На чиїх помилках потрібно вчитися?

Іноді не виходить слідувати правилу, що найкраще вчитися на чужих помилках. Але важливо розуміти, що таким чином ми набагато спрощуємо собі життя.

Ми часто говоримо, що боїмося помилитися! Щоб робити менше «промахів» у житті, не варто квапити події. Пам’ятаєте приказку, поспішиш – людей насмішиш, вона правда працює! А також, варто сподіватися не тільки на свій життєвий досвід!

Хто допоможе нам вірним порадою?

Батьки

Проблема батьків і дітей стара, як світ. Молоді люди зізнаються, що часом їм легше звернутися за допомогою до своїх однолітків, ніж до батьків, мовляв, перші набагато краще розуміють їх. Але давайте зізнаємося чесно, рідко який батько побажає нещастя своїй дитині. Навіть якщо ми схильні так думати, це думка апріорі можна вважати помилковим. Батьки здатні зрозуміти і прийняти будь-яку ситуацію, вони можуть з метою виховання (навіть якщо дитині за 30 років) пожурити, але все одно допоможуть знайти вихід із ситуації. До того ж, на їхніх помилках варто вчитися. Часто вони нам бажають: Я хочу, щоб ти жив краще, ніж ми з татом! Прийміть ці слова як керівництво до дії. У вас є наочний приклад, що робити, щоб не йти по шляху своїх батьків. Навіть якщо ви вважаєте, що вони неправильно вас виховували, у вас є шанс не робити те ж саме зі своїми дітьми.

Бабусі й дідусі

Часто ми вважаємо, що бабусі й дідусі відстали від сучасного життя, мовляв, їх молодість пройшла під баян і тому їм не зрозуміти, як можна танцювати під електронну музику всю ніч безперервно. Але погодьтеся, життєві істини у всі часи залишаються незмінними. До того ж, вони можуть навчити і розповісти те, що в книгах не напишуть. Адже погодьтеся, найсмачніші пиріжки виходять тільки у бабусі і навряд чи мікрохвильова піч здатна з цим впоратися!

Двічі на граблі

Складно знайти людину, яка з упевненістю може сказати, що він не наступав двічі на одні граблі. Часом нам мало одного разу, щоб зрозуміти, хочеться повторити спробу. Звідси одна з улюблених фраз: Я дати йому (собі) ще один шанс! Причиною всьому – віра! Ми перечіплюємося, але продовжуємо вірити в те, що це більше з нами не станеться, навіть якщо ми вирішимо піти по тому ж шляху, і це невірно!

Вчіться на своїй першій помилці, робіть об’єктивні висновки, і ви не будете витрачати час на повторні. Пам’ятайте, приказка «повторення – мати навчання » у цьому випадку не працює!

Іноді, здається, що простіше знати все своє життя наперед, мовляв, тоді ми будемо готові до її сюрпризів. Але погодьтеся, це нецікаво! Прислухайтеся до порад рідних людей, і завжди давайте час собі на роздуми!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *