7 звичок винахідливих людей або як стати творчою особистістю?

Ви коли-небудь дивилися на творчих або винахідливих людей, і у вашу свідомість закрадалася відчуття, що вони особливі істоти, наділені неймовірними талантами? До вас приходила думка, що вам не так пощастило в житті? Я звик відчувати себе саме так. Однак з тих пір я дізнався, що творчість більше пов’язано з психологією, а не з інтелектом, і немає ніяких секретів, щоб стати творчою особистістю.

Насправді, немає такого поняття – «бути більш творчою людиною», ви вже – творча істота.

Я впевнений, у нас всіх були моменти, коли ми відчували, що зайшли в глухий кут у спробі достукатися до наших творчих здібностей. Чи знаєте ви, що цей блок – всього лише продукт діяльності вашого розуму? Ваш розум створює різного роду припущення, самообмеження і обмежують заборони. Але всі ці припущення можуть бути усунені простим способом: достатньо відчути свою присутність в теперішньому моменті, потрібно просто приступити до справи і припинити думати.

Які потрібно виробити звички, що зроблять вас багатим?

Нижче наведено сім звичок винахідливих і творчих людей, які я вивів і підсумував із книги Скотта Беркуна «Міфи про Інновації».

1. Наполегливість – Інноваційні рішення передбачають більше, ніж просто чудові ідеї. Нам необхідні: віра, важкий наполеглива праця і чітка зосередженість на кінцевому результаті, щоб продовжувати наполегливо йти до нашого бачення мети, незважаючи на всі перешкоди. Ми схильні зі страхом йти до кінцевого результату і не бачити елементарного: дій, важкої роботи і наполегливості, які так потрібні, щоб втілити бачення в реальність.

«Винахід – це 1% натхнення, 99% поту», – Томас А. Едісон

2. Позбавтеся від обмежуючих заборон, які ви встановлюєте самі для себе – Під впливом заборон ми відчуваємо себе обмеженими, нас переслідує відчуття, ніби ми зайшли в глухий кут. Ми повинні позбутися цих створених нашим розумом пут, усуваючи припущення і обмеження. Саме це ми маємо на увазі, коли говоримо «мислити нестандартно». Надихати себе для того, щоб бути відкритим для нових ідей і рішень, і не встановлювати для себе обмежують переконання. Пам’ятайте, що інновація і творчість більше пов’язані з нашою психологією, а не інтелектом.

3. Ризикуйте, робіть помилки – Я вважаю, що одна з причин, по якій ми самі створюємо собі обмеження, – це наш страх провалу. Чекайте, що деякі ваші ідеї потерплять крах в процесі накопичення досвіду. Створюйте прототипи, випробовуйте їх на людях, збирайте відгуки, і поступово вдосконалюйте матеріальне втілення ваших ідей. Замість того, щоб вважати свої помилки невдачею, думайте про них, як про експерименти. «Експеримент – це очікувана невдача при навмисній спробі щось дізнатися». (Скотт Беркуна). Замість того, щоб карати себе за невдачі, прийміть їх, а потім застосуйте ваші нові набуті знання, щоб знайти найкраще вирішення проблеми. Живіть відповідно до своєї мети – отримати найкращий результат, але в той же час усвідомте, що на вашому шляху можуть зустрітися перешкоди.
«Я не зазнав невдачі. Я просто знайшов 10000 способів, які не працюють». – Томас А. Едісон

4. Здійснюйте втечу – Наше оточення може впливати і насправді впливає на те, як ми себе почуваємо. Чим більше ми розслаблені і спокійні всередині, тим більше ми сприйнятливі для того, щоб використовувати по максимуму невичерпний потік нашої креативності. Ось чому ідеї іноді приходять до нас в дýше або коли ми залишаємося одні. Кожен з нас має різні «пускові механізми», які дозволяють нам отримати доступ до нашої креативної енергії. Багато великі мислителі роблять довгі прогулянки, які допомагають їм вирішити проблеми. Поекспериментуйте і знайдіть те, що спрацює для вас.

5. Записуйте – Багато новатори та творчі люди ведуть журнал, щоб записувати ідеї та думки. Деякі тримають напоготові записну книжку, альбом, самоклеющиеся листочки або просто непотрібні аркуші паперу. У кожного з них є свої метод, як відобразити свої думки, думати на папері, відкинути обмежують переконання і почати процес творення. Знаменита записна книжка Леонардо да Вінчі була куплена Біллом Гейтсом за 30 800 000 доларів.

6. Знаходьте моделі і створюйте комбінації – Ідеї походять з інших ідей. Чи знаєте ви, що Едісон не був першим, хто винайшов електричну лампочку? Він просто був першим, хто створив працюючу вуглецеву нитку розжарення всередині скляної колби лампи, що збільшило термін служби лампочок. Ви можете збільшити вашу сприйнятливість до нових ідей, можете шукати моделі і думати про те, як ви можете скомбінувати ідеї, щоб поліпшити вже існуючі рішення.

7. Цікавість – Багато новатори – просто цікаві люди. Вони допитливі, і їм подобатися вирішувати проблеми. Намагайтеся дивитися на звичайні речі по-іншому. Наприклад, коли ви бачите вирішення проблеми, запитайте себе, «Які існують альтернативні способи вирішити її?». Задавайте багато питань і кидайте виклик стандартам або існуючим методам.

Ось деякі техніки, які ви можете застосовувати, щоб розвивати своє творче начало:

1. Ведіть щоденник – Зробіть своєю звичкою записувати кожну думку, ідею, яка надихає вас. Практикуйте мозковий штурм і мислення на папері.

2. Вирішуйте протилежну проблему – Така техніка дійсно існує. Ідея полягає в тому, щоб придумати і влаштувати мозковий штурм щодо вирішення проблеми, протилежної тій, яку ви намагаєтеся вирішити. Так, наприклад, якщо ви намагаєтеся створити «кращий дизайн ноутбука», почніть з ідей по створенню «гіршого дизайну ноутбука».

І так для кожної ідеї, до якої ви підійшли, – переверніть її навпаки. Наприклад, якщо «важкий і незграбний» – одна з ідей для «найгіршого дизайну ноутбука», тоді перевертання дасть нам «легкий та зручний», що може бути використано в «кращому дизайні ноутбука».

Це техніка працює особливо добре при груповому мозковому штурмі. Виконання цієї техніки здається таким дурним, що процес відповіді схожий на веселу гру. Гумор знімає перешкоди і заохочує людей відкрито висловлювати свої думки. Люди відчувають себе більш впевненими і відкритим.

1. Знайдіть творчу обстановку – Знайдіть спокійну або надихаючу обстановку, яка сприятиме вашої творчості. Спробуйте побути в різних місцях, поки ви не знайдете те особливе, яке насправді буде пробуджувати в вас все найкраще.

2. Зробіть що-небудь веселе – Якщо ви застрягли над чимось, переведіть свої думки на інше, зробивши щось веселе або щось, що повністю відрізняється від вашої поточної діяльності. Поверніться до розв’язуваної проблеми зі свіжою головою.

3. Партнерство – Створіть творчі партнерські відносини з іншою людиною. Нові ідеї можуть вийти на поверхню в результаті з’єднання двох креативних зусиль і привести до результату, до якого б не зміг прийти одна людина.

4. Будьте готові до помилок «Прийміть рішення ризикувати з повним усвідомленням того, що іноді ви будете зазнавати невдачі. Якщо ви не терпите невдач, значить, ви не робите нічого по-справжньому складного або творчого». – Скотт Беркін

5. Поговоріть з ким-небудь про проблему – Я виявив, що коли я намагаюся розповісти про конкретну проблему співрозмовнику, то таким чином я також формулюю і вирішення цієї проблеми. Пояснюючи свою ситуацію, я не чекаю від них рішення моєї проблеми, скоріше, вони виступають в якості «каталізатора» для ідей.

6. Створіть план дій у разі виникнення перешкод – Прийміть рішення долати можливі перешкоди. Варто подумати і мати план у випадку виникнення не-креативних питань, які можуть стати перешкодою для креативного мислення. Скотт розповів про найбільш поширені перешкоди, з якими стикаються люди: втрата мотивації, брак фінансування, нездатність переконати ключового людини.

P.S. І пам’ятайте, всього лише змінюючи свою свідомість – ми разом змінюємо світ! © nydmond

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *