Чий погляд змінює нас зовні?

Людинаістота соціальна. Формуючи або коригуючи власне уявлення про те, які ми, більше ніж будь-якому самому правдивому дзеркала, ми довіряємо очам людей, які нас оточують. Якщо ми відчуваємо себе приємними, незграбними, симпатичними, непоказними або чудовими – ми саме такими і стаємо! Як працює цей загадковий механізм?

Самий люблячий погляд

У житті кожної людини трапляється погляд, що зробив на нього найбільше глибинне вплив – це наше перше дзеркало, очі мами... Що було в цьому погляді? Увага, втома, нескінченна ніжність чи розчарування, захоплення чи байдужість? Материнські емоції і почуття закладають основи особистості малюка, формують базову самоотношение. Дитина, формуючись під впливом мами, як застигаюча глина, несе на собі відбиток її особистості. Так, якщо мати бачить в дочки виключно можливість реалізувати те, що не вийшло в її власному житті, швидше за все, малятко, прагнучи завоювати батьківське розташування, буде намагатися відповідати маминим очікуванням, втілювати її мрії, відмовляючись мати власні бажання. Така дівчинка буде залежати від стороннього думки, болісно жадати схвалення оточуючих і намагатися подобатися всім. І навпаки, якщо ж дитина з перших хвилин життя відчуває безумовну мамину любов, якщо відчуває, як цінно для мами саме його існування, що він любимо таким, який він є – у ньому формується почуття самоцінності, базової любові до себе, яке протягом всієї життя буде підтримувати його в будь-якій ситуації.

Чий погляд змінює нас зовні

Одна з основних маминих завдань – дати дитині цю безумовну любов, сформувати розумну нарцисичну впевненість у власній цінності і красі. Якщо цього не відбувається, ніяке зовнішнє досконалість не гарантує прийняття себе. Однак це не означає що люди, позбавлені материнської любові, приречені на нелюбов до себе. Брак любові до себе, спровокований неправильними діями мами, може бути заповнений за допомогою навмисної роботи над собою. А ще – завдяки цінності дружби і любові, які зустрінуться людині на її життєвому шляху.

Теплий дружній погляд

Погляд справжнього друга може істотно відрізнятися від того, як ми дивимося на себе самі. Попросіть Вашу кращу подругу або кращого друга чесно описати Вас. Цілком можливо, Ви будете здивовані і побачите в собі ті риси, про які навіть не підозрювали. Яким бачить Вас людина, яка відноситься до Вас доброзичливо і тепло? Швидше за все, Ви дійсно такий чи така. Це відкриття може змінити Ваше ставлення до себе і манеру спілкування з оточуючими.

По-справжньому цілющим може бути погляд друга, який приймає Ваші індивідуальні риси, те, чим Ви відрізняєтеся від інших. Його думки, поради чи компліменти відкриють Вам Вашу власну красу, яка була прихована комплексами і недоліком самоповаги.

Чий погляд змінює нас зовні

Однак гранична відвертість і прямолінійна критика одного щодо недоліків зовнішності можуть бути вкрай болючими. Адже він чи вона може не знати, що зачіпає дитячі психологічні рани (наприклад, зауваження одного відносно Вашої зачіски може асоціюватися з маминим неприйняттям, якщо вона проявляла роздратування, розчісуючи Вас в дитинстві). Друг може образити, не бажаючи того. До цього додається те, що в дружніх відносинах завжди присутній несвідома конкуренція і ревнощі. На погляд одного, без сумніву, впливає його особиста історія.

І все ж дружній погляд є розрадою і опорою, якщо він розкриває нам щось таке, що в глибині душі ми і самі вважаємо правдою. Очі одного, а ще очі люблячої людини, здатні зробити нас прекрасніше.

Чудотворний закоханий погляд

Цей погляд має воістину магічну силу. Саме завдяки йому ми відчуваємо себе обраними, унікальними і прекрасними в своїй індивідуальності. І це дивним чином відбивається на всьому нашому образі. Наші очі сяють, плечі розгортаються, тіло стає легким і розкутим, а особа висвітлюється посмішкою.

Чий погляд змінює нас зовні

Любов, на відміну від дружби, набагато суб’єктивніше. Наше відображення у закоханих очах прекрасно, незалежно від об’єктивно існуючих недоліків – зайвої ваги, великого носа або нерівних зубів. Ми – обрані в якості об’єкта жадання і в якості суб’єкта відносин. Ми – прийняті і улюблені. Такими, які є. Чари люблячого погляду дозволяє нам здійснити запаморочливе ментальну подорож у часі. Відкриваючись коханій людині, ми можемо знову відчути себе немовлям біля материнських грудей, і зараз “батьківський” погляд буде переповнений прийняття, тепла і ніжності.

Наша зовнішність складає значну частину нашої індивідуальності. Це те, що завжди відкрито баченню оточуючих. Якими очима вони дивляться на нас? Оцінюючими, доброзичливими, категоричними – різними. Погляд може додати сили або знищити, збентежити або підтримати. Потрібно завжди пам’ятати про це, коли ми дивимося на людей. Особливо – на себе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *