10 причин, за якими роботодавець ігнорує ваше резюме

Здобувачі допускають одні й ті ж помилки, влаштовуючись на роботу. Особливо це стосується складання резюме. Для людей креативних професій, наприклад, маркетологів, такі ляпи смерті подібні, оскільки ставлять під сумнів їх здатності і те, що вони обрали для себе правильний напрямок. Нижче ми перерахували десять помилок, які в жодному разі не можна допускати у вашому резюме, якщо ви хочете отримати роботу.

Електронна пошта на Hotmail або Rambler

Сучасний фахівець повинен вміти заглядати в майбутнє, а не жити в минулому. І раз вже ви влаштовуєтеся на роботу не в 1999 році, вам би варто було вже оновити свою електронну пошту, скажімо, на Gmail. Взагалі чудово, якщо ваш e-mail знаходиться на персональному домені, який асоціюється з вашим ім’ям або прізвищем. Це дає зрозуміти, що ви дещо знаєте про технології і про те, як їх використовувати.

Вас неможливо знайти в Google

Зрозуміло, вам не обов’язково бути настільки ж популярними, як Володимир Кличко або Віталій Козловський, але в інтернеті про вас має бути якась інформація – LinkedIn-профіль, контент, який ви створили, ваша персональна веб-сторінка, Twitter-аккаунт… І все це HR хоче знайти в Google по вашому імені.

Ваш останній твіт датований 2011 роком

Ви не повинні мати тисячі фоловерів, хоча це був би хороший бонус. Але ось що ви дійсно повинні – так це регулярно брати участь в діалогах, ділитися з людьми контентом і «бути присутнім». Парочки твітів на тиждень достатньо, але якщо їх не більше двох за цілий місяць – це неприйнятно. Краще, щоб у вас був один аккаунт, але ви активно ним користувалися, ніж безліч акаунтів у всіх соцмережах, жоден з яких ви не використовуєте ефективно.

Ваші фотографії на Facebook – екскурс в пубертатний період

Пити пиво з двох банок відразу круто, коли вам 16 – все цим грішили, а деякі грішать досі. Але навіть якщо ви молоді в душі, цього не повинно бути видно по вашому профілю в Facebook. Ніяких танців на барній стійці і оголених сідниць ні в одному з ваших акаунтів бути не повинно, якщо ви, звичайно, не влаштовує в Comedy Club.

На фото в LinkedIn ви поставили СЕЛФІ

LinkedIn позиціонується як професійна соцмережа, і те, що на фотографії свого профілю ви повинні виглядати професійно – само собою зрозуміло. Якщо ви манекенниця або актор, щоб отримати роботу, вам потрібно гламурне фото в стилі Енні Лейбовіц, але у всіх інших випадках це несерйозно. На фотографії в LinkedIn ви повинні дивитися прямо в камеру, ваше обличчя має бути видно цілком (ніяких емо-челок, затемнених рамок або крутих Instagram-фільтрів – це все не для LinkedIn), а розмір фотографії повинен відповідати параметрам рамки.

Єдині цифри у вашому резюме – номер телефону

Маркетинг перестав бути декоративно-прикладним мистецтвом – ви повинні бути лаконічними і ефективними, щоб домогтися успіху. Тому якщо у вашому резюме немає єдиної метрики, яка символізує ваше відповідність, навряд чи ви станете хорошим членом маркетингової команди.

Ви спілкуєтеся виключно на діловому сленгу

Розкажіть роботодавцю, чим ви займаєтеся і чого досягли, нормальною людською мовою – постарайтеся обмежити кількість бізнес-жаргонізмів у вашій мові. Нікому не цікаво читати про ваші «ключові відповідальності, що впливають на основоположну стратегію організації». Розкажіть, які проекти у вас були, що ви продали і які нагороди отримали – ну і як це все відбилося на компанії, в якій ви працювали. Наявність портфоліо обов’язково.

Ви нічого не пишете відколи закінчили університет

Ваші статті не повинні бути роздруківками курсових робіт. У мережі є нескінченна кількість каналів, на яких ви можете публікувати те, що пишете. Це може бути ваш аккаунт в «Живому журналі», особистий блог або якийсь онлайн-щоденник – що завгодно, лише б на текстах не стояла підпис вашого професора з університету. У нашій галузі потрібні люди, які самостійно виробляють контент часто і ефективно.

Ви намагаєтеся влаштуватися на всі відкриті вакансії в одній компанії

Бути налаштованим отримати роботу – це добре, бути в розпачі – це погано. Краще інвестуйте свій час у те, щоб відправити ідеальне резюме на ту позицію, яку ви дійсно хочете зайняти, а не розсилайте запити по всіх вакансіях, які тільки зможете знайти. Не впевнені, яка позиція краще вам підходить? Вишліть лист з проханням уточнити опис вакансій HR-менеджеру до того, як надсилати йому резюме. Такий підхід допоможе вам підібрати кращу пропозицію під ваші інтереси і досвід.

Ви забули натиснути Ctrl + F

Граматичні і смислові помилки в резюме неприпустимі – це знають всі. Але дивно, як багато ми, HR-фахівці, отримуємо супутніх листів, в яких неправильно вказано наше ім’я або навіть компанія. Зрозуміло, важко, та й не завжди доцільно, писати щоразу нове супутнє лист, але поміняти хоча б імена і компанію адже нескладно.

Завжди перевіряйте ще текст на відповідність і переконайтеся, що всі – ім’я менеджера, назва компанії, назву позиції, на яку ви претендуєте, та інше – в ньому написано правильно. І не забудьте ще раз все перевірити на граматичні помилки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *