Як займатися спортом взимку?

Зима – не привід відмовитися від фізичної активності та занять спортом. Тим не менш, важливо враховувати зміни температури не тільки на вулиці, але і в клубі. Займатися фітнесом потрібно правильно!

Щоб зимовий спорт і тренування у фітнес клубі, були ефективні, слідуй рекомендаціями нашого фахівця. Сімейний лікар клініки “Здравиця” Боровик Віктор Борисович розповів нам, на що необхідно звертати увагу, вирушаючи на тренування взимку.

1. Правильно харчуйтеся.

Постарайтеся спожити достатньо їжі за годину-півтори до тренування. Зверніть увагу на раціон – краще з’їсти макарони з твердих сортів пшениці і каші, а не продукти, багаті клітковиною, жиром і білками. Таким чином, Ви не будете відчувати голод відразу після тренування, а організм не захоче негайно поповнити запаси енергії.

2. Звертайте увагу на температуру приміщення, в якому ви займаєтеся спортом.

Якщо в більшості клубів працює клімат-контроль, то вдома намагайтеся тримати температуру на рівні 18-20 градусів. Так само, не забувайте провітрювати кімнату, щоб отримувати достатню кількість кисню.

3. Приділяйте особливу увагу розминці.

Тілу необхідно більше часу для нормалізації температури після морозної вулиці. Можна продовжити її на 5 хвилин, щоб грунтовно підготувати тіло до активної тренуванні.

4. Аналогічно розминці – подовжуйте заминку після тренування.

Важливо дати тілу охолонути поступово, без різких перепадів.

5. Слідкуйте за водним балансом.

Зазвичай взимку хочеться пити менше, але тим не менш, обов’язково вживайте достатню кількість рідини при активних жиросжигающих тренуваннях. Режим пиття не повинен залежати від сезону.

6. Займайтеся зимовими видами спорту.

Лижі, санки, сноуборд, ковзани – все, що приносить задоволення. Але головне – правильна екіпірування й достатній рівень підготовки.

7. Якщо Вам хочеться робити пробіжки на свіжому повітрі, а не в спортзалі, починайте адаптувати організм до цього виду фізичної активності поступово.

Перша пробіжка повинна тривати не більше 20 хвилин. Не забувайте про активну розминку, водний баланс, захисний крем для обличчя від обмороження і окуляри для захисту очей від сонця і снігу. Тим не менш, пробіжки в зимовий період показані людям з відмінним здоров’ям. Тільки в цьому випадку вони можуть приносити користь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *