4 простих вправи, які зміцнюють суглоби

Біль у коліні є поширеною проблемою і часто доставляє занепокоєння і дискомфорт. Особливо їй схильні люди, які ведуть малоактивний спосіб життя, і ті, хто рідко або нерегулярно присвячує час і сили фізичним вправам і занять спортом.

Однак, існують спеціальні вправи, які зміцнюють колінні суглоби дбайливим і безпечним чином. З їх допомогою ти можеш попередити або зняти біль у коліні, яка є симптомом порушення або неправильної роботи суглоба і може призводити до серйозних наслідків. Отже, якщо ти готовий присвятити кілька хвилин на день здоров’ю свого тіла і особливо суглобів, переходь до вправ, про які ми розповімо в цій статті.

Здорові зв’язки і суглоби — запорука успіху.

Вправи, що зміцнюють суглоби

Мова піде про нескладному комплексі, який необхідно виконувати регулярно, щоб запобігти появі перших ознак порушення, або при вже наявної болі в коліні. Вправи можна виконувати вдома, у спортивному залі або на свіжому повітрі. Наші рекомендації допоможуть тобі зробити тіло більш сильним, а суглоби – рухливими і здоровими. Не забудь провести невелику розминку перед початком тренування, щоб уникнути травм і розтягувань.

Вправа 1

Для виконання цієї вправи тобі потрібно стілець, щоб зберігати рівновагу. Поклади руки на спинку стільця, встань рівно, тримай спину прямою. Зігни праву ногу в коліні під кутом 90 градусів, коліна при цьому тримай разом. Затримайтеся в цьому положенні на 5 секунд, а потім дуже повільно опусти ногу. Повтори вправу лівою ногою і зроби 3-4 підходи по 10 повторень.

Вправа 2

Наступна вправа ефективно допоможе при болю в коліні: ляж на спину і зігни ліву ногу в коліні. Зберігаючи праву ногу прямою, підніми її над підлогою і затримай на 5 секунд, потім м’яко опусти вниз. Повтори вправу іншою ногою. Важливо виконувати його м’яко і плавно, не допускаючи зайвої напруги в м’язах. Пам’ятай про те, що поперек повинна бути притиснута до підлоги. Виконай 4 серії по 10 повторів.

Вправа 3

Встань і пригорнися спиною до стіни, ноги постав на ширині плечей і зроби відстань від стіни на 30 см. Не відсторонюючись від стіни, повільно опускається вниз, виконуючи присідання до комфортної висоти. Затримайся внизу на 10 секунд, а потім також повільно піднімися вгору. Тримай спину прямою, поперек і лопатки притиснутими до стіни. Виконуй цю вправу по 20 разів кожен день, і цього буде достатньо, щоб твої коліна залишалися сильними і здоровими.

Вправа 4

Присвячуй як мінімум 30-40 хвилин щоденної пішій прогулянці. Намагайся злегка прискорити темп ходьби, але не переходь на біг, зберігай рівномірне дихання. Оберіть для прогулянки м’яку зручне взуття на плоскій підошві, так ти зможеш максимально вберегти ноги від травм, а коліна від перевантаження.

Пам’ятай, що набагато важливіше попереджати розвиток різних проблем зі здоров’ям, особливо, якщо це стосується стану суглобів. Підтримуй активний спосіб життя, не забуваючи про адекватні фізичних навантаженнях.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *