П’ять питань, які допоможуть зрозуміти, чи є у вас дух переможця

Життя – штука непередбачувана з самого дитинства. Одні народжуються і живуть у середовищі, що розташовує до того, щоб стати переможцем, а інші – в середовищі, яка тисне все їх таланти на корені.

А де росли ви? Давайте дізнаємося. Візьміть ручку і аркуш паперу і чесно відповідайте на ці п’ять питань.

Якщо на всі питання ви відповіли «так», то вас можна привітати. Ймовірно, в житті вас чекає великий успіх. Якщо на більшість питань ви відповіли «ні», то, швидше за все, саме установки, отримані в дитинстві, заважають вам здійснити ваші мрії.

Двигун інтелекту: як стати розумнішими?

Приступимо до питань. З дитинства у вашій родині:

1. До вас ставилися так, як ніби у вас є дивовижний талант, який заслуговує того, щоб його розвивати?

Дуже сподіваємося, що ваша відповідь «Так». Багато наших батьки в дитинстві були самі позбавлені підтримки, і, відповідно, вони абсолютно не розуміють, як підтримувати своїх дітей. Можливо, їх таланти в дитинстві задавили їх власні батьки, і вони все життя росли з цим болем. І зараз їм здається, що єдиний спосіб захистити вас від розчарувань – зробити так, щоб і ви нічого не хотіли.

Звичайно, вони роблять це від любові, але часом батьківська любов дуже жорстока. Особливо в довгостроковій перспективі.

Задумайтесь, що змінилося б у вас і вашого життя, якби до вас ставилися інакше? Що б було з вами сьогодні?

2. Вам казали, що, незважаючи на те, ким ви хочете стати, вас все одно будуть поважати і любити?

Уявіть собі таку ситуацію. Ваш батько – відомий депутат або глава регіону, а ви мрієте про те, щоб все життя присвятити танців або, наприклад, яким-небудь музейним інсталяцій. Що татко, найімовірніше, скаже вам? Напевно, він скаже, що ви… ганьбите сім’ю і повинні бути більш серйозні у виборі своєї майбутньої професії.

Скільки разів ви стикалися з тим, що тиснули в собі свої справжні бажання, бо боялися, що батьки не схвалять. Припустимо, ви мріяли стати кінозіркою і отримати «Оскара», але ваша мама, яка працює в кіоску продавщицею, тільки крутила пальцем біля скроні. І мрія померла.

Подумайте, ким би ви зараз були, якби до ваших (навіть самим відірваним від реальності мріям) ставилися по-іншому?

3. Вам допомагали у пошуках цікавої справи? Розповідали, як можна домогтися своїх цілей?

Наприклад, ви говорили: «Я хочу стати вченим». І ваші батьки йшли в магазин і купували якісь цікаві набори, які допомагали зробити штучний лід або виростити дивовижне рослина. Або вони знаходили для вас спеціальну бібліотеку наукової літератури? Або просто виписували який-небудь журнал, який би допоміг вам рухатися в напрямку науки?

Питали вони вас, про які вчених ви хочете дізнатися більше? Чи використовували батьки всі відомі їм способи, щоб показати вам, як можна наблизитися до тієї сфери, яка вам подобається?

Тут ми теж сподіваємося, що ваша відповідь «ТАК». У багатьох сім’ях цього не роблять, тому що боятися тиснути на дитину. Деякі батьки просто дуже ліниві: їм здається, що їх допомога вже в тому, що вони не заважають дитині розвиватися.

Якщо у вашій родині розповідали про те, як просто можна доторкнутися до цього величезного світу, то вам дуже пощастило.

4. Чи спокійно ставилися ваші батьки до того, що ваші захоплення змінювалися щодня? І чи готові вони були підтримувати кожне ваше устремління?

Для дитини дуже важливо досліджувати це світ. Йому важливо зрозуміти, що йому подобається, а що – ні. Тільки так відбувається зростання. Але багатьох батьків можуть дратувати постійно мінливі захоплення дітей. Це зараз, коли ми всі вже дорослі, ми розуміємо, що злість наших батьків була пов’язана з тим, що вони самі ніяк не могли знайти улюблену справу і тому злилися на нас.

В ідеалі ваші батьки повинні були реагувати спокійно на кожну нову сферу, які ви захоплювалися. «Подобаються літаки? Добре, підемо подивимося авіашоу». «Хочеш стати письменником? Ось тобі класний блокнот і книга про те, як великі письменники створювали свої твори». «Подобається робити фокуси? Давай купимо тобі набір юного фокусника».

Якщо ви відповіли «ні» на це питання, задумайтеся, як могла б змінитися ваше життя і ви самі, якби вам допомагали слідувати всім вашим здібностям і інтересам?

А тепер найважливіше питання:

5. У вашому оточенні були переможці, які раділи вашим успіхам?

А вашій родині було по-справжньому успішних людей? Справжні переможці, як правило, готові з радістю прийняти в свою касту нових переможців. Чи говорили вам в дитинстві: «Давай, рідний/а, ти народився в сім’ї переможців! У тебе обов’язково вийде. Ми тебе в будь-якому випадку підтримаємо і допоможемо!».

Часто коли ми досягаємо успіху, батьки реагували на нього вкрай дивно. Іноді навіть негативно. Уявіть, який це удар для психіки дитини чи підлітка?

Тільки середовище, в якому живуть переможці, створює переможець. Якщо наші батьки були для нас взірцем для наслідування, то і ми зростаємо слушними і готовими до перемог.

Як ви думаєте, якби ви відповіли «так» на всі п’ять запитань, де б ви були сьогодні і ким би ви стали?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *