Як зробити етичний вибір при купівлі одягу – 5 порад

Коли магазини модного одягу заполонили наші міста, багато людей почали вихоплювати дешеві пропозиції і носиться з повними пакетами H&M і Zara, вважаючи, що ось нарешті життя вдалося і «сірий совок» залишився в далекому минулому. Але за останні кілька років ми почали впізнавати так багато про те, що насправді стоїть за індустрією моди – починаючи від непосильного рабської праці і токсичних хімічних речовин в некерованих потоках відходів – що думка про випадкових покупках наповнює мене почуттям провини.

В результаті мій підхід змінився. Мій похід у магазини став цілеспрямованим і кілька болісним процесом, яким я займаюся тільки тоді, коли це абсолютно необхідно. Коли мені потрібна конкретна річ, я дотримуюся приблизно таким планом.

Перша зупинка. Комісійні та магазини секонд-хенду. Що стосується дитячого одягу то її у нас здають в комісійні магазини і останнім часом її там дуже багато і вся вона практично нова. Дітям багато одягу передають родичі з Європи та Китаю і частина, діти так і не встигають надіти, виростають з неї. У коміссионках також можна знайти коляски та велосипеди і багато різних іграшок. У магазинах секонд-хенду можна знайти і нові речі відомих брендів, тут можна дозволити купити собі неетичну річ, щоб продовжити її термін служби. Так як далі її шлях лежить на звалище.

як відрізнити справжній поло Lacoste від підробок?

Друга зупинка: Інтернет-магазини. Якщо потрібної речі не можна знайти в коміссионках і на секонді, можна пошукати в інтернеті. Зараз все більше виробників намагається робити екологічні речі з органічних тканин. Звичайно, часто такий одяг дорожче звичайної і на неї доводиться довго відкладати потрібну суму. Але зате потім її більше цінуєш і ставишся відповідальніше, ніж до звичайної.

Третя зупинка: Місцеві магазини і крамниці. У нас поки немає сертифікованих магазинів органічного одягу, куди можна просто прийти і взяти екологічну річ. Зате є місцеві виробники одягу та швачки, які шиють гарні речі з натуральних тканин: льону, бавовни та конопель. Є локальні групи в соцмережах, де виставляють різні речі, іноді там попадаються товар органік.

Четверта зупинка: Обмін речей. Наші шафи і комоди переповнені речами і ми іноді робимо там прибирання. Частина речей ми відвозимо родичів у село, частина відправляємо на благодійність. Але є нові дорогі речі, в яких ми вже не ходимо, їх можна обміняти на сервісах обміну речей. Зараз це рух набирає обертів і там можна підібрати цікаві дорогі речі, дуже етично.

Кінцева зупинка (і найважча): Обійтися без покупки – гідний варіант. Це складно, але терпіння окупається. Коли ми ходимо по магазинах, ми зазвичай знаходимо те, що нам потрібно. Найчастіше, це емоційна покупка і коли туман розсіюється, ми виявляємо, що ця річ насправді нам не потрібна. І ось це дуже сумно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *