Як стати фінансово незалежним від батьків?

У якийсь момент життя у вас може виникнути бажання стати фінансово незалежними від ваших батьків (якщо ви ще залежні). Можливо, в одну мить ви просто відчуєте гостру необхідність цього, просто захочете звільнитися від постійної необхідності йти з дому тільки для того, щоб повернутися назад з підібраними хвостом і порожнім гаманцем.

І кожен раз ваші батьки знову будуть пропонувати оплатити ваші витрати, а вам доведеться приймати цю допомогу, хоча ви всі будете обурюватися з цього приводу.

Ви зрозумієте, що ви в житті не використовуєте свій потенціал, тому що вам це просто не потрібно. Ви не шукайте постійну роботу, наприклад, тому що знаєте, що ваша мати завжди буде поруч, щоб допомогти вам, якщо ви зазнаєте невдачі. А ви і не намагаєтеся зберегти роботу, якщо вона стає занадто складною, нудною або рутинної. І ви знову звільняють.

Але цим ви не просто користуєтеся своїми батьками, ви самі перекриває собі шлях до особистісного росту і розвитку.

Ваша особиста фінансова незалежність означає відмову від прийняття допомоги з боку ваших батьків. Це також означає слідування вашій кар’єрі, щоб у вас був джерело доходу. Можливо, вам доведеться ходити на роботу і з роботи пішки, щоб заощадити на бензині або на покупці квитка на проїзд. Можливо, вам доведеться спати на незручному дивані в чиємусь залі, а іноді у вас не буде можливості поїсти протягом декількох днів, поки ви не отримаєте плату за свою роботу.

Так, перед вами постануть складності та досвід, отриманий вами, буде здаватися вам принизливим, але переживши все це одного разу, ви вивчите урок і вам не доведеться його повторювати. І саме завдяки йому ви зрозумієте, ким ви насправді є і на що ви дійсно здатні, кидаючи собі виклик стати незалежним.

Як встановити фінансову незалежність?

Відносини між дитиною і одним з його батьків – тільки один з видів безлічі відносин, які можуть вимагати від одного або двох індивідуумів розвинути в собі відчуття залежності. Іншими прикладами можуть стати романтичні відносини або дружба.

Хоча в будь-яких відносинах є свої складні моменти, я дізнався, що на шляху до незалежності є три спільні кроки: заява, відділення та відновлення зв’язку.

Заявіть про ваші наміри

Перший крок у цьому процесі – заявити про свою незалежність. Думайте про етап заяви як про щось, що розрізає емоційну пуповину. На цьому етапі ви розповідаєте про свій намір стати незалежним від іншої людини. Ця заява може бути прийнято з нерозумінням, гнівом, смутком і різноманітністю інших емоцій і реакцій. Ось деякі речі, які вам потрібно пам’ятати, коли ви заявляєте про свою незалежність:

  • Повідомляйте своє послання з впевненістю і наполегливо.
  • Говоріть коротко і по справі.
  • Використовуйте фрази, що починаються з «я», щоб дати оточуючим зрозуміти, що ваше рішення стосується вас, а не їх.
  • Ви не повинні відчувати потребу виправдовуватися або вибачатися за своє рішення.
  • Відпустіть потреба бути відповідальним за реакцію інших людей.

Фактичний зміст послання може бути відносно простим. Ось, наприклад: «Я проводжу деякі позитивні зміни у своєму житті, хоча вони можуть здаватися і не такими простими для реалізації. Я намагаюся взяти більше відповідальності за себе і власне життя. Я хочу стати більш незалежним і зрозуміти, хто я насправді. Я залежав від вас (вставте конкретну інформацію) і мені треба відступити від цієї залежності, почати глибше розуміти себе. Моє рішення не є відображенням вас. Ця заява про себе і про те, де я знаходжусь у своєму житті. Тому, якийсь період часу, я буду менше пов’язаний з вами».

Цілком імовірно, що вас запитають, про який конкретно проміжку часу ви говорите. Просто дайте відповідь, що вам знадобитися рівно стільки часу, скільки потрібно, щоб виховати свою незалежність і відкрити для себе, ким ви є насправді.

Відокремитися – означає побудувати певну межу між вами і іншою людиною. Це можна зробити, якщо відокремитися фізично, сексуально, фінансово або емоційно. Що потрібно вам, визначається природою ваших взаємин.

Якщо відокремитися фізично неможливо, обмежте той час, який ви приділяєте розмовам чи спілкуванню з цією людиною. Зосередьтеся на тому, щоб визначити здорові емоційні кордони і жити в їх межах.

Зрештою, мета відділення – дозволити вам побачити самого себе чіткіше і допомогти вам зрозуміти, що вам потрібно для власного благополуччя. У тому просторі, який створить для вас відділення, ви дозволите заговорити своїм внутрішнім «я». Почнуть зникати ті фактори, які відволікали вас і були створені іншою людиною: потреби, думки, думки і почуття іншої людини. Ви, зрештою, зможете розрізнити, що є справжнім, істинним і відвертим для себе самого.

Ви усвідомлюєте ті потреби, які ви заповнювали за рахунок своєї залежності від іншої людини, і знайдете шляхи, як реалізувати ці потреби самому. Можливо, ви залежали від іншої людини, щоб мотивувати себе, заспокоїти себе, відволіктися від своїх проблем або відчути себе коханим.

Що ви робите, якщо інша людина більше не виконує цю роль у вашому житті? Ви самі вчіться брати на себе відповідальність за мотивацію, заспокоєння і любов. Ви також зможете почати приділяти увагу тим проблемам, яких ви уникали і які ігнорували. Відділення дозволяє вам дійсно відчути вашу незалежність і відновити владу над вашим вибором, поведінкою, переконаннями і емоційним слідом, який ви створюєте і залишаєте за собою.

Парадоксально, але чим більше відповідальності ви візьмете на себе, тим більше свободи у вас з’явиться – свободи бути собою і жити своє життя, реалізуючи власні цілі.

Ви, можливо, задасте питання: «Як довго я повинен проходити стадію відділення?»

Це залежить від обставин і природи відносин між вами і іншою людиною. Однак, ця стадія повинна бути досить тривалою для того, щоб ви визначили і зрозуміли ваші власні потреби, думки, думки і мотивації, незалежно від інших людей. Деяким може знадобитися кілька днів, тижнів, років йди навіть десятиліть. А деякі можуть визначити для себе вже в ході стадії відділення, що відновлення відносин – нерозумний вибір, не важливо, скільки часу минуло.

Простий тест: налаштуйтеся на себе. Які почуття у вас виникають, коли ви думає або взаємодієте з цією людиною? Якщо вони як і раніше переважно негативні або призводять вас в замішання, ви, можливо, ще не готові відновити зв’язок з цією людиною.

Якщо ви не можете взаємодіяти з цією людиною без того, щоб втратити себе, постарайтеся оцінити, чи заслуговує взагалі така людина місця у вашому житті?

Відновіть зв’язок, коли будете готові

Завершальний етап – відновлення зв’язку. Цей етап включає укладення нових угод і визначення ролей у взаємовідносинах по-новому. Ці ролі мають бути чітко визначені і прийняті обома особистостями.

Що потрібно продумати:

  • Які варіанти поведінки прийнятні? Які неприйнятні?
  • Що ви будете очікувати один від одного?
  • Які будуть наслідки, якщо домовленості не будуть дотримуватися?

Наявність і контроль наслідків зовсім не означають, що ви будете намагатися контролювати іншу людину або маніпулювати ним. Скоріше, це можливість ясно зрозуміти, що працює в даній ситуації, а що ні. Як тільки ви повідомляєте іншим людям про ваші очікування, вони отримують можливість вирішити, чи погоджуються вони з вами чи ні. Цей процес вимагає від вас бути абсолютно щирим і чесним. Якщо щось для вас не працює, але ви в будь-якому випадку це приймаєте, ви проявляєте нечесність по відношенню і до самого себе, і до іншої людини. Це часто призводить до нерозуміння і прихованого гніву.

Чітко висловіть свої наміри

Не поспішайте і потратьте більше часу на те, щоб відкрити своє справжнє «я». Заново встановіть ролі у ваших стосунках і ви придбаєте бажану фінансову незалежність.

«Краща рука допомоги – ваша власна». Шведська приказка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *