Які фрази можуть зірвати співбесіду?

Готуючись до співбесіди, ви підбираєте найкращий костюм, ще раз перевіряєте резюме і виходите на півгодини раніше, щоб не запізнитися. Але якщо ви скажете ці фрази, то всі зусилля підуть нанівець, і роботу ви не отримаєте. Ось що не можна говорити на співбесіді.

1. Я ненавиджу колишнього шефа

Навіть якщо ваш колишній начальник був нікчемною і жалюгідною особистістю, пив вашу кров і обожнював знущатися над підлеглими, мовчіть про це. Новому роботодавцю не потрібно цього знати. Тримайте емоції при собі. Якщо специфіку відносин з колишнім начальством не вдалося утримати в таємниці, спокійно поясніть, який стиль управління персоналом вам більше подобається.

2. Я нічого не знаю про вашу компанію

На співбесіді часто запитують, що ви знаєте про компанії, в якій хочете працювати. Якщо не знаєте нічого, вважайте, що місце вам не отримати. Така байдужість покаже, що вам не вистачає кар’єрних мотивації, і прийшли ви тільки через розмір заробітної плати. Перед тим, як йти на співбесіду, дізнайтеся про компанію більше.

3. У мене немає питань

Після розмови з роботодавцем у вас не виникли питання? Це можуть розцінити як відсутність інтересу. Якщо вам детально розповіли про всі дрібниці, придумайте кілька додаткових питань. Приходьте на співбесіду з готовим списком питань – так ви покажете, що щиро зацікавилися цією посадою.

4. Хотілося б поговорити про відпустку

Запитуйте про відпустку, лікарняних і відгули тільки після того, як процес влаштування на роботу увійде в завершальну фазу. Коли вас влаштовує зарплата, і роботодавець запрошує приступити до роботи, можна запитати про відпустку, але раніше не варто.

5. Як швидко можна чекати підвищення?

На співбесіді важливо показати себе цілеспрямованою людиною, а не поспішати позбутися від посади, яку ви навіть не отримали. Є більш тактовні способи задати яке вас цікавить. Поцікавтеся про перспективи зростання або ввічливо запитаєте, чому звільнилася посада, на яку ви претендуєте. Якщо колишній співробітник отримав підвищення, вам стане ясно, як просуватиметься ваша власна кар’єра.

6. А ви самі-то одружені?

Співбесіда має бути легким і невимушеним, але в міру, тому не зачіпайте недоречні теми, не пов’язані з роботою.

7. Як прийнято говорити в подібних випадках…

Свою звичку говорити цитатами в тему залиште вдома. На роботодавців така форма спілкування не виробляє гарного враження. Співбесідаце діалог, а не іспит з філософії.

8. Найбільше я не люблю…

Співбесідане місце проявляти свої емоції. Розлютившись під час суперечки, ви налаштуєте співрозмовника проти себе і не зможете його переконати. Скарги і ниття не допоможуть отримати роботу – скигліїв ніхто не любить. Якщо вас щось зачепило під час співбесіди, заспокойтеся, посміхніться і продемонструйте, що ви оптимістка. Можливо, вас просто перевіряють на стресостійкість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *