Золоті правила відмінного травлення

Для того, щоб бути здоровим і довго жити, дуже важливо знати і враховувати час перетравлення їжі в шлунку. За твердженням медиків, чоловік, який, харчуючись, не враховує часу перетравлення їжі, носить в собі кілограми гниючої їжі, заробляє безліч хвороб і скорочує собі життя. Для хорошого травлення необхідно враховувати наступні ключові моменти:

  • Абсолютно неприпустимо кидати в шлунок, як в «топку», що вимагають різного часу на перетравлення продукти – цим ви піддаєте його додатковою і невиправданого навантаження. Наприклад, блюдо з картоплі зі свининою буде перетравлюватися близько 5 – 6 годин, тоді як окремо спожитий картопля перетравився і відправився б у кишечник вже через годину.
  • Оптимально змішувати їжу одного часу перетравлення (овочевий салат, яблука з грушами, морквяно-буряковий сік) – це лише злегка розтягне час перебування їжі в шлунку за рахунок складності підбору ферментів для обробки в порівнянні з монохарчування. Такий варіант «мішанини» найбільш щадний для організму.
  • Додавання масел, навіть в салати, подовжує час знаходження в шлунку в 2 – 3 рази, за рахунок ефекту обволакивания їжі, і неможливості її раціональної обробці соками і ферментами.
  • Не можна вживати воду, чай та інші рідини, якщо в шлунку знаходиться неперетравлені їжацим ви розбавляєте шлунковий сік, ускладнюєте перетравлення їжі та збільшуєте навантаження на шлунково – кишковий тракт. Крім того, разом з рідиною в кишечник неминуче «проскакують» неперетравлені продукти, які будуть довго в ньому гнити або бродити.
  • Якщо ж ви п’єте воду на порожній шлунок, вона відразу ж проходить в кишечник.
  • Ретельно пережовувати їжуце теж прискорює процес перетравлення за рахунок кращого подрібнення і початку обробки ферментами ще в ротовій порожнині.
  • Вживайте білкову їжу тільки в теплому вигляді – тепла їжа в шлунку перетравлюється близько 2-3 годин (що є оптимальним часом для розщеплення білків), і тільки після цього потрапляє в тонкий кишечник, де триває етап розщеплення корисних речовин з продуктів харчування.
  • Холодна їжа в шлунку перетравлюється набагато швидше, тому білки не встигають нормально перетравитися і відправляються прямо в тонкий кишечник, в результаті чого бактерії, що знаходяться в м’ясних продуктах (білках), починають розмножуватися і викликати дискомфорт у шлунково – кишковому тракті (здуття, гази, запори і т. д.).

Ви колись задумувались з чого створенні магазині чіпси і чи взагалі їх можна їсти? Ми Вам розкажемо – шокуючу правду про те, з чого зроблені чіпси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *