від 300-500 ккал. Природно, наш організм буде прагнути повернути їх назад. І якщо не позбавити його від такого стресу, підлестившись чимось поживним, то надалі наш організм буде намагатися накопичити жир з усього, що тільки буде в нього потрапляти. Так би мовити, «на чорний день». Тому їсти після тренування потрібно, але важливо стежити за тим, що саме. Інакше, дійсно, у вас є шанс не тільки не схуднути, але й набрати зайві кілограми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *