10 міфів про виживання

Якщо ви ніколи не потрапляли в ситуацію, в якій необхідні навички виживання, ви швидше за все будете намагатися в ній розібратися на основі тих знань, що отримали від телебачення або в інтернеті. Але реаліті-шоу про виживання і фільми тієї ж тематики служать більшою мірою для розваги, ніж в освітніх цілях. І прості правила, що дають шанс на порятунок в екстремальній ситуації, перетворюються на мішанину з уривчастих знань, що приносять більше шкоди, ніж користі.

Де і з чого будувати притулок? Скільки потрібно кип’ятити воду? Чим в першу чергу варто зайнятися, потрапивши в екстремальну ситуацію? У спробах відповісти на ці та багато інших питань було створено чимало міфів, але ми допоможемо розібратися, як все йде насправді.

Першочергове завдання – знайти їжу

Це не так. Особливо якщо ви не впевнені в їстівних якостях рослин тієї місцевості, в яку ви потрапили. Та й набирати повний рот жуків і личинок теж не варто. У пріоритеті в питаннях виживання завжди пошук свіжої води, організація притулку та подача сигналів про допомогу.

10 міфів про виживання

Рослини – відмінне джерело їжі

Це працює тільки, якщо ви не просто відмінно розбираєтеся в рослинах загалом, а й у рослинах того регіону Землі, в який вас занесло. В іншому випадку – майже все, що рухається, стане безпечним (при належній термічній обробці) джерелом їжі. Навіть нешкідливі на вигляд рослини можуть виявитися вкрай отруйними.

Читайте також: 10 шокуючих прикладів виживання в блокадному Ленінграді.

10 міфів про виживання

Кип’ятіння

Тут джерела розходяться: за різними відомостями воду потрібно кип’ятити 5, 10, 15 або 20 хвилин, до тих пір, поки всі шкідливі організми в ній не загинуть. Все це нісенітниця. Як тільки вода закипає, вона стає безпечною. Подальше кип’ятіння – просто марна трата часу.

10 міфів про виживання

Цар гори

Ще одна байка з розділу виживання. Ми знаємо, що не варто розбивати табір в низинах, так як там осідає холодне повітря, і це науково обгрунтоване. Але чомусь ніхто не враховує вітер, що панує на височинах, від якого вершини ніяк не захищені. Через це, більшу частину тепла від багаття, розведеного на височині, просто здує тим же вітром. У той час як в захищеній від вітру низині тепло би повільно поширювалося по околиці.

10 міфів про виживання

Притулок має бути з «мертвих» матеріалів

Ця легенда напевно бере свій початок від руху «гринпис». Уявіть, що ви збудували свій курінь з сухого хмизу і гілок. А тепер – що розводите біля свого нового укриття багаття. Ви дійсно хочете бути поруч або навіть спати всередині, коли вся ця велика купа сухої деревини спалахне немов сірник?

10 міфів про виживання

Необхідно розподіляти воду в пустелі

Пийте, коли виникає в цьому потреба, якщо ви помрете від зневоднення, збережена вами вода вам не допоможе. А щоб знизити рівень випаровування з вашого тіла знайдіть тінь, не розмовляйте, не паліть і намагайтеся поменше рухатися, поки спека не спаде.

10 міфів про виживання

Можна в разі спраги пити свою сечу

Не можна ні в якому разі. При цьому ваші нирки будуть сильно страждати від надлишку токсинів. Також, ніколи не пийте морську воду з тієї ж причини. Втім, зробити придатну для пиття воду з морської води, і навіть з сечі, можна за допомогою дистиляторів.

10 міфів про виживання

Крижана лінза

Якщо спосіб розпалювання вогню за допомогою лінзи не раз підтверджений дослідним шляхом, то аналогічний метод, при якому замість лінзи використовується шматок льоду, вигаданий якимось казкарем. Уявіть, як в мінусову погоду ви за допомогою кристала льоду намагаєтеся розвести вогонь, втрачаючи купу часу і енергії. Виглядає не дуже достовірно, чи не так?

Читайте також: Як вижити в зимовому лісі без рушниці?

10 міфів про виживання

Лозоходство

Спробувавши шукати воду в диких умовах за допомогою вербової лози, з набагато більшою ймовірністю можна знайти свою смерть. Якщо ви учасник програми «Битва екстрасенсів», може бути, у вас ще є шанс. Якщо ж не відчуваєте в собі екстрасенсорних здібностей – шукайте воду перевіреними методами. Наприклад, орієнтуючись по слідах звірів і птахів. Їм вода потрібна не менше вашого.

10 міфів про виживання

Все нормально, я це вже бачив

Не варто вважати, що ви повністю володієте даної екстремальною ситуацією, тільки якщо бачили щось схоже в інтернеті або по телебаченню. Тренуйте свої вміння, поки не доведете їх до автоматизму. Читайте тематичну літературу і розмовляйте з тими, хто справді піддавався серйозним випробуванням і зміг винести з них цінний досвід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *