5 захоплюючих фактів про бізонів

Бізон – це культова тварина і повноправний господар рівнин північноамериканського континенту.

Наступні факти зацікавлять усіх, хто захоплюється цим волохатим велетнем американських прерій:

1. Це вельми швидке і моторна тварина, хоча зовні бізон може нагадувати незграбний гігантський клубок вовни. При бігу бізони здатні досягати швидкості 65 кілометрів на годину, а також вони можуть підстрибувати у висоту на 1,8 метрів!

5 захоплюючих фактів про бізонів

Найчастіше туристи недооцінюють швидкість бізонів і переоцінюють їх покірний характер, тому в парку Єллоустон вони атакують людей частіше, ніж інші види тварин, що мешкають там.

2. Шерсть бізона дуже густа і забезпечує потужну теплоізоляцію. Сніг, покриваючи її, навіть не тане.

Цікаві факти про самих незвичайних тварин світу

3. Бізони грали величезну роль в підтримці балансу екосистеми рівнин. Вони паслися на природних луках, тим самим скопуючи копитами землю і удобрюючи її своїм послідом.

5 захоплюючих фактів про бізонів

Лугові собачки воліли селитися в місцях, де паслися бізони, а низькорослі трави прерій дозволяли їм бачити хижаків. Тим часом бізони були основним джерелом їжі для людей і вовків, а їх туші були ласощами для падальщиків. Без бізонів рівнини ніколи б не були родючими, унікальними екосистемами до виникнення землеробства.

4. Європейські поселенці завдали колосального збитку популяції бізонів, зумівши знищити величезну кількість цих тварин, після чого їх залишилося лише кілька сотень особин. На всьому континенті залишилося лише одне місце, де, починаючи з доісторичних часів, бізони жили постійно. Це Єллоустонський національний парк.

5 захоплюючих фактів про бізонів

5. Чисельність бізонів в даний час налічує близько 500 тисяч особин. Це все, що залишилося від 30 мільйонів цих благородних тварин, колись блукали по рівнинах до переселення європейців.

Переважна більшість бізонів фермери розводять заради м’яса і шкур. Тільки близько 30 тисяч бізонів пасуться в парках і на державних територіях, 15 тисяч з яких вважаються дикими, тобто вони вільно пасуться на неогороджених землях.

5 захоплюючих фактів про бізонів

Їх генетичні характеристики, як і чисельність, зазнали значних змін. Зараз вже рідко можна зустріти чистокровних бізонів. Професор ветеринарної патобіологіі з Техасу, доктор Джеймс Дерр протягом десятиліть проводив генетичні дослідження бізонів і встановив, що тільки 8 тисяч цих тварин або 1,6% від загальної чисельності вигляду не були схрещені з великою рогатою худобою. Цей вид вважається «екологічно вимерлим».

Тому, на превеликий жаль, пам’ять про що вільно гуляють по рівнинах бізонів, ймовірно, назавжди залишиться на сторінках книг з історії.

5 захоплюючих фактів про бізонів

1 thought on “5 захоплюючих фактів про бізонів”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *