7 найкрасивіших метрополітенів світу

Метрополітен в Стокгольмі. Станція Solna Centrum.

Досвідчені мандрівники кажуть, що в деяких містах в метро потрібно спуститися обов’язково, навіть якщо у вас немає мети доїхати на ньому з однієї точки в іншу. Незабутні враження вам забезпечені!

Для жителів великих міст метро – це звичний вид транспорту, а от для туристів це найчастіше одна з найяскравіших і найцікавіших пам’яток міста. Перші найчастіше спускаються в підземку з втомленими і незадоволеними особами, а от другий сприймають поїздку як подорож по чарівній країні, де кожна станція – новий привід для подиву і захоплення.

Логотип найстарішого метро в світі – Лондонського.

7 найкрасивіших метрополітенів світу

Лондон

Найстаріший у світі метрополітен, історія якого почалася в 1863 році. В даний час налічує 275 станцій і займає четверте місце в світі за довжиною. Одні станції лондонської підземки зберегли в собі чарівність старовини і, здається, зовсім не змінилися з часів свого відкриття. Інші ж, навпаки, вражають своїм супер-сучасним і часом навіть трошки футуристичним виглядом. До останніх можна віднести, наприклад, Вестмінстер, який зустрічає пасажирів металевими поверхнями і численними трубами в інтер’єрі.

Одна з найкрасивіших станцій метро в Неаполі – Toledo.

7 найкрасивіших метрополітенів світуНеаполь

Метро в цьому італійському місті відносно молоде (перший підземний ділянку міського транспорту був запущений тільки в 1993 році) і компактне (на сьогоднішній день функціонує всього 2 лінії з 20 станціями). Мабуть, головною визначною пам’яткою метрополітену Неаполя можна вважати станцію Толедо, створену архітектором Оскаром Тускетсом. Стіни і стеля станції покриті мозаїкою блакитного та білого кольорів, за рахунок чого в одних пасажирів виникає відчуття снігового царства, а в інших – ілюзія космосу. До речі, саме Толедо багато хто вважає найкрасивішою станцією метро в світі!

Які найдорожчі спортивні об’єкти на планеті?

Мозаїка на стіні станції метро Смоленська, Москва.

 7 найкрасивіших метрополітенів світуМосква

Про те, що Московський метрополітен один з найкрасивіших у світі, знають, напевно, всі жителі столиці (навіть ті, хто в метро не спускався ось вже багато років). Новослободськая з ефектними вітражами, Комсомольська з величними колонами і панно, Площа Революції з бронзовими скульптурами… Здається, що в Московському метрополітені є все, навіть справжній фонтан (на станції Римська). Недарма по столичній підземці останнім часом влаштовують спеціальні екскурсії для туристів: тут дійсно є, на що подивитися.

Метрополітен в Стокгольмі. Станція T-Centralen.

7 найкрасивіших метрополітенів світу

Стокгольм

Метрополітен (або Tunnelbana, як його називають жителі шведської столиці) складається з 100 станцій, 47 з яких були вирубані в скелях. Багато туристів порівнюють стокгольмську метро з картинною галереєю, кожна станція якої – це новий зал. Сліди археологічних розкопок і печера Гірського короля, веселка на стелі і скульптури, витесані прямо зі стін, дитячі каракулі і авангард – відшукати дві однакові (або хоча б просто схожі за стилем) станції в Стокгольмі просто неможливо.

«Русское» прикраса паризької станції метро Madeleine

7 найкрасивіших метрополітенів світу

Париж

Друге за ступенем завантаженості метро в Європі (на першому місці – Московський метрополітен). До речі, у підземного транспорту Москви і Парижа давні дружні стосунки. На карті Паризького метрополітену можна знайти назви «Сталінград» і «Севастополь», а на станції Мадлен встановлений вітраж «Курочка Ряба», подарований Росією (у відповідь французи презентували нам оформлення входу станції метро Київська). Ще одна з особливостей Паризького метрополітену в тому, що на деяких лініях їздять потяги з шинами, які не лише виглядають досить оригінально, але і вважаються комфортніше звичайних.

Станція метро Parque в Лісабоні.

7 найкрасивіших метрополітенів світу

Лісабон

Як і більшість будівель у місті, станції метро оброблені облицювальною плиткою. Над декором більшості інтер’єрів працювали відомі португальські художники. Так, наприклад, станція Cabo Ruivo нагадує «гібрид» космічної станції і первісної печери, а Parque цілком присвячена досягненням португальських першовідкривачів.

Hollywood – станція метро Лос-Анджелеса.

7 найкрасивіших метрополітенів світу

Лос-Анджелес

Про це місто кажуть, що весь він нагадує одну велику знімальний майданчик. Це відчуття підтримує, в тому числі, і громадський транспорт. У створенні інтер’єрів для станцій підземки брали участь більше двох сотень місцевих художників і дизайнерів. Фанатам кінематографа (а їх серед туристів більшість) обов’язково варто відвідати станцію Hollywood / Vine station, яка прикрашена кінопроекторами, котушками з-під плівки та іншими «експонатами», присвяченими золотим сторінкам американського кіно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *