Як забути минуле?

Нагородою і болем кожної людини можуть стати спогади. Якщо позитивні моменти хочеться назавжди залишити в пам’яті, негативні часто заважають людям жити.

Відомі мудреці не раз говорили, що минуле не можна носити з собою, але як змусити себе забути неприємні моменти, зрада, біль і втрати, вони чомусь не повідомляли. Для адекватного ж існування саме це питання необхідно вирішувати, тобто опрацьовувати своє минуле.

Правила прощання

Відразу варто зауважити, що повністю позбутися інформації про якусь подію або людину не можна. Все-таки реальне життя не передбачає стирання спогадів за допомогою неймовірних методик з гучних голлівудських блокбастерів. Можна попрацювати з гіпнологом або психотерапевтом, але повністю стерти пам’ять допоможе, ймовірно, тільки важка черепно-мозкова травма, і то не факт.

Професіонали скажуть, що минуле не потрібно забувати, його потрібно приймати і відпускати. Простіше кажучи, потрібно зробити все, щоб минуле не викликало сильних негативних емоцій, інакше найменший нагадування про щось викличе ту ж сильну емоційну реакцію.

Збіги не випадкові: приклади з життя.

Що допоможе почати заново

Зміна обставин. Одним із способів забути минуле є зміна іміджу, оточення, діяльності, місця проживання і т.д. Цей спосіб допоможе переключитися на щось нове, отримати новий досвід, направити свої емоції в інше русло, а не мучитися колишніми образами або переживаннями.

Прикладів подібних трансформацій безліч: від зміни зачіски, зміни роботи або переїзду в іншу країну до занять екстремальними видами спорту, вступу в якесь суспільство і відстоювання своєї позиції на всіляких мітингах та акціях. Якщо подібні процеси допомогли поміняти думки і емоції, все було не дарма. Але найчастіше, помінявши стиль, спосіб життя і навіть місце проживання, людина не може позбутися думок про минуле і знайти щастя.

Професійно опрацювати негативний минуле допоможуть методики нейролінгвістичного програмування. У них велика увага приділяється зміні відносини до певної події з негативного на нейтральне або навіть на позитивне.

Колаж радості. Деякі методики дозволяють усвідомити, що на тлі інших життєвих подій невелика «чорна смуга» не має того грандіозного значення, яке їй надає людську свідомість. Для цього потрібно згадати не тільки травмуючий негативна подія, а й масу позитивних моментів життя. Для простоти роботи бажано не просто перебирати в пам’яті ці спогади, а якось їх зафіксувати, нехай і подумки. Наприклад, можна «вішати» картинки з радісними подіями на стіну, створюючи цілий колаж.

Просто уявіть, як на стіні з’являються фотографії із зображенням вашого першого дня в школі, відпочинку на морі, дня народження у веселій компанії, першого побачення, ігор з кошеням або дитиною і т.д. Там же, серед цих фотографій, потрібно помістити і негативний момент, причому нехай він буде у вигляді чорно-білої фотографії, щоб якомога менше привертати увагу.

Для більшого ефекту можна «повісити» сюди ж і майбутні щасливі моменти: для когось це троє усміхнених дітей, для іншого – крісло президента фірми, для третього – отримання Нобелівської премії. Залишилося тільки усвідомити, що в порівнянні з величезною кількістю яскравих подій у житті, одна маленька чорно-біла картинка – це ніщо, крапля в морі.

«Переглядаючи» своє минуле, вибирайте веселий жанр!

Кіноісторія. Інша методика не просто знижує значимість негативного досвіду, а змінює його емоційний заряд. Але для її виконання потрібно буде трохи більше попрацювати. Тут на час треба стати режисером, але не шедевра кінематографа, а власного життя.

Досконально згадайте свою «чорну» минуле, тобто конкретну ситуацію, в найдрібніших подробицях (хто і що сказав, як подивився і т.д.) і відтворіть її у своїй уяві. Потім цій короткометражці додайте спецефектів: нехай хода героїв буде дуже веселою, вираз обличчя – максимально безглуздим, а голоси – як після вдиху гелію. Зробіть з трагедії свого життя комедію. Нехай це не зітре ваше минуле з пам’яті, але ставлення до нього точно зміниться.

Варто усвідомити одну досить просту істину: всі моменти життя для чогось потрібні. Те, що зараз сприймається помилками минулого, в майбутньому здасться корисним досвідом. Минуле завжди буде частиною вашого життя, але воно не повинно ставати на шляху у сьогодення і заважати майбутнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *