Як впливати на людей рукостискання?

Рукостисканняце єдиний тілесний контакт, допустимий в бізнес-етикеті. З його допомогою встановлюють контакт і закріплюють досягнутий позитивний результат спілкування. Демонструючи відкриті долоні, люди в усі часи показували, що прийшли без зброї, з мирними намірами. І зараз рукостискання, перетворившись в універсальний жест вітання, залишається символом поваги і доброго розташування співрозмовників один до одного.

Генетика чи виховання?

На думку експертів сила рукостискання є переважно наследуемой характеристикою – як щільність кісткової тканини або довгожительство. Майже 2/3 цієї ознаки генетично обумовлені і тільки 35% детерміновані соціумом, особливостями харчування і фізичної активності людини.

Зацікавленому спостерігачеві рукостискання здатне розповісти про людину дуже багато чого. “Це універсальний тест, що дозволяє визначити здорового і повного життєвої енергії індивіда”, – заявляє еволюційний біолог Гордон Геллап в інтерв’ю журналу Evolution and Human Behavior. Згідно з проведеними їм дослідженням міцне рукостискання чоловіки – свідчення сили його сексуальних і агресивних потягів. Порівнявши анатомічні особливості (співвідношення плечі-стегна у чоловіків і талія-стегна у жінок) і дані про сексуальне і агресивній поведінці 143 добровольців з силою їх рукостискання, дослідник прийшов до цікавих висновків. Рукостискання жінок жодним чином не корелювало з їх антропометричними або поведінковими особливостями. А ось сила, з якою тиснули руки своїм візаві чоловіки, відповідала розвиненості їх мускулатури в цілому, задерикуватості в підлітковому віці, схильності до агресивної поведінки і високому рівню сексуальної активності.

Положення руки

Людина, яка простягає руку своєму візаві здалеку, швидше за все, відвертий, життєрадісний і комунікабельний. Він іде до співрозмовника з відкритою рукою, широким жестом демонструючи доброзичливість. Якщо “домалювати” в уяві його другу руку настільки ж витягнутої, вийде обнімающа фігура. Такий жест – демонстрація готовності до діалогу, до ефективного спілкування. Якщо руху і мова такої людини інтенсивні і швидкі, до вже описаним рисам сміливо можна додати енергійність і діяльність натури, ініціативність, готовність до активних дій без зволікання.

Рукостискання абсолютно прямою рукою говорить про небажання впускати співрозмовника в інтимну зону і демонструє деяку неприязнь. Однак таке рукостискання для жителя малонаселеній місцевості – психологічна норма, тому інтимна зона у них ширше, ніж у жителів мегаполісів.

Якщо людина протягує Вам руку, сильно зігнуту в лікті, швидше за все, перед Вами потайний чоловік. Він не схильний ділитися інформацією, допускати співрозмовника в свій світ. Людина демонструє готовність відсмикнути руку в наступну мить. А малий радіус дії руки свідчить про неготовність активно і відкрито діяти. Долоню в такому рукостисканні часто закрита, це може бути ознакою страху і скутості. Однак якщо рукостискання супроводжується “дотискування”, як би ненавмисним вивертанням руки співрозмовника вниз, швидше за все, перед Вами натура лукава і жорстока. Внутрішньо ця людина прагне до домінування, проте не має сил на чесне відкритий прояв агресії або вважає щирість недоцільною. Ймовірно, володареві такого рукостискання властиві садистські нахили, прагнення до переваги і владарювання в поєднанні з безпринципністю.

Сила стиснення

Мляве рукостискання свідчить про лінощів і безініціативності натури. Швидше за все, перед Вами інертний людина без внутрішнього двигуна. Він зробить лише мінімально необхідне – тільки те, що можна не зробити (інакше підуть санкції). Це “людина болота”, основний принцип якого – залишатися в спокої. Швидкий темп життя не підходить йому темпераментальні. Такі люди в умовах дефіциту часу починають нервувати, не встигають реагувати на зміни, тому помиляються, втрачають розсудливість і контроль. Тому монотонна, ритмічна діяльність для них – вірний вибір. Вони можуть проявити свої найкращі якості в роботі з впорядкованим графіком, з чітко прописаним функціоналом, за умови достатності часу.

Вражаюче, але факт: більшість з людей, що володіють млявим рукостисканням, не знають про цю свою особливість. Вони можуть працювати над розвитком власних особистісних і професійних якостей і досягти значних успіхів, при цьому не замислюючись про те, що говорить про них як і раніше млява рука- “риба”. Тому варто попросити друзів оцінити Ваше рукостискання, щоб спробувати свідомо попрацювати над цим жестом (не забувайте, що на 35% цієї характеристики Ви можете впливати).

У міру сильне рукостискання характеризує енергійного здорової людини. Він відрізняється високою діловою і соціальною активністю, цілеспрямований і впевнений у собі.

“Залізне” рукостисканняякщо Вашу руку стиснули до побіління кісточок пальців (при цьому Ви нічого поганого співрозмовнику не зробили) – швидше за все, демонструє прагнення людини компенсувати свою малу ефективність у житті. Вербалізація оцінки такого рукостискання (“О, хватка прямо залізна!”), Швидше за все, збентежить його власника. Він навряд чи захоче тренуватися на вас надалі.

Температура і вологість

Температура і вологість рук – те, що людина не в змозі свідомо контролювати. Ці особливості властиві нам від природи.

Руки добродушних і енергійних людей найчастіше гарячі і сухі. Холодні і сухі руки – показник спокою, незворушності і повільності їхнього власника.

А ось вологі долоні – незалежно від температури – завжди ознака хвилювання і високої тривожності. У більшості випадків причиною появи підвищеної пітливості (або гіпергідрозу) усіх форм є психотравмирующая ситуація в минулому або хронічний стрес. Локалізований гіпергідроз долонь доставляє величезні психологічні неприємності особливо чоловікам, адже для них контакт рук – щоденна соціальна необхідність. Спітнілі долоні асоціюються в суспільстві з хворобливістю, неохайністю і навіть нечесністю їхнього власника. Сама думка про те, як неприємно оточуючим знизувати його спітнілу руку, викликає у людини ще більшу тривогу і провокує посилення потовиділення, замикаючи порочне коло.

Вийти з нього можна і потрібно. На щастя, наука пропонує дійсно працюють методи – як психотерапевтичні, так і фармацевтичні. Один з найбільш ефективних – ін’єкції ботулотоксину А в зону підвищеної пітливості. Препарат блокує нервові закінчення, які проводять імпульси до потових залоз. В результаті потовиділення припиняється, і людина на 6-12 місяців забуває про проблему. Якщо паралельно з медикаментозним лікуванням застосовувати психотерапію (гіпноз, аутотренінг та ін.), то, пропрацювавши наслідки хронічного стресу, психотравмуючі ситуації у минулому, внутрішні конфлікти, людина може позбутися проблеми гіпергідрозу назавжди.

Положення долонь

Домінантність. Експерти стверджують, що якщо Ваш візаві простягає Вам руку долонею вниз, так, щоб Ваша рука опинилася під його, це говорить про його схильність до домінування. Так поводяться люди, що займають більш високе положення, авторитарні, агресивні. Цей жест можете використовувати і Ви, якщо бажаєте продемонструвати силу і домінантність.

Якщо ж Вам важливо продемонструвати домінування, і те ж саме робить Ваш співрозмовник, піддайтеся його руху. А потім просто накрийте його праву руку своєю лівою. Ви опинитеся зверху.

Покірність. Можлива зворотна ситуація: Ваш співрозмовник простягає Вам руку в горизонтальному положенні долонею вгору, дозволяючи Вам покрити руку зверху. Цим він демонструє покірність і готовність підкоритися, визнає Ваше лідерство. Точно так же цей жест можете застосувати і Ви, якщо Вам необхідно, наприклад, вибачитися за щось перед співрозмовником або навмисно дати зрозуміти, що Ви поступаєтеся йому контроль над ситуацією.

Паритет. Ну і, нарешті, демонстрацією рівності і взаємної поваги співрозмовників є долоні у вертикальному положенні. Це може вказувати на готовність до співпраці і розуміння взаємних інтересів, однак часто в переговорах такі люди не схильні поступатися один одному з тієї ж причини рівності.

Обома руками. Рукостискання двома руками часто застосовують політики, намагаючись продемонструвати глибоке щире розташування до візаві. Однак слід взяти до уваги, що цей жест збільшує фізичний контакт зі співрозмовником і жорстко обмежує свободу його правої руки. Не всякий співрозмовник до цього готовий. В ідеалі такі рукостискання використовуються або між близькими людьми, або якщо обидва співрозмовники знаходяться на емоційному підйомі. При відсутності “особливих підстав” занадто тісний тілесний контакт викличе дискомфорт співрозмовника і підозрілість відносно намірів ініціатора.

Рукостисканнятонкий, але дуже потужний імпульс, що повідомляє Вашій візаві про те, хто Ви і які наміри маєте. З іншого боку, цей жест дозволяє багато чого довідатися про Вашого партнера, адже в більшості випадків люди тиснуть руки один одному, не маючи наміру спеціально щось продемонструвати. Намагайтеся розуміти невербальні сигнали. Це зробить Ваше спілкування на будь-якому рівні більш ефективним. Щирих міцних рукостискань Вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *