Як поставити на місце хама?

Зустріч з хамом – явище неприємне, але, на жаль, не рідкісне. Що робити, якщо ти зіткнулася з грубіяном в громадському транспорті, на вулиці або в магазині?

Найпростіший і дуже дієвий спосіб впоратися з хамом – не звертати на нього уваги. Яка різниця, що говорить чи думає цей зовсім стороння людина, з якою тебе ніщо не пов’язує? Швидше за все, ти більше ніколи з ним не зустрінешся. Скажи собі: «Ця людина погано вихований, тому нерозумно реагувати на його нападки». Не бери все сказане хамом на свій рахунок. Пам’ятай: його злість спрямована на те, що відбувається особисто з ним, а не на тебе особисто.

Проте буває й так, що проігнорувати хама не вдається. Багато агресори настільки жадають реакції на свої дії, що будуть намагатися «дістати» тебе знову і знову. У цьому випадку використовуй гумор. Жартівливу відповідь може поставити його в глухий кут, а також приверне на твою сторону симпатії оточуючих. Якщо ти не впевнена у своєму почутті гумору, тобі знадобиться наступний прийом: чи не сперечайся з хамом, а погодься з ним. Далі все залежить від ситуації.

Якщо тобі здається, що перед тобою нормальний, просто дуже втомлена людина, спробуй вибачитися за те, що доставила йому незручність. А якщо ти бачиш, що хам налаштований на скандал, спробуй продовжувати його репліки, посилюючи їх до абсурду. Якщо він, приміром, кричить: «Роззуй очі, блондинка, і дивися, куди преш!» – І не реагує на твої вибачення, погодься з ним. «Ви праві! Блондинки ніколи не дивляться по сторонах. А думати і зовсім не вміють!». Як правило, це вибиває грубіянів з колії.

Не хами у відповідь на хамство – грубіяни тільки цього й чекають, щоб підживитися твоєї енергією. Замість цього спробуй пожаліти його, поспівчувати. Наприклад запитати: «Ви, напевно, неважливо себе почуваєте? Можливо, ви втомилися?». Це зіб’є хама з пантелику, і він залишить тебе в спокої.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *