Як завоювати довіру колег на новому робочому місці

Бути новачком у злагодженому колективі – непросто! Ми дамо поради, які допоможуть завоювати довіру колег!

Часто говорять, що «людину зустрічають по одягу». Можливо, доля правди в цій прислів’ї є, але тільки, якщо ви не новий працівник! Справа в тому, що в будь-якому колективі є свої таємниці, присвячувати в які не хочеться неперевіреного людини.

Як вести себе в новому колективі?

Спостереження

Часто ми любимо давати оцінки і надягати ярлики на людей. Щоб «прижитися» у новому колективі, необхідно перші дні просто спостерігати за людьми і робочим процесом. Пам’ятайте, перше враження може бути оманливим, і колега, який вам з вигляду не сподобався, може виявитися дуже доброзичливою людиною і хорошим товаришем.

Все погано

Ви прийшли на нове місце. Для кожної людини це якийсь стрес і, як кажуть психологи, потрібен 21 день, щоб звикнути до людей, робочого місця і увійти в курс всіх справ. Якщо хочете завоювати довіру колег по роботі, не варто в перший тиждень розповідати про те, що на минулому місці були набагато краще умови праці, веселіше колектив і т.д. такі розмови поставлять жирну крапку в вашому подальшому спілкуванні з колегами.

Не буду святкувати

Колектив – це не просто люди, які виконують добре свої робочі обов’язки, це люди, які дуже близькі по духу. Щоб офісне життя не була настільки нудною, вони самі придумують розваги, і якщо ви хочете мати довірчі відносини з колегами, необхідно брати активну участь у житті офісу. Ніхто не говорить, що ви повинні копіювати поведінку колективу, але бути залученим – обов’язково! Наприклад, ви тільки прийшли на нову роботу, а у колеги день народження, рекомендуємо залишитися на кілька хвилин, щоб зробити людині свято, адже це не суперечити вашим життєвим принципам?

Будьте чесні

Якщо ви прийшли на нову роботу, цілком логічно, що ви хочете тут затриматися надовго. Якщо хочете завоювати довіру колег, будьте чесні! Якщо не хочете відповідати на те чи інше питання, завжди його можна обійти стороною або сказати прямо: «Поки не можу відповісти».

А тепер повернімося до початку нашої розмови… наряд! У кожної компанії є свій дрес код, про який вас повинні були повідомити на етапі співбесіди. Якщо ви зараховані в штат, ви згодні з усіма умовами компанії. Не варто за допомогою одягу показувати те, чим ви живете. Наприклад, надягати рвані джинси і включати голосно рок. Це можна сміливо зробити ввечері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *