Свої страхи діти успадковують від батьків

Всім, кого кидає в тремтіння від однієї лише думки про візит до дантиста і його жахливої ​​бормашині, слід звинувачувати у своїх страхах власну матір, стверджують американські дослідники. Страх перед стоматолагамі може розвиватися у немовлят ще до того, як у них виростають перші зуби, кажуть науковці. Вони вважають, що боязнь може передаватися між поколіннями, основний маршрут – від матері до дитини.

Автори наукової роботи вивчали так званий “запах страху”. Вишукування показали, що новонароджені щури дізнаються, чого бояться їх матері, вдихаючи запахи, що виділяються ними. Вчені вважають, що щось подібне відбувається і у людей – діти реагують на зміни в голосі матері, особі, рухах або навіть їх запаху.

Дитячий психіатр Яцек Дебіец почав своє дослідження з того, що змусив самок щурів боятися запаху м’яти. Потім він пов’язав щурів і знову випустив м’ятний запах, на цей раз у присутності матерів та їх новонароджених дитинчат. Немовлята швидко перейняли материнський страх, і навіть коли підросли, продовжували цуратися запаху м’яти, говориться в доповіді, який був опублікований в журналі “Праці Національної академії наук”.

Новонароджені дитинчата були глухі, сліпі і ледве рухалися, тому лікар припустив, що вони перейняли страх, грунтуючись на специфічний запах, який виділили їх матері, коли випробували страх. Результат важливий, тому що дуже молоді щури не в змозі самостійно дізнатися про небезпеки.

Доктор Дебіец з Університету Нью-Йорка сказав: “У перші дні життя щури не здатні отримувати і засвоювати інформацію про екологічні небезпеки, але якщо їх мати є джерелом інформації про загрози, вони можуть вчитися у неї”.

Вчені вважають, що діти переймають деякі з страхів у своїх матерів, причому деякі з них передаються на самому початку життя. Приклади можуть включати страх перед дантистом, страх насильства і крайню сором’язливість. Батько також може передавати свої страхи, якщо він проводить з дитиною багато часу.

Дослідження на щурах можуть привести до викорінювання паралізують страхів, а також допомогти захистити дітей від впливу депресії матері або занепокоєння про те, що сталося задовго до того, як вони народилися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *