Побороти гнів – 15 простих способів

Ви можете згадати останній раз, коли ви дійсно злилися на кого-небудь? Злилися настільки сильно, що вас просто трясло при думці про цю людину? Дуже рідко почуття гніву допомагає нам отримати те, чого ми хочемо. Найчастіше воно працює проти нас, приносячи непотрібну біль. Навіть найніжніші натури в якийсь момент можуть перетворитися на мстивого негідника, якщо їх до цього підштовхнуть.

Різні життєві ситуації змушують нас відчувати смуток, біль, розчарування і гнів. З наших губ зриваються слова ненависті, хоча ми ніколи не могли б і подумати, що здатні на таке. Ми перестаємо бути самими собою, тими спокійними і щирими людьми, якими звикли бачити себе. І немає, нам не подобається те, в кого ми перетворюємося.

Негативні емоції руйнують нас, з ними потрібно боротися і долати. Один і той же метод можна використовувати для того, щоб впоратися з усіма негативними емоціями. Щоб полегшити розуміння, ми буде використовувати гнів як емоцію-мішень, яку необхідно подолати. Пам’ятайте, що цей спосіб може допомогти вам впоратися і з іншими несприятливими сильними емоціями, такими як ревнощі, вина, ненависть, жаль і страх.

Чому ми огидно себе почуваємо?

Гнів не приносить приємних відчуттів. Відверто кажучи, це огидне почуття. Все всередині нас стискається, ми потіємо, ми реагуємо (замість того, щоб діяти) в режимі виживання. Гнів затуманює наш розум, змушує нас дико реагувати, покладаючись тільки на емоції. Таке трапляється з усіма нами. Іноді гнів настільки сильний, що нас просто трусить від сильної ненависті, спрямованої на інших людей. А коли ми остигаємо, ми, насамперед, дивуємося, як же ми могли дозволити собі впасти в такий стан.

Відповідь: дуже просто. Дозвольте пояснити. Емоція це відповідь нашого тіла на думку, яка може бути викликана зовнішньою ситуацією. Але ми дивимося на цю ситуацію крізь призму наших уявлень. А наша призма пофарбована ментальними концепціями, унікальними для кожного з нас, такими як добро і зло, моє і твоє, подобається – не подобається, правильно – неправильно. Пам’ятайте про те, що у всіх нас різні призми, а тому конфлікти при інтерпретації ситуації неминучі.

Наприклад, якщо хтось втрачає свій гаманець, наші емоції не так вже й сильні. Але якщо це наші власні гроші, ми раптово починаємо відчувати біль і бажання повернути втрачене.

Якщо у нас є щось, що ми визначаємо для себе як «своє», ми будемо відчувати моральний дискомфорт, якщо зрозуміємо, що ми це щось втратили або ризикуємо втратити. Не важливо, що це. Це може бути мій гаманець, моя гордість, мої гроші, мій дім, моя машина, моя робота, моя дитина, мої акції, мої почуття або моя собака. Поки ми відчуваємо, що це втрачено для нас або існує загроза втрати, ми будемо відчувати біль у вигляді гніву або іншої сильної негативної емоції.

Ми відчуваємо біль, бо з дитинства нас привчили думати, що ті речі, на які ми повісили ярлик «моє», є чимось, що визначає, ким є ми самі.

Ми ототожнюємо себе з річчю і помилково вважаємо, що якщо ми це щось втратили, або можемо цього позбутися, то ми втратимо самих себе. Раптово у нашого “я” не залишається нічого, з чим воно могло б себе ототожнити. Хто ж ми? Це питання заподіює нашому его величезний біль.

У душі ми відчуваємо, що маємо право на більше: більше грошей, більше поваги, кращу роботу або бóльшій будинок. І нам не вдається зрозуміти, що наш розум завжди буде хотіти ще більше. Жадібність – психічний стан схожа на наркотичну залежність, яке постійно зростає, засліплює нас, віддаляє від реальності, і в той же самий час переконує нас, що ми чинимо розумно.

Звичайні складові гніву:

Несправедливість Ми вважаємо, що з нами вчинили несправедливо. Ми говоримо собі, що заслуговуємо більшого, і ми купуємо на вигадку про те, що хтось поступив з нами несправедливо.

Втрата Ми відчуваємо, що втратили щось, з чим себе ототожнювали. Почуття, гордість, гроші, машина, робота.

Вина Ми звинувачуємо інших людей або зовнішні ситуації, вважаючи їх причиною нашої втрати, звинувачуємо їх за те, що ми стали їх жертвою. Ця вина часто знаходиться тільки в нашій свідомості і є продуктом нашої уяви. Ми просто не в змозі побачити, що відбувається з точки зору інших людей. Ми стаємо глибоко егоїстичними.

Біль Ми відчуваємо біль, психологічний стрес і занепокоєння. Біль викликає фізичні реакції в нашому тілі, які порушують природний струм енергії і загрожують стану благополуччя.

Фокус уваги – Ми зосереджуємо увагу на тих речах, які не хочемо отримати в нашому житті, і тим самим підживлюємо їх енергією, тому що натхненно про них скаржимося і повторюємо свої скарги всім тим, хто готовий нас вислухати. Це створює своєрідний порочне коло гніву. «Ми отримуємо більше того, на чому концентруємося». І це правда, незалежно від емоції.

Цікаво те, що якщо є два роздратованих людини, незадоволених один одним, то обидва відчувають почуття втрати і несправедливості. Обидва відчувають біль і потреба звинувачувати іншу людину. Хто правий? Відповідь: обидва мають рацію і обидва помиляються.

Заради чого ми повинні працювати над собою і долати гнів?

Такі негативні емоції, як гнів, штовхають наш організм до функціонування в режимі виживання, ніби кажучи нашому тілу: «Ми в небезпеці». Щоб підготувати нас до «бою або втечі» в нашому тілі відбувається особливе фізіологічне зміна. Ці фізіологічні реакції переривають природний потік енергії в нашому тілі, що впливає на наше серце, імунну систему, травлення і вироблення гормонів. Тому негативна емоція – свого роду токсин для тіла, який заважає гармонійному функціонуванню та балансу.

Тривалий гнів, стреси і затаєна образа завдають шкоди нашим наднирковим і імунній системі. У жінок перевантаження надниркових залоз може вплинути на репродуктивні органи (матку, яєчники), будучи причиною патологій, які теоретично можуть призвести до безпліддя.

Хіба ваше фізичне і психічне здоров’я не варто більшого, ніж усе те психологічний тиск, з яким ви добровільно погоджуєтеся?

Чи варто взагалі реагувати, відгукуючись на власні негативні емоції і ображені почуття, тільки для того, щоб тимчасово задовольнити нашу гордість?

Гнів також затуманює наш розум, і нас починають пожирати проблеми і біль. Замість того щоб піти від них, стати вільними від заподіюваної самим собі болю, ми приймаємо ірраціональні, нерозумні, згубні для нас рішення, які змусять нас жалкувати про них. У випадку з розлученнями, наприклад, одні тільки судові витрати можуть «з’їсти» всі заощадження, залишаючи обидві сторони нещасними і бідними. У цьому випадку ніхто не виграє!

Теоретичні основи зміни настрою:

Ви помічаєте, як швидко ви можете впасти в негативний настрій? Можливо, якась частка секунди. На тій же підставі ми можемо припустити, що стільки ж часу має потурбуватися на те, щоб перейти в продуктивний стан. Однак проблема в тому, що з малих років нас готували до того, щоб залишатися саме в непродуктивному стані. Ніхто не знайомив нас з методами, як змінити наш стан на позитивне. Часто цього не знали навіть наші батьки, та й досі не знають.

Коли виникають негативні почуття, у нас є два варіанти:

Слідувати звичної моделі, яку ми дізналися ще в дитинстві, зреагувати і дозволити негативу поглинути нас.

Розірвати модель, яку в нас заклали, і, діючи таким чином, прокласти нові дороги, які створять для нас альтернативні можливості.

Фактично існує три шляхи розірвати поведінкову модель:

Візуальний – Змініть ваші думки;

Вербальний – Змініть ваш спосіб викладати думки;

Кинестетический – Змініть ваше фізичне становище.

Побороти гнів - 15 простих способів

Добре, а тепер перейдемо до практики…

15 способів як побороти гнів:

Деякі з цих способів можуть бути для когось більш ефективними, для когось – менше. Для мене «Подивіться вгору!» – Найефективніший спосіб (тому в цьому списку він стоїть на першому місці). Я також помічав хороші результати при використанні відразу декількох з цих методів.

1. Подивіться вгору!!!

Найшвидший спосіб змінити негативні почуття і побороти гнівмиттєво змінити наше фізичне становище. Найпростіший спосіб для цього – змінити положення очей. Коли ми перебуваємо в негативному стані, ми, найімовірніше, дивимося вниз. Якщо ми різко подивимося вгору (щодо нашої зорової площині), то перервемо негативну модель занурення в хиткі піски негативних емоцій.

Будь-яке раптова зміна фізичного стану допоможе в цьому:

– Встаньте і потягніться, при цьому випустити помітний зітхання;

– Змініть вираз обличчя, попрацюйте з мімікою;

– Підійдіть до вікна, освітленому сонцем;

– Зробіть 10 стрибків на місці зі зміною положення рук і ніг;

– Станцюйте смішний танець, заради жарту над самим собою;

– Масажуйте шию ззаду однією рукою і одночасно співайте пісеньку «З Днем Народження».

Спробуйте зробити це наступного разу, коли відчуєте себе в негативному настрої, або вам в голову прийде неприємна думка.

2. Чого ви хочете?

Присядьте і напишіть, чого точно ви хочете отримати від сформованої ситуації. Ваше завдання – описати кінцевий результат, який ви хотіли б побачити. Виражайтеся ясно, будьте реалістичні і чесні. Будьте детальні у своєму описі. Запишіть навіть дати, коли ви хотіли б побачити результати.

Якщо у вас є чіткий план, і ви помічаєте, що вас відносить до негативним думкам про те, чого ви не хочете, ви просто можете сконцентруватися на цьому списку.

Також, коли ми свідомо робимо цю вправу, ми можемо усвідомити, що в тих випадкових матеріальних речах, в яких, як здавалося, ми потребували, – немає необхідності.

3. Усуньте зі своєї мови: ні, ні.

Такі слова як «не», «ні», «не можу» змушують нас сконцентруватися на тому, чого ми не хочемо. Мова і мова мають великою силою і можуть впливати на нашу підсвідомість, і відповідно, на наші почуття. Якщо ви помічаєте, що використовуєте слово-заперечення, подумайте, чи можете ви замінити його іншим словом з позитивним значенням. Наприклад: замість того, щоб сказати «я не хочу війни», скажіть «я хочу миру».

4. Знайдіть світло

Темнота йде тільки тоді, коли з’являється світло (наприклад, світло від лампи, або сонця). Точно також негатив можна замінити позитивом. Пам’ятайте, що незалежно від того, що відбувається з нами на зовнішньому рівні, або від того, наскільки погано все здається нам в наших думках, ми завжди можемо зробити вибір говорити і бачити речі позитивно.

Я знаю, це складно зробити, коли ви відчуваєте бурю емоцій, але я твердо вірю, що ми можемо винести щось нове з кожної ситуації, з якою стикаємося.

Шукайте свій урок. Знайдіть у ситуації придбання для себе, не важливо, що це: щось матеріальне чи ментальне розуміння чогось нового, або особистісний ріст. Знайдіть світло, щоб ви могли позбутися від темряви вашого розуму.

5. Поступитеся

Поступіться одвічної потреби нашого его бути правим, звинувачувати, бути злісним і мстивим. Здайте перед обличчям моменту. Поступіться тязі похвилюватися через ситуацію. Стати уважним. Слідкуйте за своїми думками і навчитеся відокремлювати свої думки від вашої особистості. Ваші думки – це не ви. Гра дійде до свого логічного завершення незалежно від того, піддамося ми емоціям чи ні. Повірте мені, космос буде слідувати своїм курсом, і те, що має статися – станеться. Якщо ми не поступимося, ми просто без причини накрутимо себе, а в результаті цього страждати буде наше тіло.

6. Зона впливу

Коли ми в поганому настрої, ми можемо легко потрапити в порочне коло негативних емоцій. Нам не стане краще, якщо ми будемо перебувати серед людей, які теж будуть скаржитися на ті ж проблеми. Це не допоможе нам відчувати себе краще.

Замість цього знайдіть групу людей з позитивним поглядом на життя. Якщо поруч з нами буде знаходитися такі люди, вони будуть нагадувати нам про те, що ми вже знаємо глибоко в душі, і ми зможемо почати усвідомлювати добро і позитивні сторони життя. Коли ми в поганому настрої, ми зможемо черпати у них енергію, щоб піднятися над проблемами і негативним станом.

Подібно до того, як перебування серед негативно налаштованих людей може негативно вплинути на вас, перебування серед щасливих і оптимістичних людей може підвищити нашу усвідомленість, і допоможе нам вибратися з цього непродуктивного стану.

7. Вправа на подяку

Візьміть блокнот і ручку і знайдіть тихе місце. Перерахуйте (якомога детальніше) все, за що ви вдячні у своєму житті: те, що відбулося в минулому чи в сьогоденні, або те, що трапиться в майбутньому; це можуть бути відносини, дружба, можливості або матеріальні придбання.

Заповніть всю сторінку і використовуйте стільки сторінок, скільки у вас є речей, за які ви вдячні. Обов’язково подякуйте своє серце і тіло.

Це простий, однак недооцінений спосіб, який допомагає нам сконцентруватися на тому, що дійсно має значення. Ця вправа може підняти наш настрій. Воно також допомагає нам знайти ясність і нагадати самим собі, що у нас є багато чого, за що ми можемо бути вдячні.

Не важливо, наскільки все погано, у нас завжди, абсолютно завжди є те, за що ми можемо бути вдячні. Якщо вже на те пішло, у нас є дар життя, ми вільні рости, вчитися, допомагати іншим, створювати, отримувати досвід, любити. Я також зрозумів, що тиха медитація протягом 5-10 хвилин до цього вправи і візуалізація всього, що є у вашому списку, після вправи, роблять процес більш ефективним. Спробуйте самі!

8. Медитація

Медитація тренування розуму. Вона допомагає нам втихомирити шуми в нашому ментальному просторі, знизити кількість думок, виявити внутрішню мудрість і, головним чином, вона допомагає нам відчути божественне стан і залишатися в ньому.

Незалежно від того, що відбувається з нами на зовнішньому рівні, у нас є здатність залишатися зосередженими, відчувати стан прийняття, рух життя, спокій і любов. Коли ми перебуваємо в цьому стані, ми раціональні, і у нас є та ясність, яка потрібна для того, щоб легко впоратися з будь-якою ситуацією з мінімальним стресом для нашого тіла.

9. Дихальні техніки для розслаблення

У більшості з нас поверхневе дихання, і повітря потрапляє тільки у верхній відділ легень. Вправи на глибоке дихання допоможуть нашому мозку і тіла отримувати більше кисню. Спробуйте це:

– Сядьте прямо на стільці, або встаньте;

– Зробіть так, щоб одяг ніде не давила, особливо в районі шлунку;

– Вдихніть носом. Видихніть ротом;

– Покладіть одну руку на живіт;

– Коли ви вдихаєте, відчуйте, як піднімається ваша рука, коли повітря наповнює ваші легені до самої діафрагми;

– Коли ви видихаєте, відчуйте, як ваша рука повертається у вихідне положення;

– Подумки прораховуйте ваші вдихи і видихи, поступово вирівняйте їх, так щоб і вдих, і видих тривав однакову кількість рахунків;

– Поступово додавайте ще один рахунок на видиху;

– Продовжуйте додавати рахунок на видиху, поки тривалість видиху не стане в два рази довше вдиху;

– Повторіть цей дихальний ритм 5-10 разів;

– Тримайте очі закритими і дотримуйтесь тишу ще кілька хвилин після закінчення цієї вправи.

10. Смійтеся!

Ми не можемо одночасно і сміятися, і засмучуватися. Коли ми здійснюємо фізичний рух, яке потрібно нам, щоб розсміятися або посміхнутися, ми миттєво починаємо відчувати себе веселими і безтурботними.

Спробуйте прямо зараз: посміхніться вашої самої чудової посмішкою. Мені потрібна сама щира і широка усмішка! Як ви себе почуваєте? Ви змогли відчути негайний приплив радості? Ви забули на час про свої проблеми?

Зробіть список фільмів, які викликають у вас сміх, і зберігайте їх вдома. Або зустрічайтеся з одним, у якого є почуття гумору і який дійсно може вас розсмішити.

11. Прощення

Кажу це всім моїм маленьким мстивим негідникам. Я знаю, що думка пробачити вашого «ворога», здається, суперечить здоровому глузду. Чим довше ви таіте злобу, тим більш хворобливі емоції ви будете відчувати, тим більше буде навантаження на ваше тіло і тим більше шкоди ви заподієте своєму здоров’ю та добробуту в довгостроковій перспективі.

Нездатність пробачити когось – все одно, що самому пити отруту і чекати, коли ворог помре. Тільки це ніколи не станеться.

12. Клацайте еластичною гумкою

Постійно носіть на зап’ясті еластичну гумку. Кожен раз, коли ви помічаєте думка, яка може захопити вас в сумовитий негативний круговорот, клацніть гумкою. Може бути трохи боляче. Але це дійсно вчить нашу свідомість уникати подібних думок. Біль – чудовий мотиваційний фактор.

13. Визначте і позбудьтеся від своїх «пускових механізмів»

Сядьте і за допомогою «мозкового штурму» напишіть список слів-сигналізаторів та видів діяльності, які пробуджують у нас цю негативну емоцію. Можливо, це слово «розлучення», або чиєсь ім’я, або відвідування певного ресторану.

Дайте собі слово, що усуньте будь-яке згадування про ці «пускових механізмах» у своєму житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *