Як полюбити себе?

Зараз часто говорять про любов людини до самої себе. Вважається, якщо сам себе не любиш, то хто тебе полюбить? І ми починаємо впадати в крайнощі: хтось дивується – за що себе можна любити, якщо ти важиш 100 кг, а шкіра вже не першої свіжості; хтось, навпаки, починає перейматися такою любов’ю до себе, що оточуючі люди волею-неволею відчувають свою ущербність під зарозумілим поглядом закоханої в себе.

І незрозуміло, що ж ця за штука така – любов до себе, де знайти цю грань між егоїзмом і любов’ю до себе, упевненістю в собі і самовпевненістю? А адже людині, яка по-справжньому любить і цінує себе, живеться значно веселіше і простіше, ніж забитому індивіду, який відчуває сором від власного існування. Давайте спробуємо розібратися, що означає любити себе і як до цього прийти.

По-перше, ви є. Це факт. А значить, це вже прекрасно: якщо ви були створені, значить, це було комусь потрібно. Ви не краще, але й не гірше інших людей.

І довгонога струнка білявка не краще невисокою повненької брюнетки, – у кожної з них є свої плюси і мінуси, дивлячись на що звертати увагу. Адже вам не приходить в голову порівнювати мурашки з носорогом і обговорювати красу одного щодо іншого?

Потрібно просто навчитися сприймати людей як даність, не намагаючись оцінювати щось. Зрештою, нас всіх зрівнює те, що ми люди, незалежно від того як ми виглядаємо, яку посаду займаємо, скільки грошей маємо.

У душі немає ні статі, ні віку, ні тим більше матеріального достатку – саме тому у вас немає ніякої причини почувати себе нижче інших людей, а в інших, відповідно, немає причин бути вище вас. Якщо у ваших знайомих на цей рахунок інша думка – це лише їх думку і не більше того, розвивайтеся, удосконалюйтеся, і пам’ятайте – ми всі у всьому рівні.

По-друге, навчившись приймати світ таким, який він є, навчитеся розуміти себе і свої бажання. По-справжньому любить себе людина не стане обкурювати свої легені, пхати в себе тістечка одне за іншим, він не стане працювати до знемоги і жити з людиною, яка його принижує. Уявіть, що ви – це ваша дитина, невже б ви стали заштовхувати йому в рот сигарету і не давали б йому час для відпочинку? Ми часто ставимося до себе як ворогові, караємо себе, заглушаємо свої справжні бажання.

 Любов – високе слово, гармонія створення вимагає її, без неї немає життя і не може бути.

А. И. Герцен

Адже переїдання, шкідливі звички – це показник того, що в житті немає задоволення і замість того, щоб взятися за вирішення проблем, за пристрій свого життя, ми продовжуємо, тупо втупившись в монітор, губити своє здоров’я. Жодна дієта ніколи не допоможе, якщо жінка не любить себе, не вибирає для свого тіла здорову їжу. Поки ставлення до себе не зміниться, завжди знаходитимуться причини, щоб відстрочити, не робити те, що потрібно було зробити ще вчора.

Прихильники позитивного мислення часто пропонують аутотренінги на подобу «Я найчарівніша і найпривабливіша». Більшість сприймає це з усмішкою, проте іноді це єдиний спосіб змусити себе зробити перший крок на шляху до себе…

«Добре слово й кішці приємно», а вже жінці воно ще приємніше, тому навіть якщо сьогодні це добре слово нікому сказати вам, скажіть його собі сама. Стати собі другом, а не ворогом, вибачте собі всі колишні і майбутні помилки, подбайте про себе.

Є люди, яким дійсно нелегко доводиться, але у них знаходяться сили радіти життю. Адже є стільки людей здорових, що мають прекрасну роботу, люблячих близьких, які просто розучилися радіти життю. Іноді без видимих ​​на те причин, іноді через ланцюга невдач, які вже давно пора забути і почати жити заново. Потрібно лише вольове зусилля, щоб кожен день змушувати себе по- новому дивитися на звичні речі, навчитися радіти просто тому, що ви є.

Любов до себе – це довгий шлях, довжиною в життя людини. Почніть його з першого, може, невпевненого, але такого важливого кроку. Любити нелегко, не тільки іншого, навіть себе, але любов – це завжди щастя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *