Які звички знижують самооцінку?

Занижена самооцінка – причина багатьох бід. Часто ми неуспішні, некрасиві, нелюбимі, нещасливі тільки тому, що самі вважаємо, що ні заслуговуємо більшого. Як вийти із зони невдач? Потрібно боротися кожен день, і в першу чергу з собою.

Щодня ми програмуємо себе на поразку, перетворюючи помилки в звички.

Так, ми постійно порівнюємо себе з іншими. Можна намагатися всіх перевершити, але хіба це правильна мотивація? Мета отримати позитивну оцінку суспільства здійсненна, але помилкова, а результат її нетривалий. Важливою повинна бути не похвала, а особисте зростання, те, що залишиться з вами назавжди. Порівнюйте себе тільки з собою минулим і ви почнете помічати, що стаєте більш успішними як в малих, так і в великих справах.

Ми постійно себе критикуємо. Бажання, щоб все було ідеальним, точить нас зсередини. Через свою високої планки ми низько оцінюємо результати своєї роботи. Через те, що ми постійно акцентуємо увагу на надуманих недоліках, наше «неідеальне», але «досить добре» починають сприймати як погане. Зробіть собі послугу, залиште свій перфекціонізм позаду.

Ми не вміємо приймати компліменти. Часто це скромність, іноді межує з дурістю і елементарної безграмотністю за частиною етикету. Але, в будь-якому випадку, потрібно навчитися говорити «спасибі», а не дивуватися або переконувати, що компліменту ви не заслуговуєте. Якщо ви його отримали – значить, ви його гідні. Спробуйте самі частіше робити компліменти іншим, і завжди будьте при цьому щирі, тоді вам самим буде легше повірити в адресовану вам похвалу.

Ми дивимося депресивні шоу, читаємо низькопробну літературу, зв’язуємося з негативними людьми. Це все краде нашу енергію, погано впливає на наш настрій і не робить нас краще, а тому варто від цього відмовитися. Кожен день потрібно рости.

Ми занадто часто говоримо «ні», відмовляємося від того, що дійсно нам цікаво. Як би не було страшно, але потрібно почати приймати пропозиції долі, інакше неможливо зрушити з мертвої точки.

Як підвищети самооцінку?

Фотошопьте свою самооцінку. У нас є уявний образ самих себе, але це не картина розкрита лаком. Можна і потрібно з нею працювати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *