Офісні хвороби і як їх уникнути

Щоденне, багатогодинне сидіння за офісним столом може шкодити вашому здоров’ю. Біль у спині, зниження зору, безсоння – ось лише деякі результати сидячого способу життя і постійної схильності до стресу.
Сучасні технології дозволяють нам все менше і менше вдаватися в фізичній праці. Замість цього з’являються нові хвороби, пов’язані з сидячим способом життя, використанням електронних пристроїв і малорухомістю.

Найпоширеніші офісні хвороби

Тунельний синдром, або синдром тунельного зап’ястного каналу.

Винуватець цього захворювання – звичайна офісна миша. Точніше багаторазові, однотипні руху, скоєних з її допомогою. Найчастіше від тунельного синдрому страждають офісні співробітники, схильні дисфункції щитовидної залози і вагітні співробітниці. Виявляється він як оніміння, свербіж, сіпання або навіть гострий біль у кисті руки і передпліччя. Тунельний синдром, це форма артриту, і якщо нічого не зробити, може розвинутися серйозне захворювання, аж до атрофії руки.

Як уникнути: послабити напругу. Зробіть гімнастику для кистей рук і обов’язково поміняйте миша на мишу іншої форми. Зняти гострий біль допоможе зігріваючий гель. Дуже корисно в цьому випадку плавання – почніть відвідувати басейн.

Синдром сухого ока, порушення зору

Офісні працівники, які багато часу проводять перед екранами комп’ютера, помічають, що з часом їх зір стає менш чітким, а очі – більш чутливими. Це, а також відчуття сухості очей або зайвої вологості, біль в шиї або головний біль, можуть бути ознакою перенапруги очей.

Щоб уникнути зайвої напруги, збільште розмір шрифту на вашому моніторі. Давайте очам перепочинок – важливо відводити погляд від комп’ютера хоча б на деякий час. Дуже корисні і вправи для очей, їх потрібно виконувати протягом не менше 10-ти хвилин.

Біль у спині

Біль у спині може бути результатом неправильної постави і поганий пристосованості нашого робочого місця (стільця, столу) до тривалого сидіння. Експерти попереджають, що постійна напруга м’язів може привести в результаті до серйозних порушень на рівні кісткової структури.

Обов’язково підберіть собі зручний стілець і стіл правильної висоти. Займайтеся регулярними тренніровкамі і упражденіямі, що підсилюють черевний прес і м’язи спини.

Набряклість ніг, варикозні вени.

Довго сидіти шкідливо для наших ніг, особливо, якщо сидіти закинувши ногу на ногу. Від тривалого сидіння погіршується відтік венозної крові, і в результаті вени розтягуються, стають менш еластичними, в них утворюються тромби від застою крові.

Рішення тут просте – намагайтеся більше рухатися. Кожен годину-півтори робіть перерву і ходите, це поліпшить стан ваших ніг.

Геморой

Порушення відтоку венозної крові в області малого тазу викликає не тільки геморой, але і цілий ряд проктологічних захворювань: коліти, парапроктіти, анальні тріщини. Через малорухомості і сидячого способу життя ці захворювання прогресують, і можуть призводити до хворобливих і неприємних наслідків.

Лікарі рекомендують у цьому випадку більше рухатися, обов’язково вживати в їжу багато клітковини і кисломолочних продуктів і регулярно, хоча б раз на рік, проходити обстеження у проктолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *