Як звертатись з проханням

Часом нелегко когось про щось просити. Ми розповімо, як необхідно правильно поводитися з проханням.

Часом краще зробити щось самому, витратити на це більше часу, грошей і сил, ніж до когось звертатися з проханням. По-перше, як правило, доведеться щось переробляти самому і просто соромно попросити, навіть якщо це близька людина.

Як правильно поводитися з проханням:

Вимога

Якщо вам необхідно до когось звернутися з проханням, особливо, що стосується робочих моментів, це можна зробити у вигляді вимоги. У цьому випадку право на помилку людині ви апріорі не даєте. Якщо ви звертаєтеся з проханням – вимогою, ви самі повинні чітко усвідомлювати, що саме ви хочете від людини. Тому головне – правильно сформулювати своє бажання, щоб людина чітко зрозумів важливість.

Мотивація

Людина завжди шукає певну вигоду для себе. Якщо ви звертаєтеся до когось з проханням, дуже важливо використовувати мотивацію для людини. Пам’ятаєте, як у дитячому садку: якщо ти мені даси іграшку, я поділюся з тобою шоколадкою. Коли людина бачить свою власну вигоду, йому легше відповісти позитивно на ваше прохання. Тому банки з легкістю дають кредити.

Маніпуляція

Якщо ви прийнятний небанальні варіанти для звернення з проханням, можна використовувати маніпуляцію. Наприклад, чарівним чином діє фраза «ти у мене в боргу» і людина готова прийняти ваше прохання, щоб позбутися почуття бути комусь зобов’язаним. Існують і інші фрази для маніпуляції: а пам’ятаєш, я тобі колись допомагав, якщо ти не зробиш, я не стану тобі теж допомагати і т.д.

Що стосується «незручних» прохань, ми запитали рада у експерта з бізнес етикету і директора компанії «Серпень Марія» Тетяни Кошечкин:
Правильно сказати так, як воно є. Описавши ситуацію, аргументувавши своє прохання і чітко вказавши, що ви надасте на виході: повернете гроші такого-то числа, виведіть відділ на новий рівень продажів до Нового року, підвищите кількість відвідувачів вебсайту на 34 %. Чим точніше, тим краще. Виберіть відповідний момент, коли в іншої сторони все добре. Немає сенсу просити про підвищення, якщо податкова інспекція заморозила особисті рахунки вашого начальника. Або просити грошей у борг у одного, посварився з дружиною через розбіжність ідей з приводу сімейного бюджету.

Просити треба прямо і не ходити навколо. Інакше в іншої сторони залишиться враження, що ви не тільки грошей просите, але й час крадете.

Використовуйте ці прийоми, і ви завжди зможете домогтися бажаного результату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *