Як виглядати молодше своїх років?

Вчені Університету Сент-Ендрюс наводять статистику, яка порадує багатьох власників собак і мотивує інших на придбання чотириногого друга. Виявляється, поведінка господарів собак сильно відрізняє їх від однолітків, при цьому відчувається різниця у віці на цілих 10 років. Звичайно, тривалі прогулянки зі своїм вихованцем йдуть тільки на користь. Але не тільки в цьому полягає сприятливу дію факту перебування собаки у вашому домі.

Власники собак ведуть більш активне життя, адже саме фізична активність в літньому віці є найважливішим чинником, що запобігає дегенеративні зміни в кістково-м’язовій системі людини. До того ж собаки позитивно впливають на людину в психологічному плані, а це означає, що власники чотириногих рідше страждають депресією.

На цю тему було проведено відповідне дослідження за участю 547 людей старше 65-и років. Місце проживання кожного було видалено від іншого приблизно на 100 км. Акселерометри, постійно носяться досліджуваними, фіксували рівень їх рухливості. 9% людей мали собаку. Саме у них були відзначені підвищені показники рухливості, а ось ознаки, що визначають наявність депресії або тривожності, зустрічалися значно рідше.

Звичайно, собака, з якою необхідно гуляти, мотивує господаря бути більш рухливим. До того ж тварина допомагає у разі відсутності людський підтримки. Людина з собакою більш спокійно відчуває на вулиці, не переживаючи про свою безпеку. Літні люди під час прогулянок зі своїм вихованцем можуть познайомитися з такими ж собачниками. Як відомо, спілкування для літніх грає важливу роль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *