Як стати начальником

Якщо вірити відомій приказці, то поганий той солдат, який не мріє стати генералом. А значить ця стаття для хороших працівників, які бажають домогтися кар’єрних висот.

Для того щоб стати начальником, треба чітко визначитися, що ви цього дійсно хочете. Причому це має бути не просто бажання поганяти своїх нинішніх колег з вищестоящої позиції, а усвідомлене розуміння нових обов’язків, положення. Якщо хочеться нічого не роблячи отримувати більше і не сильно обтяжувати свій мозок вирішенням завдань різноманітної складності, то, швидше за все, краще буде спробувати грати в рулетку. На посаді керівника з таким світоглядом Ви навряд чи довго протримається, якщо не буде дуже сильної підтримки. При цьому той, хто забезпечує вам надійний тил, повинен бути зачарований якимись іншими навичками і здібностями, що не відносяться до роботи. Але це тема для іншої розмови.

Те, що начальник не менше за своїх підлеглих завантажений роботою – це факт. Відрізняється тільки тип роботи, т.к. у нього більше адміністративних і управлінських обов’язків, а у тих, хто працює під його керівництвом, переважають виконавські функції. Найчастіше кількість справ прямо пропорційно займаній посаді. Задачу необхідно проаналізувати, зрозуміти, кому її доручити, призначити реальний термін виконання і т.д.

Крім цього треба створити сприятливу для роботи обстановку в колективі, вчасно заохотити або навпаки покарати. Треба вміти відстояти не лише свою точку зору, але і рішення, прийняті командою. Ще в керівниках цінується така якість, як системність і неупередженість мислення. Вдобавок до вищесказаного треба відзначити, що вміння приймати цілі компанії і дотримуватися їх самому, а також підтримувати в цьому підлеглих, є одним з обов’язків начальника.

Отже, ви ще не передумали і зрозуміли, що для досягнення цієї мети доведеться старанно попрацювати, а після може і ще більше. В такому випадку розглянемо способи досягнення мети.

По-перше, треба бути компетентним у тій професійній галузі, в якій планується кар’єрний ріст. Інакше все, до чого ви доторкнетеся, буде валитися, і авторитет в очах підлеглих, а також вищестоящого керівництва швидко впаде.

Наступний момент: належить постійно працювати з людьми, з командою. Тому треба вчитися переконувати інших у своїй правоті, надихати людей так, щоб вони готові були піти за вами куди завгодно, а не тільки виконати доручення. Якщо від природи не дістався талант говорити яскраво або хоча б зрозуміло, варто записатися на якісь курси ораторського мистецтва. Однак навіть коли ці курси з блиском будуть закінчені, це ще не означає, що ви навчилися переконувати. Поцікавтеся психологією людини, подивіться інформацію на цю тему.

Крім уміння говорити, важливо вміння слухати. В іншому випадку є ризик пропустити яку-небудь інформацію, важливу для прийняття рішення.

Наступне, що не варто втрачати з виду: куди подінеться та людина, на місце якого ви подумки претендуєте. Діяти передбачається в рамках кримінального та адміністративного кодексу. Відповідно треба якось спонукати що займає бажаний пост рости на посаді. Адже якщо він просунеться кар’єрними сходами, його попереднє місце звільниться. При цьому треба зробити так, щоб він порекомендував саме вас як кандидата на відкриту вакансію. Відповідно треба бути таким, щоб була впевненість, що ви впораєтеся, а також бути опорою і підтримкою керівникові.

Одним словом, стати начальником не так вже й складно – треба тільки захотіти і докласти зусиль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *