10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

Для виробництва справжнього шампанського використовують виноград, який вирощується у французькій провінції Шампань. Виноград, який вирощують в інших регіонах чи країнах, йде на виробництво так званих ігристих вин, хоча любителі цього напою не роблять різниці. Більшість дорогих шампанських або вироблено обмеженим тиражем, або випущено сторіччя тому і вважається ексклюзивним і колекційним. Пропонуємо огляд самого дорогого і якісного шампанського, яке можуть придбати заможні люди.

Ігристі вина асоціювалися з розкішшю, із заможними і багатими людьми, з особами королівського роду. Через деякий час шампанське стає більш доступним і іншим верствам суспільства. Щорічно в світі випускають близько 300 мільйонів пляшок шампанського і виробництво невтомно зростає.

Найдорожча пляшка шампанського в світі сьогодні – «Смак алмазів» марки Goût de Diamants, розроблена дизайнером з Нігерії Олександром Амосу при співпраці з компанією Сваровські. Його ціна цього близько 1,8 мільйона доларів. Природно, вона обумовлена розкішної пляшкою, але і вміст теж належить до класу елітних ігристих вин. На пляшці знаходиться лейбл, виготовлений вручну з 18-каратного золота. У центрі можна побачити діамант вагою 19 карат.

Чи реально провести свято без похмілля?

10. Сухе шампанське «Моет і Шандон», 1943 рік: 1400 доларів

10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

Виробник шампанського вина для короля Людовика XV Клод Моет в 1743 році заснував компанію, якій став керувати його син Жан-Ремі. З приходом в бізнес зятя Клода, П’єра-Габріеля Шандога, компанію перейменували в «Моет і Шанди». У 1943 році була випущена обмежена партія шампанського в ознаменування її 200-річного ювілею. На фотографії видно, наскільки старими виглядають етикетки на пляшці. І обмежений тираж, і вік шампанського зумовили вартість в 1 400 доларів.

9. Шампанське від Карла Лагерфельда та компанії «Моет і Шанди»: 2000 доларів

10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

Карл Лагерфельд, який народився в Німеччині модельєр і очолив такі знамениті будинки мод як “Chanel”, “Fendi” і “Chloe”, брав участь у створенні обмеженої серії шампанського в 1998 році. Випуск супроводжувався рекламною компанією в притаманному дизайнеру стилі. Шість колекційних пляшок рожевого шампанського від Карла Лагерфельда, 1996 і 1998 років випуску, поміщені в рожевий футляр, вистелений усередині зі шкіри ягняти.

8. Шампанське сорти кюве з приватної колекції Круга: 2100 доларів

10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

Джозеф Коло, коли організовував виробництво, чітко знав, що його компанія буде спеціалізуватися на елегантних ігристих винах. Цей сорт шампанського був випущений з метою продемонструвати особливості винограду, зібраного в певний рік, і знаходився в приватній колекції виробника до тих пір, поки вино дозрівало. Таке шампанське продають на аукціонах Сотбіс і Крістіс.

7. Шампанське брют від «Боёрл і Крофф»: 2500 доларів

10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

30-літрова пляшка шампанського обійдеться в 120 тисяч доларів, але для святкування неординарної події цей напій буде самим ідеальним. Зовнішній вигляд пляшки і її вміст оцінять гості, а у господаря буде можливість продемонструвати фізичну силу.

6. Шампанське 1961 року для принца Чарльза і Діани від компанії «Моет і Шандон»: 4500 доларів

10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

Обмежена партія чудового шампанського від компанії Дом Періньон була проведена в 1961 році, в рік народження принцеси Діани. У 1981 році для святкування королівського весілля Чарльза і Діани компанія «Моет і Шандон» представила обмеженим тиражем шампанське, яке змогли спробувати щасливчики під час церемонії з шестисот 2-літрових пляшок вина, яким пригощали бажаючих.

5. Шампанське «Медальйон» від Луї Редерер, обмежена партія: 32 000 доларів

10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

Елегантна пляшка шампанського, покрита геометричними візерунками і палітурками з 24-каратного золота від дизайнера Філіпа ді Мео, наповнена піно-нуар і шардоне, основами ігристого напою. Пляшка, завдяки балансу декору та вмісту, нагадує рідке золото.

4. Шампанське «Біле золото» від компанії «Моет і Шандон»: 40 000 доларів

10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

До свята Нового 1995 були випущені 3-літрові пляшки шампанського «Біле золото», які пізніше були визнані найдорожчими в світі. З часом вони поступилися пальму першості іншому шампанського, але свого інтересу серед колекціонерів ці елегантні пляшки з білого золота не втратили, тому що представляв велику цінність їх зовнішній вигляд, а не п’янкий напій всередині.

3. Шампанське «Перно Рікар» від компанії Перно Рікар: 50 000 доларів

10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

Сто наборів з 12 пляшок чудового шампанського «Перно Рікар» були випущені для вишуканих покупців. Кожен набір розміщується в спеціальному контейнері для зберігання, де шампанське може бродити і дозрівати необхідний період часу, в середньому 8 місяців. Цей набір клієнти можуть придбати у Франції або у дистриб’юторів в США, Британії, Японії, Китаї, Росії, Швейцарії.

2. Шампанське «Смак алмазів»: 250 000 доларів

10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

І без декору від дизайнера Амосу шампанське «Смак діамантов» є самим розкішним і дорогим в світі, так як вино виготовляється вручну на сімейному заводі в Оржі, Франція. Тут випускають і інші сорти, наприклад, «Алмаз Брют», «Рожеве Вишукане», «Алмаз Блан де Блан», «Колекційний Алмаз», але тільки шампанське «Смак діамантов» вважається найдорожчим. Виробник називає його «даниною розкоші».

1. Шампанське «Хайдсіек» 1907 з затонулого корабля: 275 000 доларів

10 найдорожчих пляшок шампанського в світі

У 1916 році під час Першої світової війни в результаті атаки німецького підводного човна зазнало аварії судно, на борту якого було 2000 пляшок шампанського «Хайдсіек» для імператорської родини Росії. 82 роки пролежали пляшки під водою у Фінській затоці. У 1998 році знахідка була піднята на поверхню і продана на аукціоні за великі гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *