Як управляти увагою: 13 простих прийомів

Вранці ми пам’ятаємо все, що треба зробити днем. Днем згадуємо, що забули вранці. Під кінець дня розуміємо, що випустили з уваги щось важливе і згадуємо вже по дорозі з офісу додому. Як стати більш уважним? Читай добірку простих життєвих порад.

Звідти «щоденник пам’яті» – записуйте все, про що не можна забути. Це «розвантажить» мізки для заняття нагальними справами.

Вживайте в їжу чорницю, зелений чай, авокадо, зелений салат, жирну рибу, темний шоколад, насіння льону та горіхи.

Вимкніть інтернет, коли належить зробити щось важливе залученості. 47% часу в Мережі – це прокрастинація.

Менше використовуйте смартфон. Гаджет привертає невиправдано більше уваги, ніж це необхідно по роботі і сильно відволікає.

Після 8 вечора і до 8 ранку ставте смартфон в «автономний режим» (flight mode). Це дозволить уникнути шкідливого блакитного світла перед сном, який блокує мелатонін і «приглушує» розумову діяльність. Ви відразу ж помітите, як вранці увагу краще фокусується і «голова» більш свіжа.

Відповідайте на листи порціями. Заплануйте роботу так, щоб кілька разів на день переглядати пошту. Це буде займати набагато менше часу, ніж перегляд листів по мірі їх надходження. Це також дозволяє відключити повідомлення на екрані смартфона, що краще зосередитися на поточній роботі.

Користуйтеся фототека Coffitivity (онлайн, Android, iPhone, iPad, Mac). Дивно, але фоновий шум кав’ярні підвищує продуктивність і креативність. Coffitivity симулює потрібну атмосферу на компь’ютере.

Робіть більше перерв. Це дозволяє «перезавантажити» розумову діяльність, дає необхідну розрядку, що допомагає потім концентруватися краще.

Медитуйте. Це розслаблює свідомість, збільшує приплив крові до мозку і кількість сірої речовини в мозку. Значно покращує, в результаті розумову діяльність і навіть бореться з прокрастинація.

Ведіть «список очікування». Це допоможе не «підвішувати» увагу на речі, яких ви чекаєте. Так легше сконцентруватися на «тут і зараз».

Повертайтеся на вихідну точку. Наприклад, після заняття спортом, складіть всі приналежності до первісного вигляду. Після прийому їжі. Приберіть на кухні. Ця організованість розвантажує фокусування думки на пошуку потрібних речей і впорядковує повсякденний хаос.

Милуйтеся зображеннями симпатичних дитинчат тварин. Дивно, але вчені довели, що перегляд таких картинок підвищує когнітивну і рухову активність, тому вони сильніші фокусують нашу увагу.

Використовуйте ритуал «записи мозку». Відключіть усі пристрої і виставте таймер на 15 хвилин. Посидьте з блокнотом і ручкою, записуючи все, що не пам’ятаєте, але боїтеся забути. Це зменшить «ментальний безлад» і зніме нервову напругу. В результаті чого увага буде більш пильним – мозку вже не знадобитися не перемикатися в побоюванням забути «важливе».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *