Якого кольору повинні бути яєчні жовтки?

Коли ви наступного разу розіб’єте яйце об сковороду, зверніть увагу на те, як виглядає його жовток.

Ймовірно, ви цього не знаєте, але жовтки насправді не повинні бути жовтого кольору.

Колір яєчного жовтка може багато чого розповісти про здоров’я курки, яка знесла його. Як неважко здогадатися, більшість з тих яєць, що ми купуємо в магазинах, далекі від ідеалу.

Коли ми думаємо про курячі яйця, то напевно уявляємо собі гуляє у дворі курка, яка шукає делікатеси у вигляді черв’ячків у вільний від поглинання зерна час. На жаль, більшість яєць, які продають у магазинах, несуть кури, які знаходяться 24 години на добу під замком у величезному курнику, рідко бачать сонце і майже ніколи не гуляють на свіжому повітрі.

10 рекомендацій щодо здорового харчування.

Якщо ви хочете дізнатися, який спосіб життя вела курка, чиє яйце ви збираєтеся з’їсти, подивіться на жовток.

Який з цих жовтків здається вам найбільш симпатичним?

Якого кольору повинні бути яєчні жовтки?Якщо ви купуєте яйця в продуктових магазинах, то напевно найчастіше бачите жовток, який на фото в центрі. Більшість магазинних яєць мають блідо-жовтий відтінок. Це означає, що курка, що знесла його, швидше за все, їла тільки комбікорми і майже весь свій час проводила в положенні сидячи.

Це може здатися неправдоподібним, але насправді ідеальний жовток – той, у якого темно-помаранчевий окрас. На фото він – зліва.

Якого кольору повинні бути яєчні жовтки?Якщо у яєчного жовтка саме такий колір, це означає, що, швидше за все, його знесла курка, яка вільно походжає по двору, говорить доктор Хіларі Тесмар, директор з програм здорового харчування центру ENC.

“Кури, які вільно гуляють у дворі, їдять більше пігментованих продуктів. Це і відбивається на кольорі жовтка”, – продовжує вона.

Чому вас повинно хвилювати, що там їсть курка?

Ну, хоча б тому, що це має прямий вплив на поживну цінність яєць, які ви їсте.

Так, який би не був колір у жовтків, яйця майже завжди містять однакову кількість білків і жирів, але темні жовтки – ознака того, що в яйцях є достатня кількість ксантофіллів і жирних кислот Омега-3. Ксантофілли містяться також в шпинаті, капусті, в цукіні, броколі. Про Омега-3 і її важливість для нас розповідати, думаю, не треба.

Крім того, дослідження, проведене фахівцями з Університету Пенсільванії, показало, що яйця з темними жовтками містять більшу кількість вітамінів А, D і E, а також більше бета-каротину.

Строго кажучи, якщо в яйцях цих речовин немає або недостатньо (про що свідчить світлий, блідий жовток), то і особливого сенсу їх є теж нету: користі ніякої, а білок і жири можна отримувати і з інших продуктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *