За яким принципом робляться чіпси

За яким принципом робляться чіпси. Яскраві шарудять пакетики з спокусливими картинками на прилавках магазинів, до кіосках. Хто хоч раз не пробував чіпси? Смачно? Дуже!

Але чи так вони безпечні для нашого з вами здоров’я, і як часто можна вживати чіпси в їжу, і, тим більше, замінювати ними домашнє харчування? Начебто – картопля, хоч і сушена, цілком безпечна. Але що таке чіпси і з чим їх їдять?

Чіпси з’явилися в 1853 році в США. Кухар Д. Крам, індіанець за походженням, в помсту білому клієнту за претензію до приготовленої їм картоплі, яка була, за його словами, занадто товсто нарізана, поклав початок ері чіпсів. Нарізавши картопляних скибочок з паперовий лист товщиною, він обсмажив їх в олії і… Від тоді – а це вже 160 років – чіпси стали улюбленою закускою багатьох людей не тільки в США, але і у всьому світі. У міру розвитку харчових технологій чіпси стали не тільки ще смачніше, але і шкідливіше через впровадження всіляких ароматизаторів, підсилювачів смаку, стабілізаторів і іже з ними.

А Ви знаєте скільки корисних властивостей містить банан?

Як робляться чіпси?

1. Класика. Тонко нарізають картоплю, промивають, обсмажують в олії близько двох хвилин, а після вже додають сіль, перець і… підсилювачі смаку, ароматизатори.

2. Снек. З картопляної, соєвого борошна і, звичайно ж, крохмалю виготовляють тісто-пюре. З цього тіста формують снеки, посипають підсилювачами смаку з ароматизаторами і, в результаті – чіпси. З п’яти кілограмів картоплі можна виготовити всього лише один кілограм чіпсів.

До речі, про калорійність чіпсів: в 100 грамах картопляних чіпсів зазвичай міститься 510 кілокалорій.

В принципі, чіпси – це альтернатива свіжих картоплі або іншим овочам і фруктам, коли в свіжому вигляді вони недоступні. Безпечні для здоров’я чіпси – фруктові. Це – тонкі скибочки фруктів, висушені за допомогою вакууму, тобто зневоднення. Іноді скибочки бувають зацукровані, це вже залежить від виробника. Такі чіпси не так корисні, як свіжі фрукти, тим не менш, вони не шкідливі для здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *