Якщо дитина курить – інструкція для батьків

Зазвичай новина про те, що дитина курить, завжди валить батьків в шок. Навіть якщо хтось із них сам має чималий стаж куріння або обзавівся цією звичкою ще в дитинстві. Але ж це рідне дитя! Його ж потрібно відгородити від згубних схильностей! Так от – наберіться терпіння. Бо обгороджувати доведеться шляхом розмов і переконань.

Перше, про що потрібно пам’ятати – відсутність брехні з вашого боку. Звичайно, набагато легше сказати дитині, що у, що палять не буде мізків або біцепсів, що вони мало чого зможуть досягти в житті і т. д. Може, син або дочка спочатку цьому повірять. Однак у суспільстві стільки успішних, фізично сильних і розумних людей з сигаретою в руках, що ваші слова не знайдуть жодного підтвердження.

Говоріть зі своїм чадом спокійно. У всякому разі, постарайтеся. Якщо бесіда відбуватиметься на підвищених тонах, дитина просто перестане вас чути, це його захисна реакція на ваш емоційний тиск.

Необхідно з’ясувати, що ж привело дитя до цієї поганої звички. Розпитайте у дитини, чому він курить, що йому це дає. Якщо, припустимо, син або дочка каже, що це модно і в класі майже всі курять, поясніть, що зараз актуальне здоровий спосіб життя, а час моди на тютюн далеко в минулому.

Ви можете почути й інший аргумент – в школі великі навантаження, а сигарета допомагає заспокоїтися і зосередитися. Скажіть, що розслаблення в цьому випадку досягається шляхом впливу тютюнових отрут на нервову систему. І дуже скоро людина вже не може відчути розслаблення без сигарети, тому що потрапляє в залежність від тютюну.

Якщо дитина переконаний, що куріння здатне захистити від зайвої ваги, поясніть йому, яку ціну за це можна заплатити. Це факт – через сигарету на деякий час відчуття голоду притупляється. Але розплатою за худорбу може бути виразка або гастрит.

Дитина може сказати, що довго був на морозі і закурив, бо йому стало холодно. Поясніть, що тютюновий отрута, впливаючи на організм, підвищує частоту пульсу і артеріальний тиск. Людині на деякий час дійсно стає тепліше. Однак такі зміни в організмі поступово приводять до різних захворювань, особливо якщо куріння на морозі відбувається досить часто.

Як правило, в підлітковому віці у дітей зароджуються сильні симпатії до протилежної статі. Ви можете використовувати цей факт як потужна зброя в боротьбі із згубною звичкою свого чада. Побудуйте свої доводи на те, що з людиною, що палить неприємно цілуватися. Також акуратно полякайте назвати райдужними перспективами в майбутньому. Наприклад, що кращих дівчаток надалі зазвичай чекають проблеми з зачаттям або народженням здорової дитини. А курящі хлопчики вже до 30 років мають великий букет з різних хвороб, на лікування яких йдуть чималі гроші.

Після ваших пояснень і аргументів дитина може запитати: «Чому тоді дорослі курять, якщо це так погано?” Не губіться. Скажіть, що куріння – це серйозна залежність, від якої дорослій людині не так-то просто позбутися. Тому потрібно намагатися знищити дану проблему на самому початку її появи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *