Як зняти стрес прямо в офісі

Сім способів розслаблення, які не здивують ваших колег і допоможуть підвищити вашу працездатність.

Робота – стрес за стресом! Хто не скаржився хоч раз на суцільний екстрим в справах? Але мало у кого є “секретну зброю”, що дозволяє швидко привести себе в норму. Трапляється, на роботу разом з вами “приходять” домашні проблеми. А розслаблятися якось ніколи! Спроба помедитувати на робочому місці змусить ваших співробітників округлити очі, посміхається психоаналітик Марина Бабушкіна. Так що ж такого непомітного зробити, щоб розслабитися?

№1. Помилуйтеся морем на моніторі

Кращий спосіб розслабитися – поспостерігати кілька хвилин за морськими хвилями, зоряним небом або полум’ям вогню. Виручить інтернет, але не сподівайтеся на заставки для монітора – схематична віртуальна реальність не володіє лікувальним ефектом. Краще знайдіть відео з тією стихією, яка вам ближче за духом, а потім закрийте очі на хвилинку – і спробуйте побачити власний варіант. Коли підсвідомість пошле вам чітку, красиву й мирне картинку – вважайте, стрес переможений.

№2. Порісуйте

Не потрібна акварель – підійдуть кольорові ручки або маркери. Не думайте – нехай рука сама рухається по листу, це допоможе “випустити пар”. Заодно ви зможете усвідомити причину стресу. Сіточки і хрестики кажуть, що ви проковтуєте образи, не вмієте ввічливо висловити роздратування. Переплетені круги, стільники – відчуваєте, що важливі події проходять повз вас. Квіти, чоловічки, звірятка – лякає відповідальність, важко говорити “ні”. Нескінченні візерунки – у наявності стомлення. Трикутники, ромбики – ви розлючені і насилу стримуєте гнів.

№3. Доглядайте за квітами або рибками

Помічали, що робота на дачі заспокоює? Влаштуйте “філія дачі” на офісному підвіконні. Виберіть рослину, яка подобається саме вам: яскрава квітка або “вольовий” кактус, а в стані стресу займіться своїм “зеленим улюбленцем”.

Якщо в офісі є акваріум – це найкращий релакс! Просто постежите кілька хвилин за переміщеннями будь рибки, і ваші м’язи почнуть розслаблятися, а тривога покине.

№4. Погладьте себе по голові

Це відмінний масаж, що знімає напругу. Адже в дитинстві матері нас заспокоювали саме так. Звичайно, краще попередньо сховатися, щоб не колеги не вирішили, що стрес відбився на вашому психічному здоров’ї. Корисно також розчесати волосся – повільно, масажуючи шкіру голови щіткою.

№5. Слухайте улюблену музику

Навушники допоможуть безшумно для оточуючих створити потрібну атмосферу. Слухайте те, що зазвичай вас утихомирює. Розлюченим скинути надлишок агресії допоможе “важкий метал”, втомлених підбадьорять танцювальні ритми, а блюз або романси сприяють розслабленню.

№6. Використовуйте антистресові іграшки

Також важливо підібрати “своє”. Тим, хто бореться з люттю, допомагають “МНУШКО” набиті силіконовими кульками міні-подушки, які зручно “тискати”. Тим, кого дошкуляє тривога, сподобаються “мобілі” – різні одноманітні рухи заспокоюють. Втомленим приємніше покриття на долоні і поперекативаться “фен-шуйние” кульки.

№7. Пограйте в зйомки кіно

Якщо нічого не допомагає, обдуріть себе: пограйте, ніби все відбувається – не реальність, а сцени кіно, а ви – актор. Скажімо, майбутній доповідь начальству або публічний виступ не можуть бути “провальними”, адже ви всього лише граєте роль. Треба заспокоїтися після конфлікту? Уявіть, що вам належить зняти грим і йти додому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *