Знайдена кнопка виключення болю

Вчені знайшли новий спосіб «відключення» болю, який може призвести до появи лікарських препаратів, що не викликають звикання. Це має допомогти людям, що зазнають хронічне відчуття дискомфорту.

Дослідникам вдалося блокувати шлях больової чутливості у гризунів з хронічною нейропатическим болем, що виникла в результаті пошкодження їх нервової системи. Активація рецептора типу А3 в головному і спинному мозку щура усунула неприємні відчуття болю з інтенсивним характером.

Існуючі на сьогоднішній день методи придушення болю далекі від досконалості, тому що викликають нестерпний побічний ефект, погіршують якість життя і не повністю прибирають біль. Новий метод не викликає звикання і характеризується хорошою переносимістю на відміну від інших болезаспокійливих препаратів.

Дослідники з Сент-Луіского університету в штаті Міссурі виявили, що больовими відчуттями у гризунів можна управляти через стимуляцію рецептора A3 за допомогою аденозину (стимулятор природного походження) або синтетичних сполук, причому без побічних ефектів для організму. Результати дослідження були опубліковані в медичному журналі Brain.

Сильний знеболюючий ефект аденозину може забезпечити прорив у лікуванні хронічного болю. Наше дослідження показало, що цього можна досягти стимуляцією A3AR, – говорить Даніела Сальвеміні, професор фармакологічних і психологічних наук з Університету Сент-Луїса.

Хімічний препарат розглядається вченими як протизапальний і протипухлинного агента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *