Залежність від соцмережі. Як позбутися?

Фейсбук, Вконтакте, Одноклассники, Твіттер, Інстаграм, Аск.фм …
Домовитися про зустріч з подругою, попліткувати, викласти фото з ​​прогулянки, поділитися враженнями, відповісти на анонімне питання, про, тут прийшло ще одне повідомлення… І так без кінця. З появою нових соціальних мереж ми все більше залежимо від них. Ваш профайл постійно оновлюється? Ви не пам’ятаєте, коли були не в мережі, за винятком часу, коли спите? Віддаєте перевагу поговорити в скайпі або списатися з друзями замість прогулянки на свіжому повітрі? Вам і самим здається, що це вже перебір? Тоді наша стаття саме для вас.

Порахуйте, скільки часу ви витрачаєте на соціальні мережі

Напевно цифра вас здивує. Можливо, навіть засмутить. Найчастіше за цікавою листуванням ми не помічаємо як пролетів час. За марним переходом по сторінках і перегортання фотографій теж.

Зменшіть кількість часу онлайн

Скоротіть час з тієї цифри, яку отримали в ході підрахунків до 60 хвилин на добу. Так, різко. Але усвідомте, скільки ви можете зробити в зекономлені години життя. Прогулятися, почитати книгу, приділити час сім’ї, реальному спілкуванню. Якщо не можете обмежити себе самостійно, встановіть програму, яка вам допоможе в цьому. Програми для лімітування часу в мережі створені для батьків, застосовуються по відношенню до дітей, щоб ті не проводили весь вільний час за комп’ютером. Але що поробиш, якщо не тільки дітям потрібен контроль.

Програма не дасть просидіти за комп’ютером зайвих п’ять хвилин. І в цьому її перевага.

Видаліть зайві профілі

У вас сторінки у всіляких соціальних мережах? А в деяких по два і більше акаунтів? Геть їх. Вони тільки забирають час. Вирішіть, яка мережа вам найбільш «дорога», з інших віддаляйтеся. Це теж допоможе скоротити час активності в інтернеті.

Постите записи рідше

Тоді не доведеться з нетерпінням оновлювати сторінку по десять разів на хвилину, щоб перевірити чи є нові лайки, коментарі, репости.

Не відкривайте сторінку без потреби

Ви й самі не пам’ятаєте, як вийшло так, що в даний момент ви читаєте новинну стрічку? Напевно, від нудьги або за звичкою. Контролюйте частоту, з якою відкриваєте свою сторінку. Обмежте її. Заходьте тільки у випадку, якщо чекаєте важливого повідомлення. Зайшли, перевірили, відповіли, якщо є потреба, вийшли. Тільки не потрібно повторювати цю процедуру щохвилини.

Після 22.00 вхід в соціальні мережі заборонений!

Краще витратьте цей час на сон, читання, відпочинок, але не на безперервне кликання мишкою і стукіт по клавіатурі.

Знайдіть альтернативу

Наприклад, замість листування з людиною просто здзвонитеся – це займе менше часу. Якщо ж хочете поспілкуватися з друзями – краще зустріньтеся.

Посперечайтеся з друзями

Посперечайтеся, що зможете проіснувати без соціальних мереж кілька днів. При бажанні суперечку можна буде продовжити. Тільки на кону повинно стояти щось дійсно важливе для вас або якесь важкоздійснюваним завдання. Це допомагатиме вам не зірватися. Або, як варіант, укладіть парі з такою ж залежною подружкою – хто довше протримається без віртуального спілкування. Переможений понесе покарання, який переміг буде винагороджений.

Фіксуйте успіхи

Записуйте свої досягнення, ставте цілі. Що мотивує сильніше, ніж власні успіхи?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *