Який вплив зовнішніх факторів на психіку людини

«Ми не можемо уявити собі психічну діяльність ізольованою особистості. Ми можемо уявити її лише щодо навколишнього середовища, що одержує стимули ззовні і реагує на них».

А. Адлер «Зрозуміти природу людини».

Австрійський психолог дав вельми точну характеристику, адже сама по собі психіка людини – ніщо, її існування можливе тільки під впливом зовнішніх факторів. З моменту зачаття і до останнього подиху людська психіка трансформується під впливом навколишнього середовища, будь то обстановка в кімнаті, погода на вулиці або колірна гамма робочого кабінету. Звуки, колір і світло, різні життєві ситуації, вербальні сигнали – кожну хвилину людина отримує якусь інформацію, яка змінює його, змушуючи приймати те чи інше рішення, з оптимізмом дивитися в майбутнє або опустити руки, зневірившись змінити долю.

Філософи (а пізніше і наукові діячі) ще з давніх часів вивчали вплив на психіку людини всіляких факторів, адже вплив означає управління, а підпорядкувати собі оточуючих – бажання будь-якої людини, породжене найдавнішими інстинктами. Маніпулюючи людьми, простіше йти по життю, легше добиватися намічених цілей:

  • Помаранчевий колір піднімає настрій, притупляє пильність і в цілому своєму розпорядженні до почуття безпеки. Наша свідомість асоціює помаранчеві відтінки з вогнем, який символізує домашнє вогнище, тепло і затишок, а також з сонцем – ясна погода, чисте блакитне небо. Саме тому багато туристичні агентства та торговельні компанії (особливо дитячої спрямованості) використовують помаранчевий колір в декоруванні приміщень, рекламі, символіці;
  • Колосальний вплив на психіку людини надає вербальне спілкування. Сама по собі мова людини є прекрасним методом управління: саме на цій тезі грунтується цілий напрям практичної психології – НЛП. Сьогодні НЛП застосовують у більшості комерційних організацій, так як воно дозволяє домогтися від людини певних дій шляхом звичайної розмови.

Життєдіяльність людини сама по собі неможлива без впливу навколишнього середовища на наш внутрішній світ – це природний процес, древній, як саме людство. Однак не завжди цей вплив безпечно і вигідно нам. «Praemonitus praemunitus» – старовинна мудрість, не втрачає актуальність вже майже п’ять століть. Озброюйтеся, щоб керувати своїм життям, тверезо оцінюйте можливості і приймайте зважені рішення, не дозволяючи випадковим або навмисно створеним прецедентів впливати на ваш вибір.

Вивчаючи вплив на психіку людини зовнішніх факторів, допитливий дослідник стає менш сприйнятливим до сторонніх подразників, адже йому зрозумілий принцип їх дії. Тому найефективнішим методом боротьби з негативно впливають на психіку людини факторами були і є знання! Розуміючи, що легкий смуток і поганий настрій викликані дощем, який ллє вже другий тиждень, людина убезпечує себе від можливої ​​депресії та емоційного виснаження.

Але людська психіка реагує на впливи ззовні і в позитивному ключі. Оточуючи себе потрібними звуками, відтінками і запахами, можна скористатися специфікою роботи нашої психіки для досягнення певних цілей. Зелене яблуко на робочому столі піднімає настрій і працездатність, звуки співу птахів у навушниках допоможуть розслабитися під час обідньої перерви, а стіни в спальні світлого натурального відтінку буквально за 15 хвилин розслаблюють нервову систему і допомагають налаштуватися на міцний продуктивний сон.

Користуйтеся даним людині самосвідомістю для поліпшення життя, адже жодне інше істота не здатна настільки керувати своїм настроєм, своїми емоціями і, як результат, настільки впливати на свою долю.

А керувати своїми емоціями і бути завжди в тонусі вам допоможе унікально розроблений метод резонансної настройки – індивідуальна програма, яку ви можете придбати на все життя! Нею можна користуватися всюди і завжди, щоб заспокоїти свої нерви, зняти стрес і повернути сили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *