Через зарозумілість ви втрачаєте можливості?

Зарозумілість – це якість, яке здатне вбити все ваші можливості і перспективи в один момент. Між впевненістю і зарозумілістю – дуже тонка грань. Безсумнівно, серед ваших знайомих є люди хоча б з одним з цих якостей.

Бути впевненим – це не проблема. Труднощі виникають тоді, коли впевненість проявляється надмірно.

Доказів того, що через зарозумілості ви втрачаєте можливості, безліч. Ми розкриємо вам тільки деякі з них.

1. Коли ви зарозумілі, ви, як правило, закриті від усього нового (таким чином, ви не можете знайти нові методи до отримання знань, тому що ви поглинені собою).

2. Коли ви зарозумілі, ви не дізнаєтеся нічого нового про людей. Внаслідок, ви не налагоджуєте зв’язку, які можуть стати в нагоді надалі. Ваш коло спілкування дуже обмежений.

3. Коли ви зарозумілі, ви говорите, але не здатні слухати. Це дуже погано. Під час розмови з іншою людиною слухати його дуже корисно, адже можна багато чому навчитися і багато чого почерпнути для себе.

4. Коли ви зарозумілі, ви думаєте, що ви завжди праві. Це дуже небезпечно. Адже в таких випадках ви не здатні визнавати свої помилки і прислухатися до інших. Зрозумійте, що думки людей можуть не збігатися. Прислухаючись до інших, ви демонструєте свою здатність працювати в команді – одна з якостей, яке цінується багатьма.

5. Пам’ятайте, що ніхто не хоче перебувати поруч із зарозумілими людьми. До вас звертаються тільки, якщо від вас щось потрібно. Спочатку ви цього не розумієте. Потім в один прекрасний ранок ви прокинетеся і зрозумієте, що ви залишилися в повній самоті, а всі ваші знайомі просто використовують вас.

6. Зарозумілість свідчить про те, що ви не здатні працювати в команді (ви можете втратити безліч можливостей через це).

7. Зарозумілість може бути проявом прихованої невпевненості і обмеженості.

8. Зарозумілість часто призводить до неетичним діям. Зарозумілі люди вважають, що не допускають помилок. Але запам’ятайте, помиляються абсолютно всі без винятків.

Зарозумілі люди, якщо і розуміють, що зробили помилку, буду всіма силами намагатися її приховати.

Пам’ятайте, впевненість проявляється тихо, а невпевненість – голосно. Завжди будьте скромними і простими, це допоможе вам знайти правильний шлях у житті. Всі люди люблять поговорити про себе і похвалитися своїми досягненнями. Але іноді це поведінка переходить всі межі і починає дратувати, а в деяких випадках і ображати.

Ніколи не принижуйте своїх співрозмовників, навіть якщо їхня думка значно відрізняється від вашого. Прислухайтеся до іншої людини, особливо, якщо ви бачите його вперше. Тільки поспілкувавшись з людиною протягом тривалого часу, можна робити про нього певні висновки.

Ви можете бути більш розумними і кваліфікованими, ніж інші, але, пам’ятайте, всі ми постійно ростемо і вчимося, у кожної людини є слабкі і сильні сторони.

Ваше ставлення до себе і до інших характеризує вас більше, ніж будь-які заяви. Дії завжди сильніше, ніж слова. Скромні люди, як правило, більш освічені і відкриті. Вони готові ділитися своїми знаннями з усіма навколо і слухати інших, набираючись, таким чином, досвіду.

Слухаючи інших людей, ви наповнюєте свою бібліотеку знань і розвиваєтеся. Зарозумілість обмежує ваші можливості і зростання. Не дозволяйте цій якості опановувати вами. Намагайтеся бути краще.

Автор: Ірина Гнатковський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *