Як знайти стимул ефективно працювати

Будь-який працює людина хотіла б отримувати більше від роботи, як у фінансовому, так і в матеріальному плані. Працюючи більш ефективно, можна встигнути зробити набагато більше і отримати теж. Усвідомлення того, що час не проходить даром і використано максимально продуктивно, додає сил і впевненості. Крім цього, бачачи, як у людини все добре і оперативно виходить, начальство може зацікавитися саме його кандидатурою, у разі виникнення вакансії посадою вище. Відповідно, отримувати від роботи ця людина буде набагато більше, ніж, якби він із зневагою ставився до своїх обов’язків.

Як же знайти підходящий стимул?

Якщо проаналізувати чесно свій робочий день, багато хто прийде до невтішного висновки, що на роботу за день було витрачено від сили години дві, а весь інший час пішло на обіди, перекури, обговорення малозначних тим з колегами, перегляд пошти та соціальних мереж. Якщо зарплата і посада вас влаштовує, можна і далі продовжувати так “працювати”, відкладаючи важливі справи і життя на потім. Але ж можна встигати робити не тільки робочі справи, а й знаходити час на себе, своє саморозвиток чи хобі.

Як знайти стимул ефективно працювати?

Насправді в давнину стимулом називали загострену палицю, якою штовхали ослів, коли ті не хотіли йти вперед. Тобто, щоб знайти стимул, треба знайти ще й погонича, або стати таким погоничем для самого себе.

Як і в будь-якому іншому справі, будь то схуднення або вивчення іноземної мови, стимули повинні бути різними.

В першу чергу, треба визначитися з пріоритетами. Що дійсно важливо саме для вас? Те, заради чого ви готові і день, і ніч без втоми трудитися, і вам це буде в радість. Наприклад, комусь важливий рівень доходу. Таким можна порадити зробити журнал, в якому буде записана вартість години робочого часу і на що цю годину витрачений. Такий журнал можна робити перед початком або по закінченню роботи. Щоб не затрачати на нього багато часу, можна робити узагальнення, розбивки не по годинах, а по днях. Якщо людина за день заробив певну суму, при цьому встиг виконати свої обов’язки і знайшов час на себе – це може бути зайвим приводом для гордості. Якщо ж він витратив день даремно, то міг потрапити в чорний список для керівника і ризикує бути звільненим або позбавленим премії.

Також стимулом може бути можливе підвищення по кар’єрній драбині. Візьмемо іншу ситуацію: жінка працює в страховому офісі, однак напрямок діяльності фірми їй не близько. Більш того, їй би хотілося відкрити свій магазин з продажу весільних аксесуарів, але для цього потрібно заробити стартовий капітал. Якщо вона кожен день буде себе нагадувати, що працює тут заради реалізації своєї заповітної мрії, то справа піде значно краще. Кажучи іншими словами, треба постаратися знайти в роботі щось цікаве саме для себе: не важно накопичення грошей, отримання високої посади або щось ще. Якщо це так і не вдалося, значить варто знайти заняття собі до душі в іншій компанії або професійній області.

Крім того, що людина придумає для себе мотивацію працювати ретельніше, він повинен ще організувати свій день ефективно. Розподілити за часом рішення складних і більш легких завдань, по можливості передоручити іншим нескладні питання, які можуть бути вирішені без його участі і т.д. Втім, як ефективно розпланувати свій день і роботу – тема окремої статті.

Щоб знайти стимул, потрібно всього лише визначитися зі своїми цілями в житті, в роботі. Якщо у вас є конкретна мета, і вона дійсно вас надихає, то питання про пошук мотивації виникати вже не буде.

1 thought on “Як знайти стимул ефективно працювати”

  1. дякую що ви мені допомогли , ви думаєте правилно , я звами згоден !!!!!! щоб шось зробити , без стимулу , ефективного робочого графіку і як казав бетмен : Життя набуває хочь якогось смислу якщо в тебе є ціль .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *