7 разючих фактів про волосся

Виявляється, волосся може розповісти про людину дуже багато чого, наприклад, звідки він родом і чим харчується. Волосся навіть можуть повідати про шкідливі звички і передбачити хвороби.

Факт 1Покров

Волосяний покрив людини по щільності на квадратний сантиметр практично нічим не відрізняється від “одягу” шимпанзе.

“Якщо Ви візьмете лупу і подивіться на своє тіло, то виявите безліч ледь помітних блідих волосків, – пояснює лікар-дерматолог з Вашингтона Ерік Каморскі, – саме тому створюється візуальний обман, що наша шкіра чиста. Тим часом, підрахунок показує, що ми волосаті , як примати”. Що стосується видимих волосся на голові, то найбільшу щільність мають блондинки і блондини – в середньому 146 тисяч, за ними слідують пекучі брюнетки і брюнети – приблизно по 110 тисяч, далі йдуть люди з каштановим волоссям, які мають у середньому менше ста тисяч пасом. Втім, всі ці підрахунки мають досить приблизний характер, так як при одній і тій же генетичній основі люди можуть проживати в різних умовах, які в свою чергу, впливають на швидкість випадання волосся.

Факт 23%

Природний колір пасом залежить від меланіну (пігменту), що міститься у волоссі. Він зустрічається в двох типах – це еумеланін і феомеланін. Домінуючим є еумеланін. Завдяки йому люди мають волосся від темно-русявого до синяво чорного кольору. Якщо еумеланіна зовсім мало, то кучері є світлими, а їх володарів називають блондинистого. Феомеланін домінує в рудому волоссі і зустрічається рідко. У публікаціях з формату теорії змови рудоволосих людей зараховують до гібриду гуманоїдів, які прийшли в наш світ ззовні, щоб правити людством. Автори таких статей посилаються на те, що в процентному співвідношенні “рудих” дуже мало, близько 3%, але вони займають ключові позиції в політиці та економіці.

Факт 3 Кава з молоком

Світлий тон волосся зазвичай зустрічається у англійців, німців, поляків, росіян і шведів, тобто у представників європеоїдної раси. А в Африці і взагалі в південній півкулі зустріти серед аборигенів світловолосих людей практично неможливо. Виняток становлять тубільці Нової Гвінеї і жителі деяких островів Тихого океану. Кучеряве волосся солом’яного кольору червонуватого відтінку у них пов’язані з іншим геном, ніж у європейців. Точніше, мова йде генетичної мутації, яка зачіпає моделі амінокислот. Про таких людей кажуть, що вони схильні руфос-синдрому і є альбіносами. Та й очі у них не блакитні, а карі.

Факт 4 Сиві прикраси

З віком людина сивіє. Прийнято вважати, що це відбувається через старість або переживань. Тим часом, основною причиною сивини є накопичення перекису водню у зв’язку із зносом волосяних фолікулів і ослаблення пігментації. Руде волосся з віком, як правило, набувають піщаний колір, і тільки потім швидко біліють. У багатьох народів сиве волосся асоціювалися з життєвим досвідом. Саме тому в Вікторіанську епоху молоді англійські жінки носили прикраси, зроблені з сивого волосся померлих матерів і бабусь, “щоб захиститься від дурості і наївності”.

Факт 5Колір волосся з точки зору медицини

Вважається, що блондинки сприймаються більшістю чоловіків сексуально привабливими. І частка істини в цьому присутній, так як світловолосі жінки мають більш високі рівні естрогену, ніж інші представниці прекрасної статі. У той же час блондинки в порівнянні з рудоволосими або брюнетками більш сприйнятливі до макулодистрофії, що приводить до поразки зору. Саме тому вони часто носять окуляри. У свою чергу рудоволосі жінки менш чутливі до знеболюючих препаратів. Так, дослідження англійських стоматологів, опубліковані в British Medical Journal, показують, що анестезія для них вимагає на 20% більше медикаментозних засобів. Що стосується брюнеток, то вони більш схильні до пухлинного захворювання – неходжкинской лимфоме. Крім того, їх печінка більш ефективно метаболизирует нікотин, тому серед них найчастіше зустрічаються тютюнозалежності.

Факт 6Нестандартне застосування

Коли в 2007 році в Сан-Франциско стався витік нафти, група волонтерів для очищення місцевого пляжу використовували сітки з людським волоссям, який зібрали в салонах і перукарень. Ініціатор цієї ідеї Філ Мак-крор стверджує, що саме так рятували видр після екологічної катастрофи в 1989 році. Виявляється, що кучері є відмінним нафтовим абсорбентом. Після цього випадку екологи вимагали від влади, щоб танкери возили з собою величезні мати з людським волоссям. Однак експерти скептично поставилися до цієї ідеї. Втім ті, хто професійно вирощують гливи, давно вже в компост додають людський волос для поглинання технічних жирів. Але найоригінальнішу ідею запропонувала китайська компанія Hongshuai, яка для виробництва своїх соєвих соусів використовувала амінокислоти, отримані з людського волосся, тоді як конкуренти отримували цей продукт із сої та пшениці.

Факт 7Люблять блондинок, а не блондинів

Нещодавно у Великобританії вибухнув світський скандал. Його основу заклала публікація міжнародної ділової газети Financial Times. Виявляється, з 500 менеджерів Лондонської фондової біржі тільки 5% були блондинами, тоді як в Англії 25% населення є світловолосими. А ось рудих в керівництві біржі було цілих 6%. Численні опитування показали, що рівно наскільки люблять блондинок, настільки негативно ставляться до блондинам. Справа в тому, що світловолосих чоловіків чомусь вважають жіночними, а це не всім подобається в Англії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *