Які три чарівні почуття?

Є три чарівні почуття: розчарування, печаль і безсилля. Якщо в горі не прийнято відчувати напади життя, то в житті не прийнято відчувати ці три почуття.

Розчарування – необхідна сходинка до мудрості.

Розчаровуючись, ми приймаємо світ тверезо, таким, яким він є, без ідеалізацій, без “рожевих окулярів”. Дуже чистий стан.
Ось здатні ми любити світ таким – це питання власної духовної зрілості. Більшість людей розчаровуються і не люблять. А даремно, бо любов зцілює, насамперед, душу самого люблячого.

Але в цьому немає нічого дивного: розчаруватися і не вдаритися в знецінення – це робота духу, досить важка, коли ми не даємо духу пащу в низькі пристрасті, а тримаємо його, як глибоку ноту на довгому видиху, не даючи їй зісковзнути. Вокалісти мене зрозуміють.

Дізнайтесь переглянувши відео «Як упаковують гральні карти на китайській фабриці?»

Печаль – сировина для любові і мудрості.

Очищена печаль і є любов. Коли говорять про те, що душа повинна працювати і день, і ніч, це, зокрема, про прийняття печалі, як золотої руди, з якої виплавляється любов. Печаль пов’язана з диханням і плачем. Коли ми розчаровані у зв’язку з втратою, в тому числі ілюзій, плач є природною реакцією, як очищающий потік, який звільняє від уламків старого. Але якщо плакати заборонено, ми зупиняємо свій подих, стискаючи багато різних дрібних м’язів у грудях (серцевий біль), горлі (ком у горлі), навколо очей (головний біль) і так далі.

Стаючи дорослішими, коли ми вже навчені в дитинстві не плакати, перше, з чим ми стикаємося при печалі – це з цими спазмами, і ми вирішуємо, що засмучуватися – це боляче. Але боляче, насправді, ні за що не засмучуватися. Якщо дихати глибоко і давати сльозам текти, все розслабляється, і біль іде.

Що робити якщо Ви незнаєте як зізнатись в коханні, ми вам порекомендуємо прочитати статтю – Як зізнаватися в коханні без слів щодня?

Безсилля (не плутати з апатією) це стан, коли сили не мобілізовані ні на яку дію тому, що ніяка дія не потрібно.

Якщо ви розчаровані в старому, а нового ще не вишикувалося, то і немає предмета дії. Є тільки те, що є: руйнування старого і відсутність нового, творча порожнеча. З цієї творчої порожнечі, якщо не намагатися від неї втекти, нове виростає саме, складаючись з крихітних пазлів. Але якщо заборонено бути безсилим, ми штучно мобілізуємо свої ресурси, і… ми не можемо створити ними нічого іншого, окрім як нову версію старого. Бути в безсиллі важко не тому, що “не можна нічого змінити і це жахливо”. Бути в безсиллі важко, оскільки важко не піддатися спокусі штучно мобілізуватися і налаштувати старих конструкцій, або, розриваючи дупу на британський прапор, спробувати винайти щось офігенно нове. Вийде, знову ж таки, нова версія старого.

Для того, щоб не відчувати розчарування, смутку і безсилля, багато знецінюють себе або оточення, зіткнувшись з невдачею, оскільки позиція “я зверху” або “я знизу” пояснює невдачу і, як би, робить стійким в жорсткій картині світу. Однак, знецінення не оновлюється, а закриває людини в консервну банку, про яку я писала раніше.

Безсилля, розчарування і печаль – м’які, невловимі, нестійкі, мінливі стани, плинні і не піддаються контролю. І якщо багато страху в людині, йому важко витримувати їх перебіг, тому він намагається закувати їх знеціненням в жорстку конструкцію, зупиняючи, таким чином, оновлення себе, протягом творчої енергії.

Всі стану циклічні: чарівність, нарощування збудження, реалізація енергії, зіткнення з труднощами, впізнавання, розчарування, сум, безсилля, творча порожнеча. Кожен цикл приносить новий досвід, розвиває дійсно цінні відносини або руйнує ті, що вичерпали свій потенціал.

Автор: Ніна Рубштейн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *