Як реагувати на критику?

Вам зробили зауваження колеги, начальник вказав на втрачені моменти в звіті? Дізнайтеся 10 простих правил, як себе вести, коли хтось розкритикував вас.

1. Ні в якому разі не можна влаштовувати істерики, кричати і голосно відстоювати свою позицію. Заспокойтеся, подумайте і тільки потім щось говорите.

2. Перед тим як ви почнете доводити свою правоту, проаналізуйте ситуацію, подивіться на себе з боку, можливо, той, хто вас розкритикував, дійсно правий.

3. Не думайте, що критика – це гнів і заздрість. Вислухайте всі закиди і звинувачення на свою адресу. Навчіться слухати людей. Не пропускайте інформацію повз вуха, вона може бути для вас корисна в подальшому житті.

4. Якщо ви хочете поговорити з обвинувачем, зробіть це наодинці. Не варто влаштовувати спектакль для всього офісу.

5. Обсудіте всі моменти ситуації, що склалася. Адже правда може бути посередині.

6. Если у вас склалася незручна ситуація з начальником або колегою, запитайте у нього, як би він вчинив на вашому місці.

7. Радуйтесь критиці, за допомогою неї ви дізнаєтеся, яким вас бачить суспільство.

8. Якщо людина, яка вас критикує – підвищує голос або вам не подобається його тон, відверто скажіть про це. Таким чином, вам буде простіше зрозуміти один одного і прийти до спільного знаменника.

9. Во час напруженої розмови про вашої особистості, залиште все емоції і самолюбство за дверима. Якщо така розмова виник, значить, цьому є причина.

10. Научітесь розпізнавати реальну критику і наклеп. Часом деяким людям потрібно спустити пар або прикрити свою п’яту точку. Коли ви розумієте, що критика несправедлива – дійте, але без емоцій. Розумно, конструктивно, з наявністю вагомих аргументів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *