13 найдорожчих спортивних об’єктів на планеті

Всі ми любимо спорт – багато ним займаються, але хтось, в силу різних причин, воліє за ним спостерігати. Саме для спортсменів і гурманів, здатних оцінити масштаб і значущість спортивного об’єкта, призначена наша добірка з найдорожчих спортивних об’єктів на планеті.

13. Стадіон для американського футболу Лукас Ойл в Індіанаполісі, США.

13-najdorozhchix-sportivnix-obyektiv-na-planeti-2

Для багатьох стане несподіванкою той факт, що один з найдорожчих стадіонів у світі знаходиться в не розвиненому місті США Індіанаполісі. Головною відмінною рисою відкрилася в 2008 році арени є величезна розсувний дах. Вартість будівництва – 735 млн. Доларів.

13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Конструкція даху на стадіоні

12. Стадіон Емірейтс в Лондоні, Великобританія
13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Емірейтс є домашньою ареною знаменитої футбольної команди “Арсенал”. Будівництво було завершено в 2006 році. Ця сучасна арена є свого роду винятком для англійської футбольної прем’єр-ліги з причини своєї новизни. Безумовно, кожен клуб вищого англійського дивізіону має всі найсучасніші зручності для гри в м’яч, проте більшість з них і сьогодні грають на старих стадіонах. Вартість будівництва – 750 млн. Доларів.

Нещодавно у Лондоні з’явився парафіновій будинок.

11. Стадіон Солджер Філд в Чикаго, США
13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Часто вибір правильного варіанту для реконструкції є великою проблемою навіть для фахівців, проте чиказькі майстри вирішили піти вкрай нестандартним шляхом, побудувавши в буквальному сенсі “стадіон у стадіоні”. Замість того, щоб реконструювати застарілий стадіон, побудований ще в далекому 1924 році, вони вирішили побудувати новий всередині старого. Будівництво унікального об’єкта завершилося в 2003 році. Вартість будівництва – 755 млн. Доларів.

10. Олімпійський стадіон у Лондоні, Великобританія

13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Цей стадіон, розрахований на 80 тисяч місць, був зведений для Всесвітніх Літніх Олімпійських Ігор у 2012 році. Безумовно цей шедевр архітектури був головним об’єктом Ігор, приймаючи найважливіші змагання і матчі, проте відразу після завершення Олімпіади стадіон так і не знайшов свого господаря. Жодна з лондонських команд так і не змогла домовитися з господарями стадіону про оренду. Погодьтеся, дуже дивна доля спіткала один з найдорожчих футбольних стадіонів у світі. Вартість будівництва – 775 млн. Доларів.

9. Національний стадіон імені Гаррінчі в Бразилії, Бразилія
13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Нещодавно пройшов чемпіонат світу з футболу став відмінним приводом для реконструкції цього, побудованого ще в 1974 році, стадіону в Бразилії. Він також стане найважливішим центром для проведення олімпійських заходів та змагань на майбутніх в 2016 році Літніх Іграх. Вартість будівництва – 790 млн. Доларів.

8. Стадіон Роджерс Центр в Торонто, Канада
13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Футбольний стадіон побудований в 1889 році в місті Торонто. Раніше також був домашньою ареною для місцевої баскетбольної команди. Головною родзинкою цього комплексу є повне закривання даху. Сьогодні на багатьох стадіонах можна побачити подібного роду конструкцію, однак на момент будівництва вона була абсолютно унікальною. Вартість будівництва – 914 млн. Доларів.

7. Стадіон Сіті-Філд в Нью Йорку, США

13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Цей бейсбольний стадіон, розташований в парку Флешинг-Медоус у Квінсі (Нью-Йорк), був побудований в 2009 році в якості заміни «Шей-Стейдіума», побудованого в 1964 році. Дизайн проекту був розроблений архітектурним бюро HOK Sport, а права на назву були куплені найбільшим нью-йоркським фінансовим конгломератом Citigroup. Вартість будівництва – 922 млн. Доларів.

6. Спортивний палац Барклайс-Центр в Нью Йорку, США
13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Надсучасний палац в Брукліні (Нью-Йорк) був відкритий в 2012 році. Це місце є домашньою ареною для місцевої баскетбольної команди, проте з 2016 року тут будуть проводиться і хокейні матчі північноамериканської ліги. Своєю красою новий палац притягує не лише спортсменів, але і кінозірок, відомих співаків і музичні групи, все більше стаючи культурно-розважальним центром Брукліна. Вартість будівництва – 1 млрд. Доларів.

5. Медісон Сквер Гарден в Нью Йорку, США
13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Справжня спортивна та музична Мекка Америки знаходиться в самому її серці – на Манхеттені. Офіційно МСГ був відкритий в 1968 році, що робить його найстарішим місцем США, де коли-небудь проводилися баскетбольні і хокейні матчі. Остання завершена реставраційна робота була проведена в 1991 році – були прибудовані додаткові трибуни і 82 розкішних люкси. Варто відзначити, що і в даний час на території практично щоліта проводяться реставраційні роботи. Вартість будівництва – 1,1 млрд. Доларів.

4. Стадіон Уемблі в Лондоні, Великобританія
13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

“Уемблі”, відомий також як “Новий Уемблі” – футбольний стадіон, розташований в Лондоні. Він був відкритий в 2007 році на місці старого стадіону “Уемблі”, одного з найвідоміших футбольних стадіонів світу до моменту його знесення в 2003 році. Новий «Уемблі» вміщає 90 тисяч глядачів і є другим по місткості стадіоном у Європі. На ньому свої домашні матчі проводить національна збірна Англії з футболу. Автором проекту стадіону виступив легендарний сер Норман Фостер. У нового стадіону є забирається дах. У порівнянні зі старим «Уемблі», відмітною особливістю якого були білі «вежі-близнюки», новий стадіон відомий своєю «аркою Уемблі» висотою в 134 м. Ця сталева арка є найдовшою однопрогоновою конструкцією даху в світі. Вартість будівництва – 1,25 млрд. Доларів.

13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті3. Ковбойз-Стедіум в Арлінгтоні, США
13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Ковбойз-Стедіум – стадіон з розсувним дахом, розташований у великому техаському місті Арлінгтоні. Офіційне відкриття відбулося 27 травня 2009 року.

Стадіон вміщує 80 тисяч глядачів і є третім за місткістю стадіоном в США. Максимальна місткість стадіону, завдяки можливості установки додаткових крісел, максимальна місткість становить 105 тисяч. Вартість будівництва – 1,33 млрд. Доларів.

13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті2. Янки-Стедіум в Нью Йорку, США
13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Розташований в Південному Бронксі Янки-Стедіум є домашньою ареною знаменитої бейсбольної команди «Нью-Йорк Янкіз». Був відкритий в 2009 році, замінивши таким чином попередній стадіон команди, відкритий ще в 1923 році. При проектуванні стадіону були використані багато елементів старого стадіону «Янкиз». Незважаючи на те, що будівництво споруди почалося в серпні 2006 року, сам проект був запропонований задовго до цього і пережив безліч скандалів. Площа стадіону становить 97 000 м2. Янки-Стедіум є найдорожчим бейсбольним стадіоном в історії і другим за вартістю стадіоном у світі. Вартість будівництва – 1,5 млрд. Доларів.

1. МетЛайф-Стедіум в Нью Арку, США
13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Цей суперсучасний стадіон розташований в сусідньому з Нью Йорком штаті Нью-Джерсі. Відкриття цього шедевра сучасної архітектурної думки відбулося 10 квітня 2010 року. МетЛайф-Стедіум є найдорожчим спортивним об’єктом у світі. Варто відзначити, що даний стадіон не тільки найдорожчий у світі проект, але і самий місткий в США – на його трибунах можна розмістити 82 566 глядачів. Стадіон неодноразово брав міжнародні футбольні матчі та концерти великих і знаменитих артистів і музичних груп.

13 найдорожчих спортивних об'єктів на планеті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *