Яка психологія алкоголіка?

Лікування алкоголізму – справа дуже невдячна, так як проблеми цієї хвороби глибоко вкорінені в підсвідомості людини. Там виникає умовний рефлекс, який говорить про те, що людина повинна випити, як тільки хоче випробувати задоволення. Але є один нюанс, людська природа взагалі така, що задоволення їй хочеться отримувати постійно.

А коли людина перестає пити, то у нього на тлі важкого похмілля бажання випити тільки посилюється. І йому дуже важко встояти. І причина тут не в нерішучість, як розповідають люди, а в самому наявності бажання. А силу волі можна розглядати як мотузку, яка постійно розтягується. І людини, яка хоче випити, постійно розпирає і його силі волі, як мотузці, доводиться опиратися тиску. І коли воно продовжується трохи більше, то рано чи пізно сила волі розривається і людина стає алкоголіком.

Все це створює серйозні проблеми для людей, які вирішили витягнути алкоголіка з цієї ями. Фактично лікування алкогольної залежності базується на двох факторах: виведенні із запою і психологічної роботи над хворим. Всі підшивки, кодування і інші способи лікування алкоголізму є саме психологічною роботою, яка заснована на залякуванні, внаслідок якого алкоголік в ідеалі повинен припинити вживати спиртне. Але на практиці так не відбувається.

Адже будь-який алкоголік рано чи пізно йде в інтернет і читає про різноманітні методи кодування. І в його голову зі сторінок в інтернеті приходять думки, що не така вже і страшна кодування, і нічого з людиною не трапиться, якщо він вип’є через якийсь час після припинення дії ліків.

Як взагалі відбувається кодування? Людині прописують такий препарат, який називається дисульфірамом. Це речовина, яка блокує фермент, який переробляє продукти розщеплення алкоголю. Це речовина – ацетальдегід, який є дуже небезпечним для людини отрутою. Природно, організму стає погано в контакті з алкоголем, тому хворому пропонують випити трохи.

І після проведення цієї процедури алкоголіку кажуть, що тепер така реакція на спиртне буде завжди. Насправді, вже через кілька днів ліки навіть в організмі не буде. Тому щось говорити про цієї реакції в подальшому – це просто брехня. І алкоголік, який через місяць пробує випити, розуміє, що йому нічого не загрожує, що ще більше розв’язує йому руки і дає йому зрозуміти, що не так вже і страшний цей алкоголь, що призводить тільки до погіршення стану, а не до лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *