Підвищення самооцінки: 12 порад

Самооцінка є думка людини про самого себе. Як це не сумно найчастіше самооцінка особистості занижена. Це трапляється тому, що ще в ранньому дитинстві батьки, вихователі, а потім і вчителі закладають в дитині невірні уявлення і негативні установки, порівнюючи його з іншими дітьми. Звичайно, трапляються випадки, коли самооцінка завищена, але це трапляється рідше.

Підвищимо нашу самооцінку, щоб змінити життя!

Підвищення самооцінки цілком і повністю залежить від самої людини, наскільки він готовий змінити своє життя на краще. Адже від його ставлення до самого себе, віри в себе безпосередньо залежить кар’єрне і особове зростання, а також взаємини, у тому числі з протилежною статтю. Відома маса випадків, коли не дуже красива, але впевнена в собі дівчина привертає величезну кількість хлопців, а затиснута красуня своєю поведінкою і невір’ям у свою красу тільки відлякує молодих людей, внаслідок чого страждає або пов’язує своє життя з негідним її людиною.

Декілька способів повернути самооцінку у собі.

Отже, що ви можете зробити для підвищення своєї самооцінки вже зараз?

 • Перестаньте порівнювати себе з іншими людьми. У людини з заниженою самооцінкою зазвичай цей аналіз порівняння «доводить» йому, що він гірший (дурніші, слабкіше, непривабливий), ніж інші… Що ще більше знижує його віру в свої сили.
 • Припиніть лаяти й критикувати себе, відмовтеся від зневажливих слів і думок на свою адресу. Про що б ви не говорили – про свої стосунки, фінансах або зовнішності, – пам’ятаєте, завжди будуть люди, які краще вас і які гірше вас. Становлення високою або низької самооцінки безпосередньо залежить від ваших висловлювань про себе.
 • Приймайте будь компліменти або похвалу як належне, відповідаючи замість «так нічого особливого» і т.п. «Спасибі». В іншому ж випадку ви показуєте самому собі, що відхиляєте даний комплімент і одночасно посилаєте імпульс, що негідні похвали.
 • Використовуйте афірмації – позитивні твердження для підвищення віри в свої сили. Наприклад «Я люблю і повністю схвалюю себе». Вимовляєте ці позитивні афірмації кілька разів на день, особливо перед сном і після пробудження. У такі моменти слова сили швидше проникають у підсвідомість, і ваша самооцінка почне поступово підвищуватися.
 • Складіть список всіх своїх достоїнств і талантів. Може бути ви добре граєте на гітарі або вишиваєте хрестиком, співаєте або пишете вірші. Сконцентруйтеся на своїх достоїнствах і забудьте про недоліки! Запишіть як мінімум 20 своїх позитивних рис і перечитуйте даний список щодня.
 • Складіть ще один список: список своїх досягнень протягом життя. Перечитуючи його знову і знову, намагайтеся відчути радість і прилив сил, які супроводжували вас в ті моменти. Відчуйте і запам’ятайте цей стан.
 • Присвячуйте більше часу спілкуванню з позитивними і впевненими в собі людьми, які готові вас підтримати. Ваша самооцінка починає рости, коли вас приймають і заохочують.
 • Робіть те, що вам подобається. Навіть якщо вас не зовсім влаштовує ваша робота, знайдіть час для улюбленого хобі. Коли ви щось робите добре і з задоволенням, ви починаєте відчувати велику цінність своєї особистості.
 • Давайте більше іншим. І мова тут йде не про гроші. Заохочуйте інших людей і вголос помічайте їх гідності. «Віддавайте себе» у вигляді благородних вчинків.
 • Читайте книги і відвідуйте семінари щодо поліпшення самооцінки, дивіться тільки позитивні телепередачі.
 • Живіть своїм життям і робіть так, як вважаєте за потрібне. Ви перестанете себе поважати, коли будете слідувати чужим вказівкам «як жити». Коли ви часто приймаєте рішення, що грунтуються на схвалення ваших друзів і родичів, ви не вірні собі, і ваша самооцінка залишається заниженою.
 • Починайте діяти негайно! Перестаньте сидіти на місці і турбуватися з приводу майбутніх уявних невдач, ваш страх тільки у вашій голові. Зволікатимете – дочекаєтеся невдачі. Приймаючи виклики долі, в незалежності від результату, ростуть ваші самооцінка і особистість, до чого ви власне і прагнете

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *